З глибини віків прийшло до нас Купала – свято тепла, буяючої зелені та кохання. Тож напередодні цього дня біля сільського будинку культури у селі Святець Святецького старостату відбулося театралізоване купальське свято «Ой, на Івана, ой на Купала…».
Подивитись на дійство зібралась понад сотня осіб, серед присутніх були і молодь, і літні люди, і молоді сім’ї з дітьми, але об’єднували мешканців села, символи генетичного коду – вишиванки, які одягнули гості на свято.
Дівчатка одягли дерево, яке називають Мареною, і водили хороводи навколо. Також після святкування пускали вінки на воду.
Почався захід з символічного сватання головних персонажей – Купала і Марени, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водне) божества.
У програмі святкування були стрибки через купальське вогнище, пускання вінків на воду, спалення символічних опудал Купала і Марени, водіння купальських хороводів, виконання пісень, а також під час святкування дітки могли погратись на атракціонах, які були присутні у селі, посмакувати різними смаколиками.
Протягом заходу лунали гучні пісні у виконанні прекрасних, молодих вокалістів, якими збагачене наше село, і зі своїм першим дебютом виступили молодша та середня групи танцювального колективу під керівництвом Оксани Семенюк.
Хочу висловити подяку директору сільського будинку культури Іраїді Троян за організацію прекрасного свята, за позитивні емоції та музичний супровід Анатолію Рею, за підтримку і працю Вірі Букевич. Адже саме у співпраці створюється прекрасне, тож дякую всім, хто безпосередньо долучився до проведення цього чудового дійства.
Захід проведено на «відмінно». Особисто я, як староста села, отримала величезне задоволення від програми проведеного свята і спілкування з людьми, які прийшли на свято. Вважаю, що такі свята, з історичним та національним спрямуванням – невід’ємна складова становлення українського суспільства та національних засад формування свідомості.
Яна Павлюк, староста сіл Святець, Лисогірка та Мар'янівка