Погода

     1995 рік.  Красивий фасад Гальчинецької середньої школи. Саме тут того  погожого літнього дня вирішили сфотографуватись на добру згадку учасники  об’їзду  колгоспних полів та населених пунктів Теофіпольщини. А зробив  історичний фотознімок  тодішній старшокласник цього навчального закладу Олександр Бурлак, який у майбутньому  сягнув звання полковника міліції  та й відповідної посади в органах МВС.

      Повідомляємо,  що тут на знімку фігурують не тільки   керівники  району, але й начальники  окремих виробничих підрозділів  з Теофіполя, голови колгоспів (колективних господарств), голови сільрад, кореспонденти  засобів масової інформації.

     Тодішній представник Президента України в Теофіпольському районі Василь Шуляк  запровадив   такі заходи для того, аби бачити  безпосередньо на місцях  не тільки позитивне, прогресивне, але  й недоліки, котрі заважають  виробничо-побутовому рухові вперед.  Все це розглядалося й аналізувалося привселюдно, негативні факти піддавалися  нищівній критиці. В окремих випадках навіть доходило до кадрових питань щодо окремих  горе-керівників. Звісно ж, критику при цьому любили  всі, за винятком лише тих, кого критикували.

    Доречно сказати, що не залишався поза увагою благоустрій населених пунктів з їх належною чистотою і привабливістю. Не доведи Господи, щоб десь на вулицях буяли будяки чи якісь інші хащі… Тут уже отримували «на горіхи»  голови сільрад. І якби в нашому краї збереглося  місцеве телебачення (яке колись функціонувало на Теофіпольщині),  то ми продемонструвати б окремі відеокадри з отих  зйомок. І хоча відтоді минуло якихось чверть століття, але цікавими  й повчальними вони були б і для нинішнього покоління…

     Безперечно, що допитливому читачеві хочеться  знати, хто на цьому знімку, хто в якійсь мірі творив  достаток й дозвілля  жителям нашого   краю.  Давайте розпочнемо з першого ряду  людей на фотографії  (зліва направо): Анатолій Сапуга – голова колгоспу  з Карабіївки,   Лідія Бурлак – директор  Гальчинецької середньої школи, Петро Шуляк – голова сільради з Великого Лазучина, Петро Сивак – голова колгоспу з Малого Лазучина, Віктор Криворук – голова колгоспу з Великого Лазучина, Анатолій Безносюк – начальник  районного  управління сільського господарства, Леонід Стецюк – голова колгоспу з Гальчинець, Віра Навроцька – голова колгоспу з Ільковець,  Василь Шуляк – представник Президента України в Теофіпольському районі, Марія Якубовська – голова сільради з Воронівець, Петро Пожалюк – голова колгоспу з Турівки, Віктор Гомілко – голова колгоспу з Кунчі,  Микола Іванюк – голова сільради з Карабіївки,  Севастян Бойко – голова колгоспу  з  Кузьминець. 

       Другий і третій ряди  трішечки зміщені, тому ми постараємось представляти людей згідно розташування на фото. Отож,  Григорій Чубій - голова сільради з Ординець, Микола  Гуменюк – заступник голови колгоспу з Волиця-Польової,  Василь Гетьманчук -  голова колгоспу з Човгузова,  Микола Ковальчук – головний агроном  районного управління сільського господарства, Анатолій Кушнір – голова асоціації «Теофіпольагроцукор», Анатолій Кротик – голова колгоспу з Лютарівки,   Володимир  Баранюк – голова сільради з Лідихівки, Петро Ворона – начальник  райшляхдільниці, Петро Гаврилюк - голова сільради з Олійників,  Петро  Суханюк – голова сільради з Волиця-Польової,  Володимир Довжук – голова сільради з Новоставець, Іван Осипчук – голова сільради з Волиці, Володимир Романчук – голова колгоспу з Лідихівки,  Петро Кравчук – голова колгоспу з Волиці,  Володимир Богач – голова сільради з Ільковець, Микола Зельський – заступник голови колгоспу з Поляхової,   Іван  Степанишин – голова сільради з Поляхової,  Теофан Коломійчук - голова колгоспу з Базалії,  Володимир Кухарчук – голова колгоспу з Борщівки, Володимир Осецький – голова колгоспу з Олійників,  Павло Ліщук – голова колгоспу з Воронівець, Петро Филимонов – голова сільради з Човгузова, Микола Чичевич – голова селищної ради з Базалії,  Михайло Ординський – голова сільради з Гаврилівки,  Станіслав Качан – голова  сільради із Святця,   Олександр Ткачук – голова сільради з  Борщівки, Іван Чиж – голова сільради з Гальчинець, Віктор Стецюк – голова сільради з Шибени,  Василь Надал – голова колгоспу з Шибени, Олександр Гаврилюк – голова сільради з Кунчі, Леонід  Чепурний – головний зоотехнік  районного управління сільського господарства,  Василь Мастій - голова колгоспу із Святця,  Микола Лепетун – голова колгоспу  з Колок,  Володимир Рубашевський – директор  телекомпанії «Теофіпольський телевізійний канал»,  Людмила  Довганюк – кореспондент  редакції районної газети «Життя Теофіпольщини», Микола Яблонський – голова сільради  з Михиринець.

     Ось про що і про кого   розповіла нам фотографія, котрій вже чверть століття. І  чимало з тих, хто зафіксований на цьому кадрі,  вже відійшли у потойбічний світ. Так, вони відійшли… Але  ми їх пам’ятаємо, бо більшість з них залишила  після себе гарний слід на землі, що нині слугує позитивним взірцем для прийдешніх поколінь.

                                                              Володимир РУБАШЕВСЬКИЙ