Погода

Своє призначення на землі  виконав

8 жовтня досвідчений аграрій, багаторічний керівник агропідприємства, голова ФГ «Євроколос», великий патріот, справжній подвижник українського села Леонід Остапович Стецюк з Гальчинець відзначає своє 70-ліття. Та зізнається, що почуває себе молодим душею, не відчуває втоми, адже перебуває у постійному русі, «на ходу», як любить казати, має чітку мету у своєму житті – і далі ростити хліб на щедрих гальчинецьких нивах, дбати про свою родину, підтримувати громаду.
Леонід Остапович – прекрасний співбесідник, на все має свою точку зору, має чудову пам’ять, а ще його, керівника, який вже 39-ий рік очолює господарство, вирізняє серед інших велика повага до людей праці, простих трудівників. Всіх, з ким працював у колгоспі імені Шевченка, а за його головування колгосп став одним з кращих у районі, це було чотири села, в Гальчинцях, Єлизаветполі, Новоіванівці та Червоному Случі були ферми, телятники, свиноферми, ріль-ничі бригади, де трудилося кілька сотень людей, пам’ятає по імені та по-батькові. Пам’ятає безліч усіляких історій та випадків, часом зворушливих та смішних.Вважає, що це був прекрасний час, хоч люди тяжко працювали, та були відкритими, добрими, доброзичливими, раділи життю. Може, ще напише про цей час книгу спогадів, адже має талант і до красного письменства.

Відвідали меморіал

Ця стаття для тих, хто любить долати труднощі, активний відпочинок, природу та історію рідного краю. Для таких, як ми, вчителі та учні Шибенської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Нещодавно, об’єднавши День туризму та День партизанської слави, ми вирушили у похід за маршрутом Шибена- Молотків. Дорога була неблизька. Але всі були дуже веселі та енергійні, ніхто не жалівся, кожен відкрив для себе багато хороших вражень. Пейзажі природи, котрі перед нами відкривалися, неможливо передати ні однією камерою. У дорозі були тільки ми, музика та природа. Але найцікавіше було попереду.
Коли ми прийшли в Молотків, була обідня пора, за час нашої екскурсії село прокинулося і жило повноцінним життям. Ніхто не дивувався нашій групі. Екскурсії тут річ звична. Тому, що у селі знаходиться величний меморіальний комплекс, який був створений у 1985 році, напередодні 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Щорічно сюди приходять люди, щоб почути про страшну трагедію, віддати шану полеглим, поклонитися пам’яті, пом’янути душі. Це дорослі і діти, українці та іноземці, родини та колективи. Не винятком є і школярі, які дізнаються про трагедію Молоткова під час екскурсій. Десь і втома поділася від походу.  

З колегії райдержадміністрації


У четвер, 26 вересня, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Петра Віль-шинського, за участю заступника голови районної ради Романа Непотаса, відбулося засідання колегії райдержадміністрації.
Спочатку про свою роботу прозвітував начальник управління Державної казначейської служби у Теофіпольському Олександр Гудзяк. Зазначив, що основним завданням управління є реалізація державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів. Станом на 1 вересня 2019 року всього  відкрито близько 4846 рахунків, із них по видатках 464 рахунки, з яких: по державному бюджету - 49; по місцевому бюджету – 365, інші - 50. Для обліку надходжень до державного та місцевих бюджетів відкрито 4400 рахунків. На виконання наказу Міністерства фінансів України від 22.06.2012р. №756 протягом 2018року було укладено 1 Договір про надання позик на покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів, на підставі чого в 2018 році надано на зворотній основі 18 позик за рахунок тимчасово вільних коштів єдиного казначейського рахунку всього на суму 30 684 685,91 грн. В поточному році надано 18 позик на покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів на суму 36 730 056,00 грн. Управління здійснює розрахунково-касове обслуговування розпорядників, одержувачів бюджетних коштів, операцій з коштами бюджетів за видатками відповідно до чинного законодавства. Приймає та бере на облік річні розписи (кошториси) та помісячні розписи асигнувань (плани асигнувань) загального та спеціального фондів по державному бюджету, 21 сільських, 2 селищних бюджетах та районному бюджету. 

Найбільше у світі щастя –


це мир!

 


Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів. Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі.  Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. До відзначення цього свята щороку долучається і наша школа.  Учні 5-9 класів презентували стінгазети «Діти миру – за мир!», в кожній з яких зазначалося про те, що життя на Землі є найголовнішою цінністю. Небайдужими лишилися і молодші наші школярі, які продемонстрували виставку малюнків «Я хочу житиу мирі». Учні 8-9 -х  класів приєдналися до Всесвітньої акції «Голуб миру» під гаслом «Голуб миру у моїй школі»,  прикріпивши паперові голуби по всій школі, а пізніше, пустивши голубів у небо з побажаннями та прикріпленими словами: МИР, СВОБОДА, ДОБРО і ПОВАГА. В класах проведені бесіди та години спілкування на теми: «Мова Миру починається з мене», «Мир на планеті – щастя всім дітям».

День миру


21 вересня світ відзначив Міжнародний день миру. Для багатьох людей у сучасному світі – це не більш, ніж казкова мрія. Раніше для нас, українців, мир був повсякденною реальністю. На вулицях було спокійно, всі діти ходили до школи, посміхалися. Але відбулися різні зміни, підкралося горе. На Україну напав ворог. І нам, українцям, як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир, щоб завжди світило ясне сонечко, щоб небо було чисте та голубе, щоб не чулися вибухи, не гинули люди, а в мирі жили на рідній землі.