Погода

 

Слава Героям


України!

14 жовтня українці святкували чотири свята. Перше - Свято Покрови Божої Матері, друге - День українського козацтва, третє свято - день створення Української Повстанської Армії, четверте, дуже молоде - День захисника та захисниці України. Неспроста, зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І, до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими діями.

Доля портрета


“врага народа”

До останнього свого подиху я житиму зі світлою сирітською синівською пам’яттю про свого рідненького татка-мученика, розстріляного більшовицькими катами в 1938 році за те, що любив Україну. До революції 1917 р. служив в царському Балтійському флоті на кораблі «Диана». Тато не поплив за «Авророю», а добрався на рідну землю, на Україну, і воював за її волю в 1918-1920 роках.
З дитинства, з ранньої юності я мріяв бути художником, але став архітектором-художником і вже в романтичні студентські роки в українському Львові я добре малював і свою мрію намалювати портрет тата – «врага народа», я втілив в життя: із чудом збереженої з 1916 року маленької фотографії я намалював татів портрет олівцем в матроській безкозирці з написом «Диана».

Укрпошта в селі змінює формат роботи:


як тепер отримувати пенсію, посилки та періодичні видання?

Нещодавно Укрпошта оголосила про запуск пересувних відділень. Ми звернулися до начальника Теофіпольського відділення поштового зв’язку № 2 Альони Середи за роз’ясненнями, як і де вони працюватимуть, і які нові послуги отримають жителі Теофіпольської громади.


Це нововведення покращить надання Укрпоштою послуг населенню нашого краю?
- Вважаю, що саме так, адже пошта як працювала, так і буде працювати, і всі отримають пенсії, газети і посилки вчасно. Єдине, що зміниться, - це формат роботи відділень. Якщо раніше листоноша або сиділа у відділенні Укрпошти, або приїжджала на велосипеді розвезти пенсію і газети, то тепер пошту буде доставляти спеціальний автомобіль. «Пошта на колесах» буде працювати у селах, де населення менше 1,2 тис осіб. У Хмельницькій області це 450 сіл. Їх будуть обслуговувати 45 пересувних відділень поштового зв’язку з 1 грудня 2021 року.

Рівень захворюваності

на COVID-19 зростає

В Україні склалася загрозлива ситуація в поширенням захворюваності на коронавірусну хворобу. Кілька областей вже опинилися у червоній зоні, є загроза запровадження нового локдауну. Рівень захворюваності на COVID-19 стрімко зростає і на Теофіпольщині. Як повідомив завідувач Теофіпольським лабораторним відділенням Віктор Побока, станом на 20 жовтня з початку епідемії зареєстровано 2736 випадків інфікування коронавірусною інфекцією, з початку 2021 року – 1424, померло з початку епідемії – 62 осіб,з початку року – 42. З початку пандемії захворіло 161 дітей. Також Віктор Вікторович додав, що останніми днями зростає кількість отриманих позитивних результатів ПЛР-тестів, по 40-50 щодня.
Оскільки ковідний госпіталь у Теофіпольській багатопрофільній лікарні ще не відновив свою роботу, бо на це має бути відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я України, тяжкохворих, кисневозалежних відправляють у Красилівську опорну лікарню. Особи з легким перебігом хвороби лікуються амбулаторно, тобто вдома.

Вшанували захисників


та захисниць Вітчизни

В багатому на подвиги літописі українського воїнства було безліч битв і дат, гідних стати святом, проте ще з козацьких часів день Покрови Пресвятої Богородиці був святковим днем захисників Вітчизни козацькою Покровою. З 14 жовтня 2014 року цього дня відзначається Днем захисника України. І тепер цей день став не просто державним святом, а направду всенародним святом, бо захисниками Незалежності та суверенітету України в наш час є військові і добровольці, госпітальєри і волонтери, дорослі і діти — всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу на нашій землі.
Урочисто відзначили День захисників та захисниць України у Теофіпольській громаді. З 8 години 30 хвилин з Теофіполя, з площі Героїв Майдану, стартував автопробіг місцями поховань наших земляків, бійців Антитерористичної Операції.