Знову працювала комісія
В понеділок, 11 лютого, виникла необхідність знову скликати тимчасову комісію районної ради з приводу подальшого використання приміщення колишнього інфекційного відділення центральної районної лікарні. Бо ж надійшли відповіді на запити районної ради від головного лікаря ЦРЛ Сергія Шкраби, головного лікаря ЦПМСД Олени Кравчук, начальника управління фінансів райдержадміністрації Олександра Сапуги. Олена Кравчук повідомила, що до відкриття амбулаторії в селищу цукрового заводу потрібно внести зміни до діючої мережі з подальшим затвердженням у відповідних інстанціях. Альтернативою можна вважати відкриття у приміщенні колишнього інфекційного відділення медичного кабінету від Теофіпольської АЗПСМ. Там постійно буде працювати медичний працівник, будуть вести прийом пацієнтів сімейний лікар та педіатр, при чому в межах існуючого штатного розпису. Зате Олександр Сапуга знову підтвердив свою позицію: приміщення колишнього інфекційного відділення передати на баланс ЦПСМД, відкрити на його базі амбулаторію з подальшим її фінансовим забезпеченням. Не надійшла ще відповідь з департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, та чи важливо це, бо ж питання передачі комунального майна, відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини чи її відділення є виключно компетенцією органу місцевого самоврядування, тобто районної ради.
То ж комісія допрацювала своє попереднє рішення: передати майновий комплекс колишнього інфекційного відділення із земельною ділянкою площею 1,3 гектарів з балансу Теофіпольської ЦРЛ на баланс Теофіпольського ЦПМСД; першочергово відкрити у приміщенні цього відділення медичний кабінет від Теофіпольської АЗПСМ та розпочати процедуру відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини; ці питання винести на розгляд позачергової сесії районної ради, яка має відбутися 18 лютого.
Однак голова комісії Сергій Мороз вважає, що керівництво ра-йонної ради чинить відвертий спротив щодо розгляду цих питань на позачерговій сесії районної ради, щодо прийняття позитивних рішень на користь жителів селища цукрового заводу. Дивно, що для них важливіше: забезпечення селища, в якому проживає біля трьох тисяч жителів, медичними послугами, ефективне використання комунального майна, чи лобіювання інтересів благодійного фонду Вадима Лейві «На благо України»? Якщо ж фонд так переймається розвитком дитячого спорту, чому ж до цього часу не опалюється спортивна зала ДЮСШ у приміщенні спортивного комплексу цукрового заводу? Чому цукровий завод підвищив вартість гігакалорії тепла до 2, 5 тисяч гривень, коли її собівартість складає 500 гривень і тепер вартість послуг з опалення дитячого садочка «Білочка» набагато зросла? Ще таке: чому так оперативно відреагувала адміністрація ЦРЛ на лист Вадима Лейві: отримали його 11 грудня 2018 року, і того ж числа за підписом заступника головного лікаря Ольги Ковтуняк лист з проханням передати майновий комплекс інфекційного відділення фонду Вадима Лейві «На благо України» був зареєстрований у районній раді?
А.Джус