Оскільки Теофіпольське відділення поліції працює прозоро, відкрите для спілкування з з громадськістю, на тему актуальних питань його роботи розмовляємо з начальником Сергієм Стучинським.
Як відомо, 11 березня правоохоронці задокументували факт вимагання та одержання неправомірної вигоди лікарем Теофіпольської центральної районної лікарні, адже вимагав 4,5 тисячі гривень у водія, якого судять за п'яне кермування. Як ви це прокоментуєте?
- Дійсно, за результатом проведених негласних слідчо-оперативних дій такий факт був задокументований, здійснюється досудове розслідування за ч.3 ст.368 Кримінального Кодексу України ( одержання службовою особою неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням). Та я хотів би надати цій події розголосу, адже вона має суспільне значення, стосується водіїв, дотримання ними Правил дорожнього руху, дотримання лікарями службових обов'язків, зрештою, утвердження у нашій державі європейських стандартів. Бо що ж виходить: наші групи реагування патрульної поліції напружено цілодобово працюють, затримують водіїв, які керують авто у стані алкогольного сп'яніння, складають протоколи про адміністративні правопорушення, спрямовують їх до суду. У 2018 році було виявлено 121 фактів кермування автомобілем в стані алкогольного сп'яніння, це один з кращих показників в області. Та по 40 таких провадженнях справи у суді були закриті, бо закінчився 3-місячнний термін притягнення порушників до відповідальності, тобто, суд визнав їх винними, але ніякого покарання вони не понесли. Зважте, якщо мінімальний штраф за п'яне кермування складає 10200 гривень (максимальний – 40800 гривень), то Державний бюджет недоотримав більше 400 тисяч гривень. Як все відбувається: водій, справа якого розглядається в суді, різко «захворює», приходить до лікаря ЦРЛ, домовляється, звісно, за винагороду, за довідку, нібито він лікується в стаціонарі. Приносить таку довідку в суд, розгляд справи переноситься, і так, поки вона не закриється. По цій справі, про яку ми говоримо, навіть не була заведена історія хвороби, довідка була видана просто з повітря. До речі, я особисто неодноразово мав розмову з керівництвом ЦРЛ, попереджав про недопустимість таких дій. Проте лікарі продовжують це робити, водії, які не понесли покарання, продовжують кермувати у нетверезому стані, скоюють ДТП, внаслідок чого гинуть, отримують травми люди. Це неподобство, від цього страждає наша громада, а бюджет недоотримує кошти. Тому хочу звернутися до водіїв: не хитруйте, дотримуйтесь Правил дорожнього руху, якщо будете їх порушувати, рано чи пізно будете покарані. Так само, як і будуть покарані недоброчесні лікарі.
Що ви скажете на закиди депутатів Теофіпольської селищної ради щодо проведення слідчих дій по вулицях Франка та Садовій, коли експерти вирізали фрагменти дорожнього покриття?
- По освоєнню коштів Теофіпольської селищної ради по капітальному ремонту цих доріг у 2018 році відкрите кримінальне провадження. Лише висновки експертизи зможуть дати відповідь: чи вкрадені тут кошти. Тому експерт в присутності слідчого, працівника селищної ради та свідків проводив слідчі дії з відбирання зразків дорожнього покриття, щоб визначити, чи були дотримані технології при виконанні цих робіт. Експертиза буде проводитися в Київському Національному інституті судової експертизи, саме її висновок буде визначальним у цьому кримінальному провадженні. До речі, хочу зазначити, що підрядник, який виконував роботи, зобов'язаний обслуговувати ці дороги протягом 5 років, то ж повинен заробити і наслідки проведення слідчих дій, до того ж вони досить незначні. Та хочу сказати і про інше: чому доходити до крайнощів? Чому депутати селищної ради, комісії, громадські активісти не контролюють якість робіт під час їх виконання? Це їхні повноваження, бо це кошти громади. І контролювати їх освоєння потрібно з початку до кінця, а не після.
Треба визнати, що відділення поліції проводить достатньо велику роботу згідно покладених обов'язків. Та чи достатня для цього матеріально-технічна база відділення?
- Так, вона бажає кращого, та все ж покращилася, адже з місцевою владою працюємо на засадах партнерства. У 2016 році була прийнята Районна програма підтримки відділення поліції, відповідні програми були прийняті сільськими та селищними радами. В результаті, наприклад, у 2018 році ми отримали 126 тисяч гривень, на ці кошти закупили паливно-мастильні матеріали, все було абсолютно законно. Хоч нас забезпечують, але цього недостатньо, на місяць необхідно до 2 тонн пального. От у 2018 році ми отримали 2776 викликів, на всі виїхали. Що ж до встановлення у нашому селищі камер відеоспостереження, то справа зрушилася. У 2018 році Теофіпольська селищна рада на 60 тисяч гривень закупила програмне забезпечення та встановила на центральній площі 3 камер відеоспостереження, а приватний підприємець Олег Щирба встановив 5 камер на території автостанції. На сесії районної ради у лютому були виділені кошти для встановлення відеокамер у районній раді та райдержадміністрації. Теофіпольська селищна рада запланувала у цьому році виділити ще 126 тисяч гривень на встановлення у селищі ще 10 відеокамер. Голова районної ради Андрій Петринюк за свої власні кошти зобов'язався встановити відеокамери на двох АЗС ВІП, це дасть змогу відстежувати державні номерні знаки. Та всі в'їзди в Теофіполь ще не перекриті, будемо продовжувати працювати в цьому напрямку. Користуючись нагодою, хочу сказати і про таке: у нашому відділенні на сьогодні працює 37 співробітників, є 5 вакансій. То ж запрошуємо молодь звертатися до нас, пройти навчання та поповнити наші ряди.
Наближається день проведення чергових виборів Президента України. Як працівники відділення поліції будуть забезпечувати громадський порядок? До чого хочете закликати виборців району?
- Всі наші працівники будуть чергувати на дільницях, з часу завезення бюлетенів до відвезення їх до окружної виборчої комісії. Виборців району ж хочу закликати прийти та проголосувати, при цьому не піддаватися на провокації, діяти чесно, не брати участь у брудних схемах, не продавати свій голос. А якщо будуть помічені порушення виборчого законодавства, телефонувати на 102. Бо проведення чесних виборів залежить від кожного з нас.
Дякую, Сергію Анатолійовичу, за розмову. При виконанні своїх обов'язків бажаю мужності та витримки, аби довіра до поліції у населення зростала, аби було якнайменше порушників закону та громадського порядку.
Галина Тебенько