Погода

Амбулаторія у селищі цукрового заводу повинна бути


У вівторок, 29 січня, завершила свою роботу тимчасова депутатська комісія районної ради. Саме вона мала напрацювати справедливе рішення щодо подальшого використання приміщення інфекційного відділення у селищі цукрового заводу.
Спочатку голова комісії Сергій Мороз представив ще кілька аркушів з підписами жителів про те, щоб в селищі був медичний заклад, щоб прості люди, передусім соціально незахищені категорії, пенсіонери, могли тут отримати якісні медичні послуги.
Головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Кравчук ще раз підтвердила свою позицію: відкрити відділення Теофіпольської амбулаторії загальної практики сімейної медицини у приміщення інфекційного відділення набагато легше. А щоб відкрити амбулаторію, потрібно вносити зміни в мережу Центру, звертатися до департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, до Міністерства охорони здоров’я Третє пришестя, швидко це не зробиться.


Та всі крапки над «і» розставив начальник управління фінансів райдержадміністрації Олександр Сапуга. Він повідомив, що мав зустріч з директором департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Яковом Цуглевичем. Вникнувши в ситуацію, цей керівник висловився за те, щоб у приміщенні, яке звільнилося, все таки відкрити амбулаторію. Щоб наблизити медичні послуги до людей, адже в цьому суть реформи первинної ланки медицини. Яким чином це можливо: якщо у 2018 році за кошти державного бюджету будувалися амбулаторії, як кажуть, з нуля, як у Святці, де її вартість разом з квартирою для сімейного лікаря, обладнанням, автомобілем «Ре-но», гаражем складає 7 048 тисяч гривень, то у 2019 році держава надає новий вид субвенції - на ремонт приміщень амбулаторій, приведення їх у відповідність до сучасних вимог. Це кошти на соціально-економічний розвиток з Державного Фонду Регіонального Розвитку. Є вже домовленість з народним депутатом України Андрієм Шиньковичем щодо сприяння ним отримання в квітні-травні цього року 500 тисяч гривень на ремонт цього приміщення.
Оскільки область отримала 42 мільйони гривень коштів субвенції на І етап медичної субвенції на придбання медичного обладнання та автомобіля, відповідний лист від райдержадміністрації потрібно надіслати на обласну державну адміністрацію, аби потрапити в перелік цих об’єктів.
Що повинна зробити районна рада: негайно скликати сесію, прийняти рішення про передачу майнового комплексу інфекційного відділення центральної районної лікарні на баланс Центру ПМСД, а також прийняти рішення про відкриття амбулаторії у селищі цукрового заводу.То ж члени комісії погодилися з такими пропозиціями і вони стали рішенням комісії.
Варто додати, що Олександр Сапуга також повідомив, що з Яковом Цуглевичем обговорювали і хід медичної реформи закладів вторинного рівня. У центральній районній лікарні має бути відділення невідкладної допомоги, відділення реабілітації та паліативного лікування, для всіх лікарів мають бути придбані комп’ютери, кожний пацієнт має бути занесений в базу, тоді на кожного пацієнта будуть виділятися кошти з Національного агентства охорони здоров’я. Однак, на його думку, ні головний лікар Сергій Шкраба, ні постійна комісія районної ради з питань охорони здоров’я чомусь не інформують про це ні депутатів, ні громаду району. А це дуже великий об’єм роботи, щоб збереглася лікарня, щоб її відділення були прибутковими, а не збитковими.
Комісія завершила роботу. Хочеться вірити, що подальші кроки районної ради та райдержадміністрації будуть спрямовані на те, щоб амбулаторія у приміщенні вже колишнього інфекційного відділення таки була відкрита, щоб жителі селища цукрового заводу змогли тут отримувати якісні медичні послуги. Бо ж, виявляється, все можна вирішити, для цього лише потрібна політична воля.
А.Джус