Погода

18 квітня відбулася позачергова сесія районної ради, на якій розглядалися лише 4 питання.Депутати внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік, зміни до Програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Теофіпольського району на 2016-2020 роки, зняли з контролю Районну програму сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Теофіпольського району на 2018-2019 роки (оскільки заходи програми були профінансовані та виконані за кошти Теофіпольської селищної ради).

Та найбільше уваги депутати приділили затвердженню Програми розвитку та підтримки первинної медико-санітарної допомоги Теофіпольського району Хмельницької області. Головний лікар Центру Олена Кравчук поінформувала, що на сьогодні 25 % населення району ще не уклали декларацій з сімейними лікарями, внаслідок чого  ЦПМСД недоотримав коштів з Національної служби здоров'я. А це заробітна плата лікарів, медсестер, допоміжного персоналу, затрати на програмне забезпечення. Ще ж доводиться продовжувати проводити непопулярні методи, переводити на 0,5 ставки фельдшерів. То ж вихід єдиний – прийняти Програму, передбачити в ній ресурсне забезпечення за рахунок коштів сільських та селищних рад. На фінансування заробітної плати працівникам фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктів, придбання запчастин, модемів по об'єктах споживання газу, придбання медикаментів, туберкуліну, оплату послуг, придбання оргтехніки – всього 918 921 гривень.

Депутати та сільські голови визнавали, що це серйозне та болюче питання. Та укладання декларацій з сімейними лікарями, в першу чергу, це завдання Центру, повинні працювати і лікарі, і адміністрація, ніхто нікому нічого на тарілочці не принесе. А закриття Фпів ні в якому разі допустити не можна.

Великолазучинський сільський голова Анатолій Козак казав:

  • Центр має скласти графік виїзду на села сімейних лікарів, ми оголосимо людям, когось навіть привеземо. Ми раді виділити зі свого бюджету субвенцію для потреб Центру, але з чого? Якби сільгоспвиробники, які орендують по селах землі, сплатили по 100 гривень з гектара, в нас на це були б кошти.

Володимир Пицюк справедливо зауважив, що потрібно в короткий час завершити підписання декларацій, що  склалася така ситуація, недопрацювали і лікарі, і керівництво Центру.

Програму затвердили, та коли фельдшерам, яких перевели на 0,5 ставки з 1 березня, доплатять повну зарплату, неясно. То ж питання поки що відкрите.

Галина Тебенько