вологість:
тиск:
вітер:
- Деталі
- Категорія: № 7 від 18.02.2021 року
- Перегляди: 497
ОБПЕЧЕНІ ВІЙНОЮ ДУШІ І СЕРЦЯ
Щороку 15 лютого в Україні вшановують учасників бойових дій на території інших країн. Однією із найбільш болючих для України була участь її синів у війні в Афганістані. Крім афганців, в цей день вшановують і інших військових, які брали участь у різних збройних конфліктах в часи СРСР та незалежної України.
Ставитися до війни можна по-різному, але не слід забувати людей, які віддали своє життя, виконуючи свій військовий обов’язок та тих, які зараз живуть серед нас, мають досвід і працюють заради щастя своїх нащадків! Пам’ятаємо про них! Сивина припорошила на скронях ветеранів болючу пам‘ять. Ті, хто повернувся з пекла війни додому, мають глибокі рани, якщо і не фізичні, то в серці кожного з них залишилась та прірва, яка ніколи не загоїться, не так просто часові зцілити їхні душі, обпечені війною. Вони повернулися до рідних домівок, але їхні думки ще на війні, вони ще й досі бачать у снах обличчя тих, хто залишився там... Війна просто так не відпускає, вона, вчепившись в саму душу, ятрить її, бо це: і розбиті серця, і розірвані сім‘ї, і діти без батьків, сльози і горе.
- Деталі
- Категорія: № 7 від 18.02.2021 року
- Перегляди: 556
Ненароджені
Гафійка в хаті одна. Батьки на роботі. В хаті холодно. Зима. Дівчинка замкнена в хаті, бо цигани ходять. Вкрадуть. Прошкрябала пальчиком шибку. Припала кирпатим носиком до вікна. Надворі сонячно,морозно. Сусідські дітлахи гасають на вулиці. Копирсаються в снігу. Кидаються сніжками. З’їжд-жають «паровозом» з ковзанки через дорогу, аж під сусідський поріг. Граються в партизанів. Добре сусідці Одарочці. В неї є братик. Він її возить на санчатах. Борсається, пробиваючи дорогу, як веде її до школи. А Софійка одна. І чому вона одна? Он в Миколи теж сестричка. А ще далі Пашка живе, теж один.
- Деталі
- Категорія: № 7 від 18.02.2021 року
- Перегляди: 835
Від керівника багато
залежить
Як відомо, 13 жовтня 2020 року тодішній голова Теофіпольської районної ради Андрій Петринюк підписав розпорядження про звільнення директора КНП «Теофіпольська багатопрофільна лікарня» Сергія Шкраби. Підставами для такого рішення, на переконання Андрія Петринюка, стали: систематичне порушення вимог пункту 12 Контракту, здійснення закупівлі ліків, засобів захисту, інших медичних товарів на суму понад 5 000 гривень без погодження з головою районної ради або його заступника; неефективне використання коштів, які сільські, селищні ради, благодійники спрямували лікарні на боротьбу з COVID-19; бездіяльність, яка призвела до рішення Хмельницького окружного апеляційного суду від 17 вересня 2020 року про повне зупинення експлуатації будівлі головного корпусу лікарні до повного усунення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, зазначених в акті ще від 18 грудня 2019 року. Ще ж на той час у слідчому управлінні ГУ Національної поліції у Хмельницькій області тривало кримінальне провадження, відкрите за заявою Андрія Петринюка, щодо підробки контракту з Сергієм Шкрабою в частині умов оплати праці та терміну дії контракту.
- Деталі
- Категорія: № 7 від 18.02.2021 року
- Перегляди: 642
СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ
УКРІПРАЙОН
Напевно багато з вас бачили, проїжджаючи дорогами Хмельниччини, великі сірі громади недобудованих бетонних споруд. Це залишки лінії старих укріп районів, які будувались тут напередодні Другої світової війни. Потужна лінія укріплень від Дністра до боліт Полісся повинна була стримати ворожу навалу по лінії старого радянського кордону. Історію цього нереалізованого проекту ми спробуємо вам розказати.
Напередодні війни Старокостянтинівський укріпрайон , який отримав порядковий номер 14 восени 1940 року, перебував в стані консервації. Споруди були частково обсипані землею, а частково стояли покинуті на етапі 7 циклу будівництва. Амбразури та входи були закладені камінням.
Усі споруди Старокостянтинівського укріпрайону були двоповерхові та фланкуючої дії. ДОТів фронтального вогню встигли побудувати тільки один. Споруди були типові для укріпрайонів того часу: кулеметні та гарматно-кулеметні напівкапоніри проекту 1938 року.