Погода

Філія «Рідний край» завершила збір урожаю пізніх


сільськогосподарських культур

Філія «Рідний край», що входить до агрохолдингу МХП, звітує про завершення збору пізніх зернових та технічних культур. Яким був цей урожай, чи вдалося досягти запланованих показників, з якими труднощами зіштовхнулися аграрії – про все це поспілкувалися з головним агрономом Філії «Рідний край» Петром Марічуком (на фото).


РЕЗУЛЬТАТИ
– В розрізі культур наш урожай виглядає так: кукурудза обмолочена на площі 9113 га з урожайністю 105,2 ц/га; соняшник обмолочено на площі 5473 га з урожайністю 34 ц/га; сою обмолочено на площі 4073 га з урожайністю 29 ц/га, цукровий буряк зібрано з площі 194 га з урожайністю 561 ц/га. Дотримання запланованої технології, жорстка технологічна дисципліна, а також наполеглива праця агрономів та механізаторів дали змогу нам зібрати непоганий урожай.Разом з успіхами цього виробничого сезону відзначу і складнощі. Показник стосується і пізніх, і ранніх культур.


З ЯКИМИ ТРУДНОЩАМИ ДОВЕЛОСЯ МАТИ СПРАВУ?
– Весняна посуха та заморозки 11-15 травня цього року суттєво вплинули на вегетаційний період ранніх зернових культур і, як наслідок, недобір планових показників зі збору озимої пшениці та озимого ріпаку. Липневі дощі не дали в повній мірі обробити гербіцидами пізні культури. Строки жнив значно змістились. А затяжні другі жнива не дають в повній мірі провести обробіток грунту під урожай 2021 року. До настання морозів, ще не проведена повністю зяблева оранка, щілювання та внесення основного добрива – аміачної води під урожай майбутнього року. Весною необхідно буде добре потрудитись. Відзначу також, що цьогорічна посуха у центральній частині України спричинила підняття цін на сільськогосподарську продукцію.
ОЦІНКА РІЧНОЇ РОБОТИ ТА ПОДЯКА
СПІВРОБІТНИКАМ
– В цілому рік закінчуємо непогано, адже ми встигли до снігу зібрати урожай пізніх культур і майже виконати планові показники. Ми посіли друге місце у МХП з виробництва продукції у грошовому виразі.Озимі культури (озима пшениця та озимий ріпак), які посіяні на площі 8 742,7 га, знаходяться в доброму стані. Хочу подякувати усім працівникам підприємства за самовіддану, злагоджену працю під час збирання урожаю 2020 року. Особлива подяка провідним агрономам відділень Вадиму Осипчуку, Юрію Парчевському, Юрію Смакалу. Вони доклали багато зусиль, аби зібрати урожай без втрат. Хочу висловити вдячність і нашим комбайнерам Володимиру Барабашу, Андрію Горобцю, Івану Бондаруку, Валентину Андрійчуку, Григорію Дзвонковському та Юрію Романюку, які цілодобово працювали, щоб зібрати ранні та пізні сільськогосподарські культури. Сьогодні ми дивимось з оптимізмом і надією на досягнення високих показників урожайності в наступному році.
Олександр Юрчук,
село Новоставці