Погода

Гасили пожежі у Чорнобилі

Пожежник - рятувальник – це вже не професія, це спосіб життя, адже постійно перебуваєш у очікуванні тривоги: можливо, комусь саме зараз потрібна буде допомога. А в критичній ситуації дається взнаки і те, настільки ти добре підготовлений до цієї ж таки ситуації, і хто знаходиться поруч і власні знання та правила техніки безпеки. Адже коли заходиш у палаюче приміщення, ніколи не знаєш, що тебе там чекає – може впасти стіна, стеля, вибухнути газовий балон, чи трапиться ще щось. І тому мабуть кожна дружина та діти з острахом проводжають своїх рідних рятівників на роботу та радіють, коли їх чоловік та тато повертається живим та неушкодженим.
То ж хочу подякувати героям рятівникам з 36 Державного пожежно -рятувального поста у Теофіполі, які залучались до гасіння лісової пожежі у Чорнобилі.


Це Михайло Дем’янюк, Валентин Павлішен, Олександр Стецюк, Дмитро Приходько та Денис Білаш Денис. Бо ж мужньо та професійно виконали свій обов’язок. Покинувши свої домівки, сім’ї, родини, хлопці, не зволікаючи, визвались добровольцями для надання допомоги у гасінні пожежі у зоні відчуження.
Теофіпольські вогнеборці проживали у пункті життєзабезпечення у селі Старі Соколи, що було виселене після аварії на ЧАЕС. Там був встановлений спеціальний намет. На місці розгортання пересувного пункту життєзабезпечення було передбачено пункт для розміщення особового складу, приготування їжі, харчування в польових умовах та забезпечення продуктами харчування. Снідали та вечеряли вогнеборці в пунктах життєзабезпечення, обіди ж доставляли до місця гасіння пожеж.
Для рятувальників було організовано належні санітарно-гігієнічні умови, вони проходили дозиметричний контроль і мали медичне забезпечення. Рівень радіації міряли за допомогою спеціального приладу.
Наразі пожежу вдалося ліквідувати та наші герої повернулися додому, де їх чекали близькі та рідні з гордістю та повагою.
Олександр Троян,
36 ДПРП ГУ ДСНС
у Хмельницькій області