З колегії райдержадміністрації
У четвер, 26 вересня, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Петра Віль-шинського, за участю заступника голови районної ради Романа Непотаса, відбулося засідання колегії райдержадміністрації.
Спочатку про свою роботу прозвітував начальник управління Державної казначейської служби у Теофіпольському Олександр Гудзяк. Зазначив, що основним завданням управління є реалізація державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів. Станом на 1 вересня 2019 року всього відкрито близько 4846 рахунків, із них по видатках 464 рахунки, з яких: по державному бюджету - 49; по місцевому бюджету – 365, інші - 50. Для обліку надходжень до державного та місцевих бюджетів відкрито 4400 рахунків. На виконання наказу Міністерства фінансів України від 22.06.2012р. №756 протягом 2018року було укладено 1 Договір про надання позик на покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів, на підставі чого в 2018 році надано на зворотній основі 18 позик за рахунок тимчасово вільних коштів єдиного казначейського рахунку всього на суму 30 684 685,91 грн. В поточному році надано 18 позик на покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів на суму 36 730 056,00 грн. Управління здійснює розрахунково-касове обслуговування розпорядників, одержувачів бюджетних коштів, операцій з коштами бюджетів за видатками відповідно до чинного законодавства. Приймає та бере на облік річні розписи (кошториси) та помісячні розписи асигнувань (плани асигнувань) загального та спеціального фондів по державному бюджету, 21 сільських, 2 селищних бюджетах та районному бюджету.
Протягом 2018 року на обслуговуванні в управлінні знаходилась 51 установа, з них 8 – державного бюджету,43 - місцевих бюджетів та 5 – інші клієнти, яким відкрито 587 бюджетних та небюджетних рахунків за видатками. Управління постійно проводить контроль за відповідністю кошторисів розпорядників бюджетних коштів показникам розпису бюджетів, здійснює попередній та поточний контроль з метою цільового спрямування бюджетних коштів шляхом перевірки документів, що підтверджують необхідність взяття зобов’язань та проведення оплати відповідно до взятих розпорядниками бюджетних коштів бюджетних зобов’язань в межах бюджетних асигнувань.
Протягом 2018 року та за 8 місяців поточного року було прийнято 2 розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами, прийнятих іншими уповноваженими органами. За 2018 рік та 8 місяців поточного року згідно Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ управлінням прийнято 6 заяв, із них передано для подальшого виконання до Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області 3 заяви, повернуто без виконання 2 заяви, виконано 1 заява.
Згідно Порядку проведення оцінки виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень, проведена оцінка 37 головних бухгалтерів, із них по районному бюджету проводилась оцінка по 7 головних бухгалтерах, які отримали позитивну оцінку. За підсумками подання річної звітності станом на 1 січня 2019 року проведено детальний аналіз простроченої кредиторської заборгованості по захищених видатках загального фонду. Кредиторська заборгованість по розпорядниках коштів Державного бюджету станом на 01.01.2019 року становила 157 348,42 грн. по розпорядниках коштів місцевих бюджетів – 12 107 211,89 грн.
З метою покращення казначейського обслуговування розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів управління долучилося до впровадження Системи дистанційного обслуговування клієнтів через програмно-технічний комплекс «Клієнт Казначейства – Казначейство».
Адаптація та впровадження системи віддаленого доступу клієнтів Казначейства через ПТК «Клієнт казначейства – Казначейство» спростить проходження платежів, спростить обслуговування розпорядників бюджетних коштів всіх рівнів органами Державного казначейства. При цьому розпорядники та одержувачі бюджетних коштів отримають можливість в режимі реального часу відстежувати стан рахунків, відкритих в територіальних органах Державної казначейської служби України, проходження платежів, отримання виписок по рахунках тощо.
Станом на 1.09.2019 року 40 установ закупили токени (НКІ) для підпису електронним цифровим підписом, послугою системи дистанційного обслуговування клієнтів через програмно-технічний комплекс «Клієнт Казначейства – Казначейство» користуються 15 розпорядників бюджетних коштів.
Затим члени колегії обговорили питання про роботу виконкомів Бережинецької та Михнівської сільських рад щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади.
Бюджет Бережинецької сільської ради на 2019 рік затверджено в сумі 856,0 тис. гривень. Основними платниками платежів до бюджету є: ТОВ «Україна 2001» - 216,4тис.грн., ФГ«Обрій» -45,8 тис.грн., ФГ «Шантія» -17,3 тис.гривень. По надходженню доходів на душу населення Бережинецька сільська рада знаходиться на 5 місці серед сільських та селищних рад району.
Бюджет Михнівської сільської ради на 2019 рік затверджений в сумі 586,4 тис. гривень. Основними платниками платежів до бюджету є: ТОВ «Україна 2001» - 113,0 тис.грн., ФГ «Михнівка» - 58,9 тис.грн. гривень.По надходженню доходів на душу населення Михнівська сільська рада знаходиться на 21 місці серед сільських і селищних рад району.
На території Михнівської сільської ради працює загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та заклад дошкільної освіти «Сонечко». В 2019-2020 навчальному році в школі навчається 57 учнів. Влітку 2019 року на проведення поточного ремонту використано 10 600 грн. батьківських коштів. Михнівська сільська рада виділила 15 000 грн. для придбання комп’ютерної техніки та бензопили для твердопаливної котельні. Також сільська рада виділила ще 5 тисяч гривень для заливки майданчика та обгородження території для зберігання палива. У школі потрібно замінити 18 вікон, на часі – встановлення нового твердопаливний котла та димаря.
Михнівський заклад дошкільної освіти Сонечко» розташований в окремому приміщенні. В закладі функціонує 1 група, дошкільну освіту здобувають 13 дітей дошкільного віку. Освітній процес забезпечують 4 членів колективу, з них 2 педагоги. Навчально-матеріальна база в цілому відповідає діючим вимогам. У 2019 році для потреб закладу за кошти державного бюджету придбано електроплиту з духовою шафою та ноутбук на суму 30,0 тис. грн.
На території Бережинецької сільської ради знаходяться загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та заклад дошкільної освіти «Сонечко». В 2019-2020 навчальному році в школі навчається 49 учнів.
Влітку 2019 року на проведення поточного ремонту використано – 10130 грн. з них батьківських коштів – 5973 грн., спонсорська допомога ТОВ «Україна 2001» - 3390 грн. У приміщенні потрібно замінити віконні блоки, підлогу та покрівлю. Дитячий садок розташований в приміщенні школи, проектна потужність 15 дітей. Навчально-матеріальна база в цілому відповідає діючим вимогам.
Для придбання матеріалів на проведення поточного ремонту ТОВ «Україна 2001» виділено 1100,00 грн. Ще потрібно придбати м’який інвентар, ігрове та спортивне обладнання. На часі - придбання комп’ютерної техніки та підключення до мережі Інтернет.
Медичне обслуговування населення Бережинецької сільської ради здійснює ФП села Бережинці, Михнівської – ФП села Михнівки.
Мережа закладів культури Михнівської сільської ради складається з сільського будинку культури та сільської бібліотеки. Будинок культури потребує внутрішнього та зовнішнього поточного ремонту, заміни електромережі, приміщення в зимовий період не опалюється. В 2018 році за кошти субвенції сільської ради придбано акустичну систему – 7000 гривень. Приміщення бібліотеки не опалюється, потребує ремонту.
У Бережинецькому сіль-ському будинку культури діє 4 клубних формування - драматичний гурток, криве дзеркало, художнього слова, читаночки, малі форми. Приміщення (кімнати гурткової роботи) опалюється електрообігрівачами. Потребує поточного ремонту фойє та 2 дві кімнати гурткової роботи. Сільська бібліотека знаходиться в приміщенні будинку культури, опалюється електричним обігрівачем. Бібліотека потребує нової літератури та обладнання комп’ютерною технікою.
У прийнятому з цього питання розпорядженні зобов’язано виконкоми цих сільських рад детально прооаналізувати недоліки та розробити конкретні заходи з їх усунення. Та де на це взяти кошти?
Також на колегії був затверджений план роботи на ІV квартал 2019 року.
Петро Вільшинський підбив підсумки засідання колегії. Зазначив, що недоліки треба усувати, інакшого виходу ні для кого немає.
Галина Тебенько