Погода

Знову працювала комісія


В понеділок, 11 лютого, виникла необхідність знову скликати тимчасову комісію районної ради з приводу подальшого використання приміщення колишнього інфекційного відділення центральної районної лікарні. Бо ж надійшли відповіді на запити районної ради від головного лікаря ЦРЛ Сергія Шкраби, головного лікаря ЦПМСД Олени Кравчук, начальника управління фінансів райдержадміністрації Олександра Сапуги. Олена Кравчук повідомила, що до відкриття амбулаторії в селищу цукрового заводу потрібно внести зміни до діючої мережі з подальшим затвердженням у відповідних інстанціях. Альтернативою можна вважати відкриття у приміщенні колишнього інфекційного відділення медичного кабінету від Теофіпольської АЗПСМ. Там постійно буде працювати медичний працівник, будуть вести прийом пацієнтів сімейний лікар та педіатр, при чому в межах існуючого штатного розпису. Зате Олександр Сапуга знову підтвердив свою позицію: приміщення колишнього інфекційного відділення передати на баланс ЦПСМД, відкрити на його базі амбулаторію з подальшим її фінансовим забезпеченням. Не надійшла ще відповідь з департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, та чи важливо це, бо ж питання передачі комунального майна, відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини чи її відділення є виключно компетенцією органу місцевого самоврядування, тобто районної ради.
То ж комісія допрацювала своє попереднє рішення: передати майновий комплекс колишнього інфекційного відділення із земельною ділянкою площею 1,3 гектарів з балансу Теофіпольської ЦРЛ на баланс Теофіпольського ЦПМСД; першочергово відкрити у приміщенні цього відділення медичний кабінет від Теофіпольської АЗПСМ та розпочати процедуру відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини; ці питання винести на розгляд позачергової сесії районної ради, яка має відбутися 18 лютого.

Була у їхньому житті війна


15 лютого 2019 року минає 30 років з дня виведення військ з Афганістану. Війна тривала понад 9 років. У ній брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців. З Теофіпольського району в пекло Афганістану пішло 65 чоловік, з них 2 не повернулось, 16 чоловік померли в мирний час. Такими словами розпочала круглий стіл бібліотекар Тетяна Маринюк, який відбувся 12 лютого, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. На зустріч були запрошені воїни – афганціВолодимир Сокоть, Віталій Шевчук, воїн АТО Дмитро Шуляк та учнівська молодьТеофіпольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.
Як згадують воїни-афганці, в мусульманському Афганістані служба була нелегкою, кожен день чатувала небезпека з усіх сторін, умови клімату цієї спекотної країни були жахливими, але найстрашніше було втрачати своїх товаришів.

Знову до Дня всіх закоханих ми знайшли взірцеву родину, де панує любов, злагода та довіра. Де почуття, які поєднали долі двох молодих людей, пройшли випробування і розлуками, і побутом, і дрібними (бо ж все в порівнянні) життєвими незгодами. І почуття ці не згасли, а розквітли, розгорілися з новою силою. Бо ж у родині зростають діти, яким так потрібне тепло, турбота та ласка батьків.


Як найцінніший дар


Ці щирі слова про подружжя Оксани (Антонюк) та Сергія Федорчуків з Базалії. Майже 12 років вони живуть у щасливому шлюбі, вдячні долі, яка звела їх в одне ціле, додала їх життю неповторних барв.
Оксана працює на дуже відповідальній посаді, адже вона начальник служби в справах дітей Теофіпольської райдержадміністрації, то ж постійно їй доводиться перейматися неблагонадійними сім’ями, захищати права дітей, відчувати, на жаль, багато негативних емоцій.
- Коли я вдома розказую, - каже, - показую фото, в яких умовах ще можуть проживати діти, я ще раз усвідомлюю своє щастя – бо виросла у гарній родині, маю свою справді чудову родину, синочок Максим та донечка Полінка оточені нашою любов’ю, піклуванням, впевнена, що зможемо передати їм моральні цінності, прищепити почуття добра, справедливості, небайдужості та милосердя, що вони стануть хорошими людьми.
Після школи дівчина вступила до Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, здобувала спеціальність вихователя дошкільного закладу. Та вже після другого курсу одночасно працювала у дитячому садочку, бо ж батькам ще треба було вивчити третю, найменшу дитину, брата Мишка.

Минулої п’ятниці, 8 лютого, в Базалії відбувся схід села. Мали на ньому розглянути три питання, розпочали з останнього – про надання згоди на передачу в оренду ТОВ «Вітенерджі» 7,5 гектарів землі під будівництво сонячної електростанції.


То за чим в Базалії майбутнє?


До селищного голови Євгена Білоуса ще у грудні звернулися представники цього підприємства, повідомили про перспективи – створення 8 робочих місць, заробітна плата у 300 доларів, звісно, орендна плата, по мінімуму – 120 тисяч в рік до селищного бюджету. Привабила їх земельна ділянка біля трикотажної фабрики, бо ж тут південний схил, поруч –високовольтна електрична підстанція. Таку пропозицію обговорили на сесії селищної ради, депутати висловилися, що сонячні батареї – це добре, та рішення не приймали, запропонували винести на розгляд сходу громади. Бо ж здавна люди тут випасали худобу, і призначення цієї землі, а знаходиться вона в межах селища – ВХІС (випас худоби індивідуального сектору).
Жителька Базалії Світлана Іщук, велика трудівниця, бо ж з чоловіком доглядає вісім корів та кілька телят (хто заздрить такому бізнесу, хай спробує тримати хоч одну корову!), і випасає свою худобу саме на цьому пасовищі, та ще кілька людей зібрали 396 підписів проти такого рішення. До селищного голови Євгена Білоуса та до першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинського надійшло колективне звернення з проханням цієї землі в оренду не передавати, знайти альтернативну земельну ділянку.

Корисний урок


У Воронівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся урок-захід до дня безпечного Інтернету « Я за безпечний Інтернет». Його провів для учнів 8-11 класів учитель інформатики Микола Пашко.
Урок був присвячений світу, з яким ми стикаємося кожного дня – світу Інтернету. Проводився він у формі лекції-тренінгу, під час якого учні виконували вправи та ставали учасниками гри для визначення позитивних та негативних сторін Інтернету, а також взяли участь у інтерактивній грі «Казка про Скріпочку», за допомогою якої дізналися про можливі випадки шантажу та правила знайомства в Інтернеті. Результатом уроку стало – побажання учасникам «інкогніто», роз’яснення та засвоєння правил розумного користування Інтернетом.