Погода

Складний період зараз переживає сільська медицина, адже триває реформа первинного рівня, є до неї багато питань. Не вистачає коштів на заробітну плату фельдшерам, на невідкладну допомогу, на придбання обладнання. Ще ж чомусь там, наверху, нікого не цікавить, хто має надавати медичну допомогу жителям маленьких сіл. Бо ж встановили планку – ФП має обслуговувати не менше 750 чоловік. А якщо в селі проживає 100-200-300, то що? Сімейний лікар не приїде на виклик, бо немає чим, та й йому треба сидіти на прийомі. А моїх колег з 1 березня перевели на 0,5 ставки, ще попередили. А робота то ж та сама, люди нас чекають, переважна більшість жителів на селі – пенсіонери, до них треба приходити чи не щодня.

З ініціативи голови районної ради Андрія Петринюка працівники комунальних підприємств та виконавчого апарату районної ради впорядкували територію навколо в'їзного знаку до Теофіполя зі сторони Базалії та відомого Медвежого озера. Гарна тут місцина, ростуть неймовірної краси плакучі верби, поруч – сосновий гайок, от лише якісь нестерпні люди викидають сюди сміття. То ж спочатку зібрали цей непотріб, тоді на схилі коло гайка висадили саджанці сосни. Надало їх КП «Теофіпольлісвод» на чолі з директором Володимиром Богачем. А 50 вишеньок посадили навколо в'їзного знаку. Накопав їх та привіз сюди голова районної організації ветеранів та пенсіонерів ОВС Анатолій Стучинський, великий ентузіаст природоохоронного руху.

18 квітня відбулася позачергова сесія районної ради, на якій розглядалися лише 4 питання.Депутати внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік, зміни до Програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Теофіпольського району на 2016-2020 роки, зняли з контролю Районну програму сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Теофіпольського району на 2018-2019 роки (оскільки заходи програми були профінансовані та виконані за кошти Теофіпольської селищної ради).

Нарешті завершилась боротьба за президентське крісло. Українці обрали главу держави, на якого заслуговують. І цей вибір слід поважати. Я б не писав знову, якби у статті мого соратника по розбудові України Леоніда Стецюка не було піддано критиці моє бачення теперішнього стану розвитку України, наших сусідів, історії релігій, роль багатьох особистостей.

З багатьма вашими доводами, шановний Леоніде Остаповичу, я, як історик,  не можу погодитися, а тому далі викладу свою позицію.

В зв'язку з реформуванням галузі  медицини на первинну ланку Центру ПМСД , вторинну ( ЦРЛ) і третинну ( обласні заклади ), принцип служби, де закріплені території за лікарем, реорганізовано в сімейну медицину, де є вільним вибір лікаря і підписання з ним угоди.

Національна служба охорони здоров'я виплачує кошти за кількістю укладених  декларацій з населенням. На одного лікаря дозволено укладати до 1800 декларацій. На населення, яке не заключило  договір з лікарем, кошти не виділяються, а також не виписуються рецепти на доступні ліки, не видаються лікарняні листи у разі хвороби ,  довідки, в т.ч. і про смерть. Як  бачите, програє і медицина  і населення.