Погода

Православна церква України затвердила перехід на новоюліанський календар з 1 вересня. За таке рішення проголосували більшість делегатів під час Помісного Собору ПЦУ, що відбувся 27 липня, в Софії Київській.

З переходом на новий календар православні християни східного обряду України Різдво святкуватимуть 25 грудня, а не 7 січня, День Святого Миколая — 6 грудня, а не 19 грудня, Водохреще — 6 січня, а не 18 січня, Покрову — 1 жовтня, а не 14 жовтня. При цьому на Великдень та інші свята, дати яких визначаються за місячним календарем, це рішення не вплине.

На Помісний Собор прибули 60 делегацій з усієї України. До кожної входив архієрей, священник та вірянин. Зі 161 делегата за остаточний перехід на новоюліанський календар проголосували 156, проти — 5. Водночас прийняття нового календарного стиля чи збереження старого залишається правом релігійних громад і монастирів.

Другий рік поспіль медичні працівники зустрічали свій професійний день в умовах повномасштабного вторгнення окупантів на нашу землю. Цьогоріч Україна вперше відзначала День медичного працівника 27 липня. Це новий день, коли українці віддаватимуть шану героїчним медикам, які щодня під сиренами та вибухами цілодобово лікують тих, хто цього потребує, вихоплюють із лап смерті поранених, приймають у цей світ нових українців.

Відтепер українські лікарі, які рятують сотні життів, більше не будуть відзначати професійний день із тими, хто щодня вбиває мирне населення. вони не будуть об’єднані цією датою із російськими вбивцями, які за час повномасштабної війни забрали життя більше 40 медиків просто на робочому місці.

День медиків — не тільки професійне свято, а ще й можливість висловити вдячність, солідарність та повагу тим, хто рятує життя, хто знаходиться на передовій свого особливого медичного фронту.

Люблю своє рідне містечко. З ранньої молодості, коли прийшло усвідомлення, що найкраще місце на світі – там, де ти народився, почав пізнавати світ, де тобі дорога кожна стежка; і до поважних літ, коли вже побачив світ, де дуже гарно, але там ти чужий, і щемить серце за рідним краєм.

Тому радію, коли бачу, як моє містечко змі­ню­ється; з’являються симпатичні крамнички, облаштовується територія навколо них, будуються нові та по-сучасному обновлюються давні приватні будинки. Бо люди, якщо мають таку змогу, хочуть жити краще, в комфортніших умовах.

В кінці липня пластуни Теофіполя приймали друзів із Старокостянтинова та Хмельницького. Пластову присягу складала подруга Вікторія.

Місце зустрічі пластунів — згадка про минулі справи та відкриття, про давнє поселення Білий Камінь. Наші предки вижили попри бажання ворогів грабувати та вбивати. Лише татарське зілля нагадує про важкі часи лихоліть.

Зараз усім важко, але у нас є своє місце, сили, щоб йти вперед, не зрадити своїх присяг та очищати життя від бруду та брехні.

Сходить сонце... Спалахнув світанок.

Сонях стрепенувся, струнко став.

Свіжість сіє скрізь срібний серпанок.

Серпень склав солідний список справ.