Погода

Філія «Рідний край» завершила збір урожаю пізніх


сільськогосподарських культур

Філія «Рідний край», що входить до агрохолдингу МХП, звітує про завершення збору пізніх зернових та технічних культур. Яким був цей урожай, чи вдалося досягти запланованих показників, з якими труднощами зіштовхнулися аграрії – про все це поспілкувалися з головним агрономом Філії «Рідний край» Петром Марічуком (на фото).


РЕЗУЛЬТАТИ
– В розрізі культур наш урожай виглядає так: кукурудза обмолочена на площі 9113 га з урожайністю 105,2 ц/га; соняшник обмолочено на площі 5473 га з урожайністю 34 ц/га; сою обмолочено на площі 4073 га з урожайністю 29 ц/га, цукровий буряк зібрано з площі 194 га з урожайністю 561 ц/га. Дотримання запланованої технології, жорстка технологічна дисципліна, а також наполеглива праця агрономів та механізаторів дали змогу нам зібрати непоганий урожай.Разом з успіхами цього виробничого сезону відзначу і складнощі. Показник стосується і пізніх, і ранніх культур.

Він був для всіх батьком

Про Петра Андрійовича Кравчука, який відійшов у засвіти 26 червня 2019 року, можна розказувати довго-предовго. Адже  прожив яскраве, насичене життя, хоч ніколи селянському сину з Волиці нічого з неба не падало, всього домагався сам, був цілеспрямовним, наполегливим, працелюбним, а ще - принциповим, ніколи не терпів несправедливості. Головним смислом свого життя вважав робити людям добро. І ніколи не переставав це робити.

Багато добрих слів, щирих спогадів про Петра Андрійовича, мудрого керівника, невтомного працелюба, істинного хлібороба, почесного голови місцевого агропідприємства, великого патріота подільського краю прозвучало у Волиці у п’ятницю, 27 листопада. Цього дня на його честь на по-сучасному відремонтованому адмінприміщенні СТОВ «Волиця» було урочисто відкрито меморіальну дошку. На високій ноті провели зібрання педагоги Волицької ЗОШ І-ІІ ступенів – директор Галина Гуральник та вчитель фізкультури Юрій Томчук. Отець Іван разом з півчими Волицької церкви провели обряд освячення дошки.

Катерина Базалійська: все ж таки вірю у розвиток Святецької громади

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування.Життя підтверджує, що не може бути справжньої демократії без – порядку, держави – без належного контролю, а повноцінного самоврядування – без необхідного обсягу повноважень і матеріально-фінансових ресурсів, але для цього потрібна спокійна, злагоджена робота всіх гілок влади. День професійного свята – приємнамить, протепіслянеїнастаютьзначнодовшібудні з їхтривогами, труднощами, успіхами і невдачами. Весь спектр цих почуттів відчула і Святецький сільський голова Катерина Базалійська, адже працює в місцевому самоврядуванні чотирнадцять з половиною років. Спочатку була секретарем, а шість з половиною років очолює одну з найбільших на Теофіпольщині громаду. Тож розмовляємо про здобутки та нереалізовані плани, про завершення реформи децентралізації, і, головне – чи покращиться життя людей у Святці, Лисогірці та двох Мар’янівках?