Погода

Одним з ключових напрямків європейського вектору розвитку України, утвердження в нашій державі європейських стандартів є проведення адміністративно-територіальної реформи, тобто децентралізації. Саме ця реформа є основою зміни існуючої неефективної системи управління, передачі повноважень функцій органів центральної влади на місця. Розпочалася реформа у 2015 році, коли набув чинності Закон України «Про добровільне об'єднання  територіальних громад». 28 травня 2015 року прийнятий Перспективний план формування об'єднаних територіальних громад у Хмельницькій області. Згідно цього плану у Теофіпольському районі мало утворитися дві спроможні громади з центрами у Теофіполі та Базалії. Та ні в цьому році, ні в наступних 2016, 2017 роках ОТГ не були створені. Хоч Хмельниччина стала лідером в Україні по кількості утворених громад. Була спроба створити Теофіпольську ОТГ у 2018 році, та внаслідок інтриг політичної сили «За конкретні справи» ОТГ Ільковецька сільська рада зірвала цей процес. Натомість утворилася Новоставецька ОТГ (об'єдналися Новоставецька та Човгузівська сільські ради).

Цьогорічних весняних канікул ми чекали з величезним нетерпінням і запам’ятаються вони нам надовго. Адже ми з учнями 4-6 класів відправились у захоплюючу і дуже цікаву мандрівку рідною Хмельниччиною. Розпочався наш маршрут із відвідування музею Потоцьких, що в селищі Антоніни. Побачили там багато маєткових будинків-вілл у стилі бароко, які збереглися до цього часу. Це вілли для головного адміністратора маєтку, управителя, агронома, конюха, механіка, ветеринара тощо. Архітектура антонінських  вілл вразила нас своєю ошатністю та добротністю. На жаль, графський палац ми побачили лише на старовинних світлинах у музеї, бо у революційному вирі 1919 року його дощенту спалили і розібрали по цеглинках.

Знайшли час взяти участь в акції з насадження лісового масиву поблизу Підлісок голова ГО «Щит та меч» Анатолій Стучинський  та ветеран системи МНС Віталій Лопушанський. Хоч дуже завантажені, бо ще працюють, беруть активну участь в громадському житті району. Та посадити деревце, доглядати його, спостерігати це диво, коли маленький саджанець виростає у сильне, молоде дерево – то свята справа.

Ніхто не стане сперечатися, що займатися спортом корисно, особливо для здоров'я. Що завдяки його впливу діти ростуть більш міцними і витривалими. У ньому є багато переваг і користі не тільки на фізичному, але і на емоційному рівні. Діти, захоплені тренуваннями, не витрачають стільки часу на комп'ютери, планшети. Їм просто ніколи. Вони натхнені своїми заняттями, успіхами і поставленими цілями.

У матеріалі про сесію районної ради, яка відбулася 15 березня, ми повідомляли, що практично питання про дофінансування заробітної плати малопотужних ФПів було вирішене. Нагадаємо, що з 1 березня вісім фельдшерів таких фельдшерських пунктів були переведені на 0,5 ставки посадового окладу. Та як виконувати ту саму роботу, надавати медичні послуги населенню, але отримувати за це всього 1300 гривень? То ж  Теофіпольський Центр первинної медико-санітарної допомоги мав негайно представити у районну раду програму підтримки з чіткими розрахунками по кожному ФПу, після її прийняття відповідні програми приймуть сільські ради, змушені будуть вишукати ці кошти, хоч і невеликі.