Погода

Нещодавно за сприяння БО «Благодійний фонд «МХП – Громаді» у видавничому домі «Кондор» у Києві було видано книгу відомої етнографині Марії Іванівни Пилипчак«Грайлик». Це збірник дитячого ігрового фольклору, куди увійшли 160 дитячих народних ігор та пісень з майже всіх етнічних земель України, з описом та коментарями; 56 скоромовок, 15 загадок та дитячий вертеп.

Важливим набутком книги є 60 авторських уроків Марії Пилипчак, що акумулювали її музично-педагогічний досвід роботи з дітьми та молоддю впродовж 35 років. Заняття професійно обгрунтовані та перевірені практикою першого в Києві фольклорного дитячого гурту «Цвітень», що його створила Марія Пилипчак у 1986 році. В основу репертуару колективу лягли експедиційні записи Марії та Василя Пилипчаків в різних регіонах України впродовж 1980-2016 років. Зібрані та підготовлені до друку матеріали з точки зору етнографії є унікальними.

Книга має рекомендації провідних спеціалістів НАН України – Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Рильського та Вищої музичної академії імені П.Чайковського. Видання призначене вихователям дошкільних закладів, вчителям музики, учням та студентам дошкільних відділів педагогічних училищ та інститутів, науковцям та всім тим, кому не байдуже наше минуле, сучасне та майбутнє.

На зустрічах із виборцями говорили про нові виклики сьогодення, актуальні проблемні питання та разом шукали шляхи їх вирішення. Ознайомила Віолета Олександрівна мешканців із діючими програмами обласної ради.

Зокрема, «Програма розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2023-2027 роки» поширена на особисті селянські господарства, що утримують 3 та більше корів, фізичних осіб-підприємців, фермерські господарства, які мають в обробітку до 30 га землі, сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи. Кошти спрямовуються на підтримку таких напрямків: часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської -техніки та обладнання, бюджетна дотація на утримання великої рогатої худоби, часткова компенсація вартості будівництва теплиць, компенсація вартості придбаного насіння, лікарських культур. Програмою розвитку малого та середнього підприємництва Хмельницької області на 2021-2023 роки передбачено фінансову підтримку з обласного бюджету підприємців через Регіональний фонд підтримки підприємців по Хмельницькій області на поворотній основі.

Цьогоріч національно-патріотичний табір «Eco-life Збруч» від проєкту благодійного фонду «Поділля мрій» безкоштовно оздоровлював дітей наших захисників на мальовничому березі річки Збруч у селі Зайчики Волочиської громади.

Минулими вихідними відбулося закриття 12-зміни для майже 70 дітей військових із Теофіпольської громади. Загалом від початку літа оздоровилось близько тисячі дітей. На це із благодійного фонду було виділено майже шість мільйонів гривень.

Сім днів активного відпочинку на свіжому повітрі. Тут, у єднанні із природою, представники молодого покоління не тільки відпочивали, а й набирались сил та знаходили нових друзів. Цей відпочинок був вкрай необхідний дітворі, адже постійні хвилювання за рідних на фронті та стреси виснажують, а попереду новий навчальний рік.

Василь Шкляр

Фото: facebook/Vasyl.Shkliar

Українці переосмислять своє радянське минуле і сприймуть його як окупацію через десяток – два десятки років

Про це один з найвідоміших письменників сучасної України та політично-громадський діяч Василь Шкляр сказав у інтерв’ю до Дня Незалежності України на телеканалі “Еспресо”.

Він відповів на запитання, коли українці переосмислять своє совєтське минуле і сприймуть, що це була окупація.

“Я думаю, що мине ще 10-20 років. Є частина невиправних людей, яких ще багато, але виросте покоління. А це, що зараз є молоде, воно вже внутрішньо відроджується й особливо, коли ми переможемо. А ми переможемо у цій війні, іншого шляху немає. Знову ж таки за будь-яких умов, за всіх наших перемог і поступів повинна бути осмислена, міцна, цілеспрямована, україноцентрична гуманітарна політика. Ми мусимо зробити захищений свій культурно-інформаційний простір”, – сказав письменник.

У неділю, 27 серпня, Теофіпольська територіальна громада провела в останню земну путь справжнього Героя, мужнього захисника Вітчизни Олександра Вікторовича Сороку. Було багато квітів, багато сліз, було багато жалю, болю та скорботи в серцях тих, хто прийшов віддати шану загиблому земляку.

Страшний ворог, який вдерся на нашу квітучу Україну, забрав його життя в розквіті сил, навіки полишив в серцях рідних та близьких смуток та печаль.

Народився Олександр Сорока 21 березня 1986 року на Дунаєвеччині. У Коров’єму проживав вже 17 років, з дружиною Вітою ростили донечку Катю та синочка Захара. Катя вже буде вчитися в шостому класі, Захар – в третьому. Олександр працював продавцем у магазині «Дрібниці. Від і до» на базарі у Теофіполі. Люди завжди добре відгукувалися про нього, адже був доброзичливим, веселим, привітним, міг дати хорошу пораду, бо ж все знав не тільки про мисливство та рибальство, а й ще про багато інших дрібниць. У вільний час любив рибалити, пригощав друзів.