Погода

Про ситуацію у центральній

 

районній лікарні

Нагадуємо, що 13 жовтня голова районної ради Андрій Петринюк підписав розпорядження про звільнення директора КНП “Теофіпольська центральна районна лікарня” Сергія Шкраби та призначив т.в.о. директора Ольгу Ковтуняк, його заступника по лікувальній частині. У минулому номері нашої газети ми надрукували розпорядження голови районної ради Андрія Петринюка про призначення т.в.о. директора комунального некомерційного підприємства «Теофіпольська центральна районна лікарня» Романа Яцуха. Чому так сталося, як йдуть справи у лікарні, розмовляємо з Андрієм Петринюком.
Отож, на нашій Теофіпольщині стрімко зростає кількість інфікованих COVID-19, станом на 11 листопада це більше 600 випадків. В умовах пандемії особливого значення набуває чітка організація виробничо-господарської діяльності ЦРЛ, її злагоджена співпраця з ЦПМСД, підстанцією медицини катастроф та невідкладної допомоги. Найбільша відповідаль-ність, звісно, покладається на директора підприємства, як ефективного менеджера у такій складній ситуації.


Чому ви прийняли рішення про призначення т.в.о директора Романа Яцуха?
- Ще раз наголошую, що для звільнення Сергія Шкраби в мене було доволі підстав. Це і невиконання приписів ДСНС, що призвело до прийняття рішення Хмельницьким окружним апеляційним судом про повне зупинення експлуатації будівлі головного корпусу лікарні, і систематичне порушення умов контракту, і неефективне використання коштів, які сільські та селищні ради спрямували ЦРЛ для боротьби з COVID-19. Логічним, на мою думку, було призначення т.в.о. директора Ольги Ковтуняк, його заступника. Ольга Ростиславівна напружено працювала, але, як виявилося, поєднувати обов’язки директора та заступника з лікувальної частини, коли потрібно вирішити багато питань з організації функціонування госпітальної лікарні, дуже складно. Потрібно було терміново виправити ситуацію, я мав розмову з лікарями, так з’явилася кандидатура Романа Яцуха, завідуючого бактеріологічною лабораторією ЦРЛ.
Роман Яцух працює т.в.о. директора з 4 листопада, тобто, тиждень. Що ви можете сказати з цього приводу? Справи пішли краще?
- Це дійсно короткий термін, та я задоволений його роботою. Роман Іванович виконує свої обов’язки, Ольга Ростиславівна – свої. Є співпраця з Центром первинної медико-санітарної допомоги, підстанцією медицини катастроф та невідкладної допомоги, чого раніше не спостерігалося. Спільними зусиллями відремонтована «Тойота», яка привозить кисень з Хмельницького для хворих на коронавірус, кошти на придбання радіатора виділило ТОВ «Святець» (директор Василь Мастій) та ФГ «Кунчанський» (голова Володимир Пицюк), а на колеса – Філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» (директор Сергій Прокопчук).На сьогодні є запас у 15 балонів кисню, з яких 4 передало в оренду ЦРЛ ТОВ «Україна-2001» (директор Олександр Камінський). Покращилося харчування, м’ясо та сало надав СГВК «Олійники» (голова Василь Демчук), хлібобулочні вироби – ПП «Добрий хліб» (директор Алла Лебединська), овочі – ФГ «Тріумф» (голова Сергій Рудківський), цукор, курятину та яйця – ТОВ «Подільське» (директор Тетяна Гуменюк). Прийняте рішення про харчування лікарів, медсестер та медичного персоналу, які контактують з хворими на COVID-19, це дуже правильно. Переконаний, якщо і надалі будемо так працювати, спільно боротися з пандемією, справи підуть на краще.
Які ще питання потрібно негайно вирішити?
- Треба закупити засоби індивідуального захисту, адже їх запаси вичерпуються. Для клінічно-діагностичної лабораторії необхідно закупити біохімічного аналізатора, адже його ресурс практично вичерпаний, а коштує він 86 тисяч гривень. Гостро стоїть питання про придбання нового рентгенапарату. Якби всі суб’єкти господарювання працювали прозоро, чесно платили податки, на все були б кошти у районному бюджеті. А поки що закликаю підтримати нашу лікарню, хто чим може, коштами, продуктами, засобами індивідуального захисту.
25 жовтня відбулися місцеві вибори. Ви брали в них участь, як кандидат в депутати Хмельницької районної ради. Чи будете тепер долучатися до організації роботи новообраної владиТеофіпольської селищної ради, так само вболівати за покращення якості медичних послуг у КНП «Теофіпольська центральна районна лікарня»?


- Так, я брав участь у виборах депутатів Хмельницької районної ради, дякую виборцям, які проголосували за мене, а це 800 голосів. На сьогодні вже встановлені результати, я став депутатом. То ж буду робити все, що в моїй компетенції, аби нова влада на Теофіпольщині запрацювала і робила все для того, аби стати самодостатньою, аби життя простих людей покращилося. Що ж до роботи нашої ЦРЛ, то, сподіваюся, що на черговій сесії районної ради моє розпорядження щодо звільнення Сергія Шкраби буде затверджене. Тоді буде оголошений конкурс на посаду директора і на цю посаду прийде безкорислива, відповідальна людина. Має бути порядок, люди не мають нарікати. Іншого бути не може. Ще хочу сказати таке: якщо в когось виникають якісь проблеми, телефонуйте мені 067 380 13 67, допоможу, чим зможу.
Розмовляла
Галина Тебенько