Погода

Передали апарат


штучної вентиляції легень

Це зробили 7 травня в інфекційному відділенні Теофіпольської ЦРЛ представники ТОВ «Волочиськ-агро» (підрозділ компанії «Астарта-Київ»). Адже покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, захист медичних працівників є першочерговим завданням у боротьбі з коронавірусною інфекцією COVID-19 і влади, і соціально відповідального бізнесу. Апарат штучної вентиляції легень вартістю 500 тисяч гривень в урочистій обстановці вручив головному лікарю ЦРЛ Сергію Шкрабі генеральний директор ТОВ «Волочиськ-агро» Володимир Турчинець. Він при цьому зазначив, що такий апарат потрібний не лише зараз, бо ж пандемія завершиться, а лікарня продовжить працювати з таким сучасним обладнанням.Разом з Володимиром Турчинцем участь у врученні ШВЛ взяли його перший заступник Сергій Зозуля, заступник директора з управління персоналом Людмила Адамчук та директором ВП АФ «Вікторія» Олександр Кухарчук. Ще ж медичним працівникам інфекційного відділення гості передали захисні костюми, медичні маски, рукавички, дистанційний термометр, пульсоксиметри, хлорвміснідеззасоби загальною вартістю 47 тисяч гривень.

Гасили пожежі у Чорнобилі

Пожежник - рятувальник – це вже не професія, це спосіб життя, адже постійно перебуваєш у очікуванні тривоги: можливо, комусь саме зараз потрібна буде допомога. А в критичній ситуації дається взнаки і те, настільки ти добре підготовлений до цієї ж таки ситуації, і хто знаходиться поруч і власні знання та правила техніки безпеки. Адже коли заходиш у палаюче приміщення, ніколи не знаєш, що тебе там чекає – може впасти стіна, стеля, вибухнути газовий балон, чи трапиться ще щось. І тому мабуть кожна дружина та діти з острахом проводжають своїх рідних рятівників на роботу та радіють, коли їх чоловік та тато повертається живим та неушкодженим.
То ж хочу подякувати героям рятівникам з 36 Державного пожежно -рятувального поста у Теофіполі, які залучались до гасіння лісової пожежі у Чорнобилі.

Духовний оберіг

Особливою окрасою нашого селища є храм Пресвятої Богородиці Православної церкви України, в якій проводить служби благочинний, митрофорний протоієрей, отець Василь Крисак. Саме він був ініціатором побудови церкви і ми всі пам’ятаємо, як проходило це будівництво. Не було дня, щоб отець Василь не був на будівництві, тут не обходилося без його мудрих порад, ми захоплювалися його талантами, яких у нього чимало.
Саме отець Василь знайшов майстрів, щоб реалізувати задумане. І тепер ми маємо унікальну святиню біля якої ще, звичайно, вистачає роботи. Але знаходяться добрі люди, які допомагають.
Дорогий отче, з низьким поклоном та шаною дякуємо вам за те, що своїми проповідями, невтомною працею ви навертаєте та ведете нас до Бога, запалюючи в серцях своїх вірних вогник добра, віри і любові. Ви – наш духовний оберіг.

Не старіють душею

Втілення мужності, патріотизму, відповідальності, чіткої громадянської позиції – все це про ветеранів війни і праці, які впродовж усього життя слугували прикладом для наслідування. По можливості вони і нині на передньому краї. І до них увага чи не найбільша. Це постійно так. Їхні неспокійні серця і зараз у єдиному пориві – відзначенні 75-ої річниці Великої Перемоги у Другій світовій війні.
Круто стелились їхні фронтові дороги, замішані солдатськими кирзовими чоботами, якими їм доводилося йти через зруйновані міста і села, здійсненні визвольної місії країн Європи, що горіли в димах Другої світової. Їм і зараз сняться воєнні дні, обтяжені страхіттями, виринають у спогадах жорстокі бої, які шматували землю і солдатські життя. І що то за дух такий у людей в солдатській формі - падати, летіти, повзти вперед до перемоги, переборюючи власний страх. Життя і смерть – навпіл. Саме так кувалася Перемога, якій виповнилося 75.
Напередодні цієї вікопомної дати у житті нашої держави, вклонитися і прославити героїв Теофіпольщини, до ветеранів воєнної доби і здійснили організовану зустріч керівництво району – голова райдержадміністрації Олена
Ковцун, голова районної ради Андрій Петринюк, очільники районних ветеранських осередків Володимир Кобера та Анатолій Стучинський.

ТЕОФІПОЛЬСЬКИЙ


КОСТЕЛ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ:


ТАЄМНИЦІ, ЦІКАВИНКИ, ВІДКРИТТЯ

Частина 3. «ФАБРИКА ТЕОФІПОЛЬСЬКА»
«Фабрикою Теофіпольською»  називають  у своїх  працях будівництво костелу та тринітарного монастиря польські дослідники.  Одним із найбільш авторитетних є Ян Марек Антоній Ґіжицький,  дослідник історії нашого краю, автор праці  «Spis wazniej szychmiejscowosci w powiecie Starokonstantynowskim na Wolyniu».
   Уродженець села Михнівка Теофіпольського району  відомий  історичній спільноті під псевдонімами Волиняк, Марек Ґоздава, Кристин Мазовєцкі, Смора, Теофілополітанус.  Саме він подає докладний опис фундації, будівництва, часу існування Теофіпольського костелу Святої Трійці та діяльності тринітарів.