Погода

Засяяли «Українські барви»  


Десятиліттями теофіпольці насолоджувалися творчістю народного аматорського фольклорного колективу «Полква» міського будинку культури у селищі цукровиків. Бо що є краще за милозвучну українську пісню, за її волелюбний дух, за радість та сум, за любов та печаль,за те, що її словами промовляє саме життя, сама велика історія нашого героїчного народу?
- Перший виступ «Полкви», тоді ще вокальної групи, - згадує ветеран колективу Ніна Гуменюк, - відбувся у 1977 році, нашим керівником тоді був Василь Волкотруб, дуже хороший спеціаліст, музикант. Як я почала відтоді співати, то співаю і до цього часу. Бо як жити без пісні? То ж не життя. Коли запрацював цукровий завод, був збудований будинок культури, був справжній розквіт культосвітнього руху, його всіляко заохочував та підтримував тодішній директор цукрового заводу Вікентій Анд-рійович Походощук, світла йому пам’ять. Тоді маса людей брала участь у художній самодіяльності, був прекрасний хор, вокальні групи, духовий оркестр, діяло багато гуртків. Який прекрасний був час! Люди після роботи поспішали до будинку культури, його вогні сяяли до ночі. А звання народного аматорського фольклорного колективу «Полква» отримала у 1995 році, тоді нашим керівником був Микола Хом’як, справжній майстер народного мистецтва. А вже 14 років, як керівником колективу, а треба визнати, що був він на грані розпаду, став Філімон Мовчан. З ним ми відродилися, бо ж зумів згуртувати нас, вселити віру та надію. Ми стали одним цілим, бо понад усе любимо українську пісню, бережемо народні традиції, передаємо у спадок нашій молоді старовинні обряди, в яких – велика невмируща душа українського народу, невмируще джерело добра та любові до рідної землі, одвічних людських цінностей.
Та у травні 2018 року колектив підтвердив своє високе звання вже під назвою «Українські барви» і з того часу діє як колектив районного будинку культури.

Ось що про це розказує його керівник Філімон Мовчан:
- Головне в тому, що ми стали вільними, у нас просто виросли крила, нас постійно підтримує керівництво районного будинку культури та сектору культури райдержадміністрації. Ми займаємося улюбленою справою, віддаємося творчості, ми розквітли, у нас просто вдихнули нове життя. А такі наміри у нас з’явилися ще майже чотири року тому, коли у червні 2015 році відбулися збори нашого колективу, де ми прийняли рішення про перейменування та зміну місця занять. Адже змінився склад колективу, його учасники не лише з селища цукрового заводу, а й зі Строків та Троянівки. За дозволом нашого благодійника голови правління ПАТ «Теофіпольський цукровий завод» Вадима Лейві стали займатися у приміщенні спортивного комплексу, а на загальні репетиції своїм автомобілем доводиться звозити дівчат та хлопців у Строки, до сільського будинку культури. Ясно, що це мої особисті затрати, та нічого, головне – ця дружня атмосфера, це взаєморозуміння, дух творчості, це бажання подарувати людям прекрасні миттєвості, перетворити робочі будні на свято, бажання просто покращити життя. Сьогодні в «Українських барвах» разом зі мною співають та танцюють Ніна Гуменюк, Микола Гуменюк, Валентина Базюк, Євгенія Гуцало, Марія Мешечко, Тетяна Мовчан, Надія Слишак, Олена Расказова, Віра Доскальчук, Леся Буздиган, Микола Гавщук, Іван Кравчук, Іван Мовчан та Петро Андрощук. У нас гарні сценічні костюми, створили їх самі, а червоні чоботи, шаровари та кожушки нам надав районний будинок культури. Ми беремо участь у всіх районних заходах, в обласних та міжобласних фестивалях. Ми створили новий репертуар, можемо вже записати альбом, думаю, що так і буде. От вже два роки підряд ми є учасниками міжобласного мистецько-краєзнавчого фестивалю «Братина» у селі Стіжок Шумського району Тернопільської області, у нас неймовірні враження, це просто не можна передати словами. За те, що ми змогли там побувати, продемонструвати своє мистецтво, отримати схвальні відгуки, щиро дякуємо директору цукрового заводу Василю Кирияченку та водію Віктору Войтовичу. Сподіваємося, що цього року знову візьмемо участь у цьому фестивалі, знову отримаємо свіжий поштовх до творчості, до вдосконалення. Ми раді, що минулого року до дня святого Миколая у Хмельницькому долучилися до благодійного новорічно-різдвяного ярмарку. А які ще плани на цей рік? Продовжуємо працювати над оновленням репертуару, будемо їздити з концертами по селах, адже ми самі можемо поставити концерт, як от зробили це у Строках на празник на Івана Богослова. Думаємо, що вдасться нам дати великий концерт на стадіоні у селищі цукрового заводу. То ж віримо, що «Українські барви» надалі лише розквітатимуть.
Дуже гарно відгукується про колектив директор районного будинку культури Таїса Науменко:
- Для нас таке надбання – на вагу золота, подібного народного аматорського фольклорного колективу у нас в районі більше немає. Минулого року «Українські барви» взяли участь у 18 заходах, тут більше нема чого додати. Ще з Філімоном Петровичем легко спілкуватися, з ним можна вирішити будь-яке питання, це дуже позитивна людина. Крім того, він у нас дуже затребуваний, співає в народному аматорському вокальному ансамблі «Гук», чоловічому хоровому колективі районного будинку культури. То ж залишається лише побажати «Українським барвам» та особисто Філімону Мовчану натхнення, радості, міцного здоров’я, великого родинного щастя, всього того, що пропагують вони своєю безцінною творчістю.
То ж «Полква» стала часткою історії культурно-мистецького руху Теофіпольщини, натомість на її теренах неповторно засяяли «Українські барви». Тож хай вони сяють ще довго-довго!
Галина Тебенько