Погода

З–поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави. Де  панує  неповторний  дух   жартів та веселих пісень, де ллється повноводною рікою мелодійна українська пісня, де парубки  силою  міряються,  а дівчата,  наче  квіточки,  мліють  від задоволення приготування вареничків та вишивання, там проходять зимовими вечорами веселі українські вечорниці. 

Традиції – це те, що наповнює кожну школу любов’ю, повагою, радістю.

Однією з таких шкільних традицій є свято «Посвята в п'ятикласники», яке сприяє успішному протіканню процесу адаптації п'ятикласників.Адже перехід до середньої ланки – важливий етап у житті дитини. Учні стали на рік дорослішими. Їх серця наповнені радістю, адже це крок до нових можливостей, нових звершень. А ще й додає обов’язків. Доречно у  такі моменти відчути підтримку друзів, батьків, вчителів. Лише разом вдасться здолати будь-які труднощі, адже шлях до знань вимагає сумління, дисциплінованості, багатогранної праці, творчості, натхнення, допитливості.

Звісно, це питання у порядку денному двадцять другої позачергової сесії районної ради було найголовнішим. Бо ж у новий 2019 рік треба було увійти з районним бюджетом, часу на відтермінування його розгляду вже не було. Відбулися і спільне засідання її постійних комісій та президії, і сесія,  у суботу, 22 грудня. Всього на розгляд депутатів пропонувалося винести лише 9 питань. Питання про передачу у спільну власність територіальних громад сіл та селищ  Теофіпольського району об’єкту та майна першого пускового комплексу будинку культури на сесію не виносилося, оскільки райдержадміністрація не надала відповідних документів у повному обсязі.

У четвер, 20 грудня, відбулася остання у році, що минає, колегія райдержадміністрації. Головував на ній виконуючий обов'язки голови райдержадміністрації Петро Вільшинський. Йшлося про надважливе – зміни до проекту районного бюджету на 2018, проект районного бюджету на 2019 рік, легалізацію трудових відносин та заробітну зарплату в конвертах.

 Начальник управління фінансів райдержадміністрації Олександ Сапуга поінформував колегію про проект районного бюджету на 2019 рік. Доходи складуть 257 251 529 гривень, в тому числі загального фонду – 254 866 393 гривень, спеціального фонду – 2 385 136 гривень. Видатки складуть 257 251 529 гривень, в тому числі загального фонду – 253 266 393 гривень та спеціального фонду – 3 985 136 гривень. Профіцит за загальним фондом становитиме 1 600 000 гривень, а дефіцит за спеціальним фондом – 1 600 000 гривень, резервний фонд складе 200 000 гривень. Витрати районного бюджету на реалізацію місцевих програм передбачені у сумі 1 577 364 гривень. Профінансувати всі діючі програми, у повній мірі покрити борги відділу освіти у сумі 3 000 000 гривень, недоотриману за липень-серпень заробітну працівниками Теофіпольського ЦПМСД поки що немає можливості. Якщо у наступному році  буде перевиконання бюджету, ці питання будуть розглядатися. Всього ж невистачає біля  14 мільйонів гривень.

І знову святий Миколай подарував малечі райцентру сповнену радістю, очікування світлого дива, здійснення мрій та чудес, новорічну казку.  Такі відчуття від усього серця подарувала вихованцям дитячих садочків «Зірочка» та «Бджілонька» родина голови районної ради Андрія Петринюка. Разом з дружиною Інною Василівною, донечкою Марусею та синочком Володею завітали у дошкільні заклади, привітали дівчаток та хлоп’ятка зі святом та вручили їм пакунки з цукерками та солодощами. Святковий настрій подарувала родина і вихованцям Теофіпольського районного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю у Кунчі.  До речі, роблять Петринюки такі благодійні акції уже вдев’яте.