Погода

Аквакомплекс


«Волиця» пропонує

Те, що майбутнє вітчизняного сільського господарства не лише за вирощуванням сировини, а й у її переробці, добре розуміють у СТОВ «Волиця». То ж трохи більше трьох років тому тут відремонтували та добудували примі-щення свинокомплексу і зайнялися розведенням африканських со-мів. Це складний гідротехнічний та біохі-мічний комплекс, який складається з багатьох невеликих басейнів, в них проходить повний цикл розвитку цієї риби, від личинки до дорослої риби. Спочатку закупили личинку в Голландії, та вже виростили свої матки, то ж є своя личинка. Вода в басейнах повинна бути 240-260 вище нуля, таку температуру треба підтримувати, круглорічно твердопаливним котлом гріється вода.
Для годівлі закупляється якісний, екологічний корм абсолютно без хімічних добавок та консервантів. За цей час налагодили виробничий цикл, знайшли ринок збуту живої риби, вивчили можливість її переробки – копчення, глибокого заморожування, виробництво консерв.

Правда брехню переможе

29 травня цього року Теофіпольське ВнП Красилівського ВП ГУН поліції у Хмельницькій області надіслало нам повідомлення за підписом начальника підполковника поліції Сергія Дулепова про те, що за результатом розгляду звернення щодо можливого вчинення незаконних дій сільським головою та депутатами Кунчанської сільської ради УІІ скликання під час прийняття рішень у сфері земельних відносин на сесії 24.03.20 р. майор поліції Андрій Мельничук виніс рішенняґпро відсутність у діях голови та депутатів Кунчанської сільської ради складу будь-якого адміністративного чи кримінального правопорушення( злочину).
Тому 2 червня 2020 року ми змушені були звернутися до Теофіпольського районного суду із скаргою про бездіяльність органу досудового розслідування, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

З сесії районної ради

5 червня, у п’ятницю, під головуванням Андрія Петринюка відбулася чергова сесія районної ради. Перед початком розгляду порядку денного Сергій Мороз оприлюднив звернення мікро-підприємцівТеофіпольського району до центральних органів влади щодо нагальних питань захисту та розвитку спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Розглядалося на сесії 25 питань. Отож, про найголовніше. Про результати діяльності Старокостянтинівської місцевої прокуратури з дислокацією на території Теофіпольського району за 2019 рік прозвітував заступник керівника Ігор Барахтенко (інформацію читайте праворуч). Сергій Мороз запитав, як просувається розгляд кримінального провадження щодо встановлення у школах району твердопаливних котлів, адже триває це вже кілька років. Ігор Барахтенко відповів, що лише результат судово-економічної експертизи є для суду доказом, а не якісь припущення. А цього результату досі немає. Також Сергію Морозу незрозуміло, чи закінчилося досудове розслідування щодо крадіжки піску з кар’єру у Новоставцях. Адже все було знято на відео, КАМАЗи з піском, і де він був розвантажений. І все крадіям зійшло з рук?

ТЕОФІПОЛЬСЬКИЙ КОСТЕЛ

 

СВЯТОЇ ТРІЙЦІ:


ТАЄМНИЦІ , ЦІКАВИНКИ, ВІДКРИТТЯ

ЧАСТИНА  4. НА РУБЕЖІ СТОЛІТЬ.

У кінці ХІХ століття Теофіпольський костел Святої Трійці залишався центром римо-католицької парафії, чисельність якої становила 1400 прихожан. Ксьондз Міхал Ковалевський продав камінь, що залишився з руїн костелу, знищеного пожежею у 1841 році, місцевій православній громаді для будівництва кам’яної церкви Покрови Пресвятої Богородиці, закладеної у 1888 році. Сума угоди становила 888 рублів.
На початку ХХ століття становище римо-католиків на Правобережжі, що входило до Російської імперії, суттєво погіршується. У Волинській губернії, частиною якої була Теофіпольщина, російська влада всіляко обмежує права католицької церкви та її вірних. Луцько-Житомирська дієцезія, у підпорядкуванні якої знаходився храм, перебувала під тиском Волинського генерал-губернатора – найвищої посадової особи губернії. Саме з його дозволу відбувалося призначення та усунення ксьондзів, видавалися заохочення за служіння, засновувалися нові костьоли та парафії. Документи Волинської римо-католицької консисторії, що зберігаються нині у фондах Державного архіву Житомирської області (ДАЖО), свідчать, що за духовенством було встановлено поліційний нагляд. Уряд регламентував дрібну господарську діяльність римо-католицьких громад: видавав дозволи на ремонт храмів, контролював майно та доходи костелів і монастирів(воно фактично було власністю державної скарбниці). Ксьондзи отримували від уряду заробітну плату, яка становила від 280 до 400 рублів на рік.

Так виглядав костел Святої Трійці у Теофіполі на початку ХХ ст.
1912 рік. Поштова листівка (джерело походження невідоме).

 Підприємці  хочуть  працювати та  сплачувати  податки

Ще з 12 березня, аби протистояти поширенню коронавірусної інфекції, в Україні був запроваджений карантин. Аби запобігти стрімкому збільшенню інфікованих вірусом цієї небезпечної хвороби, зберегти життя людей. Але ж внаслідок карантину люди масово втратили роботу, збідніли, зросла кількість безробітних, відповідно зменшилися надходження до бюджетів усіх рівнів. Тому Кабінет Міністрів вже з 11 травня відмінив частину обмежувальних заходів. А з 20 травня запровадив перехід на адаптивну модель карантину з 22 травня по 22 червня.
Найбільше очікували послаблення карантину дрібні підприємці, власники крамниць, продавці з ринку у Теофіполі (йдеться про торгівлю непродовольчими товарами) які понесли збитки, адже третій місяць не отримували заробітну плату. Тому зверталися і в селищну раду, і в райдерждміністрацію.