Погода

Моє  майбутнє в Україні

 

Обов’язково у кожного з нас в житті настає момент, коли потрібно обрати свою майбутню професію та заклад освіти. Ми живемо в час, коли нові та цікаві професії з’являються з неймовірною швидкістю. Для того щоб обрати професію, перш за все важливо знати, з чого обирати! Адже чим менше професій і спеціальностей ми знаємо, тим менший наш вибір.
Тому школам запропонували 24 грудня провести національний урок «Моє майбутнє в Україні» для учнів 9-11 класів, який допоможе обрати професію.
Захід організували Центр «Розвиток КСВ»спільно з Міністерством освіти і науки та Першим Українським Міжнародним Банком у межах проєкту «Моя кар’єра в Україні».

Метою даного уроку було сформувати в учнів відповідальне ставлення до вибору професії, сприяти усвідомленню ними власнихінтересів до професійної діяльності.
Ціль, яку я, як вчитель поставила для себе, це те, щоб учні зрозуміли причини, що впливають на виникнення та зникнення професій, усвідомили власні інтереси до професій; навчилися прогнозувати актуальність обраної професії в майбутньому.
Ідея конкурсу – змотивувати дітей подумати про свою кар’єру і написати мотиваційний лист для участі у проєкті. Авторів кращих мотиваційних есе запросять до регіональних зустрічей, де учасники й учасниці познайомляться між собою та з неймовірними представниками професій, про які писали учні. А найактивніших запросять до Києва на Всеукраїнську конференцію у червні 2020.
Мотиваційне есе – це есе, яким учні мають переконати організаторів, чому саме вони гідні бути обраними до цього проєкту. Мотиваційне есе є обов’язковою частиною анкети, що подається при вступі до будь-якого закордонного навчального закладу, в тому числі Гарварду та Стенфорду. Обсяг есе від 1 до 2 сторінок, пишеться у довільній формі і міркування на конкретну задану тему - а саме, чому сааме ти маєш стати переможцем Конкурсу «Моя кар’єра в Україні» і бути запрошеним на фінальну конференцію до Києва.
Отже, ми з учнями побачили, що допоможе краще пізнати себе та наблизитись до професії своєї мрії, що професії розвиваються разом зі змінами, які відбуваються в Світі. Навчились аналізувати та помічати ці зміни.
Яна Павлюк, вчитель Святецької ЗОШ І-ІІІ ступенів