Погода

ЯКЩО ЕНТУЗІАЗМ – ТО СПРАВЖНІЙ!

Насамперед, дозволю собі пояснити читачеві, що ентузіазм, на мою думку, може бути двох видів – справжній, діловий, із втіленням певного задуму в життя. Є й інший вид. Це той, коли людина з уявним ентузіазмом про щось розповідає, запевняє, переконує, планує навіть шляхи перетворення своєї задумки в дійсність, але… На цьому й завершує свій уявний ентузіазм. Мовляв, прокукурікано, а там – хоч не світай. А ви ж, довірливці, рукоплещіть мені, вихваляйте мене. Як воно не прикро, але таких випадків у нашому житті-бутті є чимало. Зрозуміло, якщо ми відчуваємо ентузіазм справжній, то хочемо стати у пригоді такій людині, допомогти.
Яскравим прикладом таких життєвих вчинків може слугувати нам нині сущим колишній представник Президента України в Теофіпольському районі, згодом – голова райдержадміністрації, а пізніше – голова районної ради Василь Шуляк. На жаль, Василь Корнійович уже кілька років тому раптово відійшов у потойбічні світи. 8 лютого цього року йому виповнилося б лишень 67 років від дня народження. Та що вдієш… Вона, людська доля, непередбачувана.
Так ось, ближче до справи. 1995 року, коли я був акредитованим власним кореспондентом Білогірського телебачення у Теофіпольському районі (Білогір’я транслювало свої передачі і на наш край), доводилось неодноразово по службі зустрічатися з Василем Шуляком.

Завдяки Філарету є українська церква


У Києві, 23 січня, в Національному палаці мистецтв “Україна” відбулася урочиста академія з нагоди 90-річчя почесного патріарха Православної церкви України Філарета.
Привітати його з ювілеєм прийшло керівництво держави, єпископат та духовенство з усієї України.
“Я хочу у цей день подякувати вам за багатолітню невтомну й принципову боротьбу за автокефалію Православної церкви України. Переконаний, що створення єдиної помісної православної церкви та отримання Томосу про автокефалію були б неможливими без вашої багатолітньої праці”, - сказав Голова Верховної Ради Андрій Парубій.
Він зазначив, що щиро захоплюється невичерпною енергією патріарха Філарета, його щоденною титанічною працею.
“За історію існування православної церкви на українських землях жоден архієрей не займав київську кафедру так довго, як ви. Вбачаю в цьому ніщо інше, як глибокий Господній замисел”, - сказав Парубій. “Важко уявити перемогу України, коли в українських церквах моляться не українською мовою і не за українську армію, а за армію російську. І власне, ваше служіння і ваш подвиг призвели до того, що ми маємо українську церкву”, - сказав Андрій Парубій.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман висловив переконання, що патріарха Філарета українці можуть сміливо називати духовним лідером нації. “Через міцну віру, через нашу єдність ми обов’язково здобудемо перемогу. Наші вороги будуть покарані, а Україна процвітатиме, у тому числі завдяки вашому служінню, завдяки вашому подвигу, наших воїнів, волонтерів, усіх тих, хто бореться за велику європейську Україну. У той час, коли ми здобули нашу незалежність, ви боролися та вірили у те, що Україна вистоїть, що у нас буде відновлена духовна справедливість та Україна отримає право на своє помісну православну церкву”, - сказав глава уряду.

Засяяли «Українські барви»  


Десятиліттями теофіпольці насолоджувалися творчістю народного аматорського фольклорного колективу «Полква» міського будинку культури у селищі цукровиків. Бо що є краще за милозвучну українську пісню, за її волелюбний дух, за радість та сум, за любов та печаль,за те, що її словами промовляє саме життя, сама велика історія нашого героїчного народу?
- Перший виступ «Полкви», тоді ще вокальної групи, - згадує ветеран колективу Ніна Гуменюк, - відбувся у 1977 році, нашим керівником тоді був Василь Волкотруб, дуже хороший спеціаліст, музикант. Як я почала відтоді співати, то співаю і до цього часу. Бо як жити без пісні? То ж не життя. Коли запрацював цукровий завод, був збудований будинок культури, був справжній розквіт культосвітнього руху, його всіляко заохочував та підтримував тодішній директор цукрового заводу Вікентій Анд-рійович Походощук, світла йому пам’ять. Тоді маса людей брала участь у художній самодіяльності, був прекрасний хор, вокальні групи, духовий оркестр, діяло багато гуртків. Який прекрасний був час! Люди після роботи поспішали до будинку культури, його вогні сяяли до ночі. А звання народного аматорського фольклорного колективу «Полква» отримала у 1995 році, тоді нашим керівником був Микола Хом’як, справжній майстер народного мистецтва. А вже 14 років, як керівником колективу, а треба визнати, що був він на грані розпаду, став Філімон Мовчан. З ним ми відродилися, бо ж зумів згуртувати нас, вселити віру та надію. Ми стали одним цілим, бо понад усе любимо українську пісню, бережемо народні традиції, передаємо у спадок нашій молоді старовинні обряди, в яких – велика невмируща душа українського народу, невмируще джерело добра та любові до рідної землі, одвічних людських цінностей.
Та у травні 2018 року колектив підтвердив своє високе звання вже під назвою «Українські барви» і з того часу діє як колектив районного будинку культури.

Амбулаторія у селищі цукрового заводу повинна бути


У вівторок, 29 січня, завершила свою роботу тимчасова депутатська комісія районної ради. Саме вона мала напрацювати справедливе рішення щодо подальшого використання приміщення інфекційного відділення у селищі цукрового заводу.
Спочатку голова комісії Сергій Мороз представив ще кілька аркушів з підписами жителів про те, щоб в селищі був медичний заклад, щоб прості люди, передусім соціально незахищені категорії, пенсіонери, могли тут отримати якісні медичні послуги.
Головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Кравчук ще раз підтвердила свою позицію: відкрити відділення Теофіпольської амбулаторії загальної практики сімейної медицини у приміщення інфекційного відділення набагато легше. А щоб відкрити амбулаторію, потрібно вносити зміни в мережу Центру, звертатися до департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, до Міністерства охорони здоров’я Третє пришестя, швидко це не зробиться.

До 100-річчя Соборності України


Щороку 22-го січня в Україні святкують День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році рівно 100 років тому, і було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.
Вкотре високий дух патріотизму проявили учні та вчителі Теофіпольського НВК «ЗОШ І ступеня гімназія». З 21 по 25 січня в школі пройшов Тиждень Соборності України. Державне свято учні школи відзначили урочисто та патріотично. Шкільним бібліотекарем Оленою Голодригою було організовано тематичну виставку літератури «Україна – єдина Соборна держава». Для учнів 5-11 класів було проведено урочисту лінійку «Нехай нерозмежованою залишиться навіки!».Для школярів 1-4 класів був проведений єдиний урок національно-патріотичного спрямування «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг». Під час урочистої лінійки та свята діти згадали важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. Кульмінацією святкування стало проведення флеш-мобу «Живий ланцюг єднання». Гаслом дня стали слова: «Ми, діти України, за руки візьмемось. З’єднавшись назавжди, один одному всміхнемось!». Всі учні та вчителі школи створили нерозривний, символічний ланцюг єдності, щоб відчути дух дружби, свободи і гордості за свою державу. Після цього був проведений танцювальний флеш-моб «Перлина-Україна».