Погода

Теофіпольщина попрощалася ще з двома полеглими Героями

Страшна війна продовжує забирати справжніх патріотів, хоробрих та відважних захисників рідної української землі. У четвер, 9 березня, на Алеї  Слави у Теофіполі з військовими почестями поховали Олександра Миколайовича Жилюка з селища цукрового заводу. 36-річний старший солдат 42-ого окремого мото-піхотного батальйону Олександр Жилюк загинув при виконанні бойового завдання 7 лютого цього року на території Покровського району Донецької області.

Хочу висловити свою думку щодо закладів культури у нашому селі. У нас великий сільський будинок культури, який знаходиться в аварійному стані. Колись тут було тепло та затишно, проводилися цікаві заходи до свят, збиралися учасники художньої самодіяльності, відпочивала молодь. Директором будинку культури працювала Лариса Зибарєва, яка має спеціальну освіту. Та вже роками будинок культури не опалюється. Почала шматками відпадати зі стелі штукатурка, почала проламуватися підлога. Але нікому до цього не було і нема діла. Замість допомоги, підтримки, мудрої поради Ларису стали цькувати. Врешті решт її розрахували. Хоч щось робилося: проводилися концерти, діти відвідували танцювальний гурток. Пів року будинок культури взагалі стояв закритий. Зараз на роботу прийняли нову людину – Надію Дробик. Але якщо і надалі буде «така допомога», як раніше, то віз буде на тому самому місці.

Звісно, що хороші, якісні дороги є однією з умов безпеки та комфортного проживання людей скрізь, в тому числі і в нашій громаді. Хочеться, щоб вибоїни та калюжі на наших дорогах назавжди залишилися в минулому. Бо ж хочемо жити, як в Європі. Зазначу, що в громаді є дороги трьох категорій – державні, місцеві (між населеними пунктами та через села) та комунальні (вулиці у селищах та селах). Утримання комунальних доріг належить до компетенції Теофіпольської селищної ради, місцеві та державні дороги (Теофіполь-Ланівці та Теофіполь- межа Білогірщини)обслуговує, тобто, проводить ремонтні та інші роботи, Філія «Теофіпольський райавтодор» ДП «Хмельницький облавтодор (відповідно до укладених договорів з Службою автомобільних доріг в Хмельницькій області та Службою місцевих доріг в Хмельницькій області).

Коли в країні точаться дискусії про доцільність святкування 8 Березня – Міжнародного дня прав жінок та миру – ми, відокремлений підрозділ  організації ветеранів України Теофіпольської територіальної громади, вважаємо, що наші славні жінки-трудівниці, активістки громадського життя нашого краю, варті вшанування та щирої поваги. Тож напередодні  цього дня провели зворушливий захід «Жінка – мати, жінка – трудівниця, жінка – героїня».

Як і планувалося, Гуманітарний штаб Теофіпольщини на базі ТОВ «Подільське»  11 березня, в суботу, завершив завантажування фури з продуктами – овочами, консервацією, готовими стравами – понад 20 тонн. До цієї великої роботи, яка тривала понад тиждень,  знову долучилися активісти відокремленого підрозділу організації ветеранів України Теофіпольської територіальної громади. Все ж треба було спакувати, укласти, щоб не розбилося. Дуже добре, що участь у цій справі взяли бійці роти охорони 8 відділу Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Бо ж це не тонна вантажу, а в двадцять разів більше.