Погода

Про ситуацію у центральній

 

районній лікарні

Нагадуємо, що 13 жовтня голова районної ради Андрій Петринюк підписав розпорядження про звільнення директора КНП “Теофіпольська центральна районна лікарня” Сергія Шкраби та призначив т.в.о. директора Ольгу Ковтуняк, його заступника по лікувальній частині. У минулому номері нашої газети ми надрукували розпорядження голови районної ради Андрія Петринюка про призначення т.в.о. директора комунального некомерційного підприємства «Теофіпольська центральна районна лікарня» Романа Яцуха. Чому так сталося, як йдуть справи у лікарні, розмовляємо з Андрієм Петринюком.
Отож, на нашій Теофіпольщині стрімко зростає кількість інфікованих COVID-19, станом на 11 листопада це більше 600 випадків. В умовах пандемії особливого значення набуває чітка організація виробничо-господарської діяльності ЦРЛ, її злагоджена співпраця з ЦПМСД, підстанцією медицини катастроф та невідкладної допомоги. Найбільша відповідаль-ність, звісно, покладається на директора підприємства, як ефективного менеджера у такій складній ситуації.

Працюємо  з оптимізмом

Ось знову ми зустрічаємо наше професійне свято. Зустрічаємо його з почуттям гордості, адже продовжуємо виконувати надважливе завдання – забезпечуємо жителів Теофіпольської громади усіма послугами електричного зв’язку. На сьогодні це 110 радіоточок( а на початку 90-их було 12 800), 1800 стаціонарних телефонів, також забезпечуємо доступ до мереж Інтернет 2600 абонентів по лініях Укртелекому.
Що змінилося за рік, що минає, що нам вдалося зробити? Найперше, змінилася структура компанії, у якій ми працюємо. Тепер наша назва така: дільниця мережі доступу № 315/5 місто Волочиськ Хмельницької філії ПАТ Укртелеком. Оскільки доступ до мережі Інтернет по телефонних лініях відходить в минуле, протягом року ми активно працювали по наданню послуг по оптоволоконних лініях. То ж у 2020 році ми підключили 60 абонентів в Кузьминцях, 50 – в Поляховій, 98 – в Михнівці, 110 – в Коров’єму, 450 – в багатоповерхівках та приватному секторі селища цукрового заводу, 210 – в Базалії. Роботи вистачає, у планах – продовження підключення абонентів у приватному секторі Теофіполя та селища цукрового заводу, у селах Волиця-Польова, Троянівка, Строки, Олійники, Колки. Оскільки маємо відповідну техніку, будуємо підземні мережі до сіл Строки, Олійники, Колки, Лютарівка, Михиринці, Великий Лазучин, Човгузів, Караїна, Гаврилівка.

Творчою музою


натхненний

Сьогодні у нашого земляка, поета і
письменника, гумориста й сатирика
Леоніда Мироновича Куцого
поважний ювілей - 80 літ від роду

Старшим поколінням його ім’я на Теофіпольщині добре знане, хоча хлопець проживу Великому Лазучині лише до свого повноліття. Після закінчення десятирічки у Базалії, він ще встиг пропрацювати обліковцем молочно - товарної ферми тамтешнього колгоспу, де водночас очолював місцевий комітет комсомолу. Затим, поступив у Вольське військове авіаційно - технічне училище, своє подальше життя присвятив армії, віддавши її понад чверть віку.
Разом з тим молодий офіцер мріяв про фах журналіста, творчу роботу. Проте на заваді став його дебют як байкаря, коли у 1962 році майбутній український літератор опублікував російською мовою свою першу байку «Слонова дисципліна».

То що обрала


Теофіпольщина?

Хотів би висловити свою думку щодо виборів в Теофіпольській ОТГ. Особисто я не знайомий з жодним з кандидатів, які балотувалися на посаду голови Теофіпольської ОТГ. Лише одного разу мені довелося зустрітися і поспілкуватися з одним із кандидатів на посаду голови Віктором Лебединським. Він приїжджав на зустріч з виборцями в наше село. Я попросив його посприяти вирішенню проблемного питання нашої громади – це зневоднення, висихання нашої річки, яка практично вже висохла, зникла за сприяння двох так званих господарників, які свого часу долучилися до її зневоднення, порушивши природоохоронне законодавство. Це колишній голова із Волиці-Польової Дмитро Багнюк та Лідихівки Володимир Романчук. Внаслідок їх незаконних дій річка частково, а то і повністю зникла в селах Заруддя, Лідихівка, Червона Дубина, Турівка. Уважно вислухавши моє звернення, Віктор Лебединський пообіцяв посприяти вирішенню цього проблемного питання.

Від зорі до зорі

 

трудяться,

 

як бджілки

Це про наших аграріїв, працівників Філії «Рідний край» ПрАТ«Зернопродукт МХП», бо ж рідко коли дозволяють собі хоч краплю відпочинку. Справді, земля родить, але не без рук хлібороба.
І в цей осінній час - одні сіють, закладають урожай 2021 року, інші збирають пізні зернові культури. Впоралися із збиранням сої та соняшнику, ще тиждень-два, і завершиться збирання кукурудзи. І хоч цьогоріч погода була примхливою, урожай ми зібрали непоганий.
На території Теофіпольського району Філія обробляє понад 8 тисяч гектарів землі, всього ж, а Філія має відділення у Білогірському районі, Ланівецькому та Збаразькому районах на Тернопільщині, обробляється 29,5 тисяч гектарів землі.