Погода

З 1 липня Ірина Герасімюк призначена директором Базалійської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Педагогічну освіту здобула в Національному Кам'янець-Подільському педагогічному університеті, працювала в Богданівській середній школі Волочиського району,  Базалійській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Базалійським селищним головою, адміністратором ТОВ «Волочиськ-агро».

  • І хоч останні 11 років в освіті я не працювала, - каже ,- розлуки не відчувала, адже з школою постійно співпрацювала. Це моя рідна школа, вона мене виховала, навчила стати самодостатньою, гідно переборювати труднощі. Тож у мене з'явилася можливість внести свою частку у її розвиток. Звісно, від попереднього директора Ганни Степанівни Безкоровайної, від творчого педагогічного колективу школи я отримала справжній скарб, тут створений якісний освітній простір, є непогана матеріально-технічна база.  Та досконалості немає меж, маю велике бажання працювати, бути ефективним менеджером цього освітнього закладу.

Ми вже повідомляли про те, що керівництво Теофіпольської селищної ради, відділу освіти, молоді та спорту мають своє бачення щодо подальшого навчання учнів 5-9 класів Колісецької ЗОШ І-ІІ ступенів. Вважають, що всі ці учні мають навчатися у Воронівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, що підвозу дітей до Шибенської ЗОШ І-ІІІ ступенів не буде. Тобто, не зважають на вибір батьків, які вже написали заяви на ім'я директора Шибенської школи Людмили Креденцар про те, що їх 15 дітей виявили бажання навчатися саме в цій школі. Але ж якраз батьки мають таке першочергове право.

І от коли 8 липня народний депутат України Олена Копанчук проводила прийом громадян у Шибенському старостаті, батьки з Колісця Галина Фреюк та Світлана Рижук вручили Олені Євгенівні звернення батьків 15 дітей, які хочуть навчатися в Шибенській школі.

     1995 рік.  Красивий фасад Гальчинецької середньої школи. Саме тут того  погожого літнього дня вирішили сфотографуватись на добру згадку учасники  об’їзду  колгоспних полів та населених пунктів Теофіпольщини. А зробив  історичний фотознімок  тодішній старшокласник цього навчального закладу Олександр Бурлак, який у майбутньому  сягнув звання полковника міліції  та й відповідної посади в органах МВС.

      Повідомляємо,  що тут на знімку фігурують не тільки   керівники  району, але й начальники  окремих виробничих підрозділів  з Теофіполя, голови колгоспів (колективних господарств), голови сільрад, кореспонденти  засобів масової інформації.

Валентина Петрівна Науменко народилася 5 липня 1940 року, все своє життя прожила у Новоставцях, працювала на різних роботах, але не дивлячись на втому, любила пісню і вишивку. Довгий час керувала  клубом за інтересами «Вишиванка» при Новоставецькому Будинку культури.  Багато її робіт експонувалося на різних виставках, розбрелися по різних оселях України. Вишиті нею рушники поєднали не одну пару закоханих сердець. Пам’ять про неї житиме довго в її родини, односельців та друзів.  Адже вона була мудрою порадницею та Берегинею для свого роду.

 Пізно ввечері я повертався в село з рибалки. Навіть самому не віриться, звідки я йду (в селі, з його клопотами, городами, сінокосами вирватись куди-небудь вбік – це нереально).

З глибини віків прийшло до нас Купала – свято тепла, буяючої зелені та кохання. Тож напередодні цього дня біля сільського будинку культури у селі Святець Святецького старостату відбулося театралізоване купальське свято «Ой, на Івана, ой на Купала…».

Подивитись на дійство зібралась понад сотня осіб, серед присутніх були і молодь, і літні люди, і молоді сім’ї з дітьми, але об’єднували мешканців села, символи генетичного коду – вишиванки, які одягнули гості на свято.

 Дівчатка одягли дерево, яке називають Мареною, і водили хороводи навколо. Також після святкування пускали вінки на воду.

Почався захід з символічного сватання головних персонажей – Купала і Марени, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водне) божества.