Погода

Від керівника багато


залежить

Як відомо, 13 жовтня 2020 року тодішній голова Теофіпольської районної ради Андрій Петринюк підписав розпорядження про звільнення директора КНП «Теофіпольська багатопрофільна лікарня» Сергія Шкраби. Підставами для такого рішення, на переконання Андрія Петринюка, стали: систематичне порушення вимог пункту 12 Контракту, здійснення закупівлі ліків, засобів захисту, інших медичних товарів на суму понад 5 000 гривень без погодження з головою районної ради або його заступника; неефективне використання коштів, які сільські, селищні ради, благодійники спрямували лікарні на боротьбу з COVID-19; бездіяльність, яка призвела до рішення Хмельницького окружного апеляційного суду від 17 вересня 2020 року про повне зупинення експлуатації будівлі головного корпусу лікарні до повного усунення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, зазначених в акті ще від 18 грудня 2019 року. Ще ж на той час у слідчому управлінні ГУ Національної поліції у Хмельницькій області тривало кримінальне провадження, відкрите за заявою Андрія Петринюка, щодо підробки контракту з Сергієм Шкрабою в частині умов оплати праці та терміну дії контракту.

Це розпорядження було зачитане на засіданні постійних комісій районної ради 13 жовтня в присутності Сергія Шкраби. Однак цього ж дня він відкрив лікарняний листок, а 2 листопада звернувся до Теофіпольського районного суду з позовом про визнання незаконним та скасування розпорядження голови районної ради, поновлення його на роботі та виплати середнього заробітку за час вимушеного прогулу. 19 січня відбулося засідання Теофіпольського районного суду на чолі з головуючим суддею Андрієм Самойловичем. Отож, розмовляємо з Андрієм Петринюком про винесену судом ухвалу.
Як ви прокоментуєте ухвалу Теофіпольського районного суду у цій справі?
- Найперше, хочу зазначити, що будь-яке судове рішення можна знайти у Єдиному реєстрі судових рішень, це публічна інформація. А судова ухвала по цій справі така: позов Сергія Шкраби задоволений частково, тобто дата його звільнення з посади директора КНП «Теофіпольська багатопрофільна лікарня» змінена з 13 жовтня 2020 року на 13 листопада 2020 року відповідно до пункту 8 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю. У задоволенні решти позовних заяв позивачу відмовлено. Хоч особисто я не згодний і з частковим задоволенням позовної заяви, адже своє розпорядження про звільнення Сергія Шкраби я зачитав у його присутності, то ж у достовірності лікарняного дуже сумніваюся. До речі, на лікарняному, вже з обласної лікарні, він перебуває четвертий місяць. То ж я надіслав відповідні документи до офісу генерального прокурора, аби перевірили його достовірність. Бо ж чи не щодня зустрічаю Сергія Шкрабу, який їздить автомобілем. Якщо він такий хворий, крім того, давно має другу групу інвалідності, чи може він взагалі обіймати таку відповідальну посаду, як директор комунального некомерційного підприємства «Теофіпольська багатопрофільна лікарня»? Адже це надзвичайно напружена робота, треба вирішувати проблеми, приймати рішення, спрямовані на покращення якості медичних послуг, згуртовувати колектив. Але, в цілому, вважаю, що Теофіпольський районний суд ухвалив справедливе, незалежне рішення.
4 листопада т.в.о. директора КНП «Теофіпольська багатопрофільна лікарня» ви призначили завідуючого бактеріологічною лабораторією лікарні Романа Яцуха. Ці обов’язки він виконує і до цього часу. Чи, на вашу думку, покращилася ситуація у закладі?
- Однозначно, справи пішли на краще. Знаю це з відгуків медичних працівників, від хворих. Ще ж в умовах пандемії дуже важлива співпраця лікарні з Центром первинної медико-санітарної допомоги, з підстанцією невідкладної допомоги та медицини катастроф. Тепер така співпраця є, а останні 5 років цього не спостерігалося. Ці заклади підтримують один одного, виручають. Хочу сказати про ще один важливий момент: печатки ЛФК тепер знаходяться там, де вони мають бути – у лікарів, а не в сейфі директора. Відколи працює Роман Яцух, напрацьований і Колективний договір, що є обов’язковою умовою діяльності закладу, адже укладається між адміністрацією та трудовим колективом з питань охорони праці та є вимогою трудового законодавства.
Що скажете про кримінальне провадження, ініційоване вами, щодо підробки контракту з Сергієм Шкрабою?
- Це провадження у слідчому управлінні ГУ Національної поліції у Хмельницькій області триває. Наполягаю, що цей контракт я не підписував, він підроблений. Виходячи зі всього цього, я б радив Сергію Шкрабі далі не судитися, бо ж досить вже зловживати своїм службовим становищем та підставляти громаду. Адже 22 лютого спливає термін оскарження ухвали Теофіпольського районного суду. Навіть якщо це рішення буде оскаржене, буду наполягати, щоб до судового розгляду була залучена обласна прокуратура. Але, як стало відомо, 16 лютого Сергій Шкраба оскаржив рішення Теофіпольського районного суду. Але вірю, що і Хмельницький апеляційний суд прийме незалежне та справедливе рішення.
Але ж процедура звільнення Сергія Шкраби, як зазначено у судовій справі, не завершена, ваше розпорядження має бути затверджене на сесії. Теофіпольської селищної ради чи Хмельницької районної ради? Яким бачите розвиток подій?
- Де б воно не розглядалося, сподіваюся, депутати повинні прийняти чесне рішення та затвердити його, а далі оголосити конкурс на заміщення вакантної посади директора КНП «Теофіпольська багатопрофільна лікарня». Треба прислухатися до думки лікарів, жителів громади та призначити безкорисливу, відповідальну людину, адже від керівника закладу багато залежить. Бо ж з’являються чутки, що наша лікарня буде розділена на дві частини, в комунальному підприємстві залишиться пару відділень, а решта – це буде приватна клініка. Вважаю, що цього допустити не можна, адже заможних людей, які можуть дозволити собі платні послуги, в нашій громаді дуже мало, а майже половина жителів - пенсіонери, які не живуть, а виживають, рахують кожну копійку. Звісно, окремі лікарі, які готові працювати на себе, можуть, я про це вже не раз говорив, брати приміщення в оренду та створювати приватні кабінети. Буде конкуренція, буде підвищуватися якість медичних послуг.
І на завершення: Дамокловим мечем для нашої лікарні залишається рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 17 вересня 2020 року. Як має бути далі?
- Звісно, над цим потрібно посилено працювати і адміністрації закладу, і Теофіпольській селищній раді, яка прийняла його у свою комунальну власність. Адже приписи ДСНС щодо протипожежної безпеки треба виконати, і край. Ще раз згадаю про Сергія Шкрабу: на слухання у цій справі не спромігся забезпечити адвоката, однак на слухання судової справи по своїй позовній заяві найняв дорогого адвоката. Особисті інтереси виявилися ближчими. А скептикам та тим, хто підтримує Сергія Шкрабу, хотів би зауважити: без нього у лікарні кінця світу нема і не буде, а буде лише краще. Треба було дорожити своєю посадою та не займатися зловживаннями.
Галина Тебенько