Погода

ОБПЕЧЕНІ ВІЙНОЮ ДУШІ І СЕРЦЯ

Щороку 15 лютого в Україні вшановують учасників бойових дій на території інших країн. Однією із найбільш болючих для України була участь її синів у війні в Афганістані. Крім афганців, в цей день вшановують і інших військових, які брали участь у різних збройних конфліктах в часи СРСР та незалежної України.
Ставитися до війни можна по-різному, але не слід забувати людей, які віддали своє життя, виконуючи свій військовий обов’язок та тих, які зараз живуть серед нас, мають досвід і працюють заради щастя своїх нащадків! Пам’ятаємо про них! Сивина припорошила на скронях ветеранів болючу пам‘ять. Ті, хто повернувся з пекла війни додому, мають глибокі рани, якщо і не фізичні, то в серці кожного з них залишилась та прірва, яка ніколи не загоїться, не так просто часові зцілити їхні душі, обпечені війною. Вони повернулися до рідних домівок, але їхні думки ще на війні, вони ще й досі бачать у снах обличчя тих, хто залишився там... Війна просто так не відпускає, вона, вчепившись в саму душу, ятрить її, бо це: і розбиті серця, і розірвані сім‘ї, і діти без батьків, сльози і горе.


Найбільше горе втрати дітей переживають усе життя матері полеглих воїнів. Напередодні Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, представники органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад та благодійного фонду народного депутата України Сергія Лабазюка «Ми поруч», разом із членами спілки воїнів-інтернаціоналістів Волочищини, відвідали матерів та домівки учасників тієї неоголошеної війни, де горе поселилось назавжди.
Одна з таких - Ванда Войцехівська. Востаннє бачила свого сина Владислава у 1979 році, коли проводжала в Афганістан. Там хлопець загинув від кулі снайпера за місяць до повернення додому. Нині жінка часто перечитує короткі листи, котрі надсилав юнак. Для неї він завжди залишиться молодим 19-річним хлопцем, у якого все ще попереду.
«Владислав рідко надсилав листи. Один раз на місяць ми отримували від нього вісточку. Ніколи не скаржився, жодного разу не згадав, що там стріляють. Завжди заспокоював, мамо – у мене все добре», - пригадує Ванда Войцехівська.
А вже 15 лютого у Волочиську біля пам’ятника воїнам-афганцям відбулись урочисті заходи з вшанування пам’яті полеглих і живих воїнів-інтернаціоналістів. Рідні та близькі родичі воїнів-афганців, представники органів місцевого самоврядування, помічники народного депутата України Сергія Лабазюка, депутати політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ», члени громадських організацій воїнів-інтернаціоналістів, воїнів АТО/ООС, ветеранів праці та представники громадськості схилили голови у хвилині мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, вшанувавши світлу пам’ять полеглих. Присутні щиро дякували за героїзм всім учасникам тієї, вже далекої війни, і засвідчили свою глибоку шану та повагу їхній мужності та самовідданій праці. Адже із Волочиського району в афганській війні брали участь 132 воїни.
«Сьогодні ми вшановуємо тих солдат – воїнів, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов’язок на території інших держав, в далекому Афганістані. Нині влада до-кладає максимум зусиль, щоб підтримати цю верству населення. А про їх героїзм ми маємо пам’ятати завжди» - зазначив голова депутатської фракції « ЗА МАЙБУТНЄ» у Волочиській міській раді Сергій Бович.
Щоразу у благодійному фонді нардепа приділяють увагу захисникам та родинам полеглих воїнів. Така робота є системна - адже подвиг їх неоціненний. Напередодні дня вшанування продуктові набори від благодійного фонду Сергія Лабазюка «Ми поруч» отримали афганці Волочиського та Хмельницького районів старого поділу.
З привітаннями завітали помічники нардепа до воїнів – інтернаціоналістів Красилівського та Теофіпольського районів (на фото). Участь в урочистостях взяв Теофіпольський селищний голова Михайло Тененев. Окрім того, з фонду були виділені кошти на реставрацію пам’ятників загиблим афганцям у Теофіполі.
Вітання від парламентаря приймали й жителі міста Хмельницького. Серед яких – багато тих героїв, які у 2014 знову взяли зброю до рук, захищаючи суверенітет та цілісність нашої держави
«Хлопці, які поверталися з Афганістану, були переконані, що це остання війна в історії українців. Минули роки – і сьогодні знову кращі сини нашої держави стали на захист вже власних кордонів», - зазначив помічник народного депутата Сергій Ковальчук.
Також напередодні голова обласної ради Віолета Лабазюк висловила ініціативу щодо проведення круглого столу з афганцями, ветеранами АТО та операцій ОСС. У планах і створення ветеранського хабу – а саме будинку ветеранів.
Сьогодні, у нелегкий для України час, багато воїнів – інтернаціоналістів взяли знову до рук зброю, щоб захистити вже свою країну від агресора. Вони, як ніхто інший, знають ціну життя і миру.
Щороку в цей день небайдужі громадяни покладають квіти до меморіалів та пам’ятників, моляться за спокій душ тих, хто загинули, дякують та наслідують прикладам мужності тих, хто залишився живим. Воїни -інтернаціоналісти згадують військову дружбу, людську честь, мужність побратимів. Попри смерть, втрату друзів, пролиту кров, вони пам’ятатимуть Афганістан, який навчив їх ніколи не здаватись, що б не трапилось у житті..
Вікторія БАБІЙ