Погода

Вшанували ветеранів праці


1 жовтня, у Міжнародний день ветерана, в актовій залі дитячої музичної школи відбувся святковий захід «Гармонія душі – шлях до довголіття». Аби засвідчити повагу та шану ветеранам праці за їх багаторічну працю, доброту та мудрість, за високу громадянську свідомість,за великий внесок у розбудову нашої держави. А ще ці зворушливі урочистості були присвячені ветеранам культосвітньої ниви, аматорам народного мистецтва, майстрам художнього слова та пера.
Щирі слова вітань прозвучали з вуст заступника голови районної ради Романа Непотаса, голови Теофіпольської районної партійної організації ВО «Батьківщина» Миколи Корнійчука, головного спеціаліста сектору культури райдержадміністрації Маріанни Поберезької-Садов’юк. Говорили про те, що саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі . Адже можна лише здогадуватися, скільки випробувань, болю та втрат їм довелося пережити і при цьому зберегти гідність, віру, любов, пронести їх через все життя.

НЕ СТАЛО КЛАСНОЇ…


26 вересня у вічність відлетіла душа другої мами тисяч учнів Новоставецької середньої школи - Ганни Романівни Верхогляд! Вона все своє життя пропрацювала учителькою української мови та літератури і була нашим класним керівником - класною, як ми її називали. І такою ж класною була у всьому!
Все моє єство переповнене нескін-ченними митями - і в них вона! Велична українська жінка і педагог з великої літери, якій не потрібно було для самоутвердження орденів, медалів та звань, бо вона вражала найголовнішим - ВЕЛИЧЧЮ душі та професіоналізмом! Вона з дитинства заклала в нас такий підмурок любові до України, що його вже не підірве ніякий торнадо!
Кожен урок - неперевершений! Кожен вчинок - пахне за кілометр моральністю та людяністю! Кожен порив - справжній та щирий! І вічне бажання завжди та в усьому прийти на допомогу! Такою ми пам’ятатиме вас, наша учителько!

З колегії райдержадміністрації


Минулого четверга, 27 вересня, під головуваням першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинського відбулося засідання колегії райдержадміністрації. Про результати перевірки організації та здійснення державного нагляду (контролю) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальної служби у районі комплексною комісією ГУ ДСНС України у Хмельницькій області колегію поінформував завідувач сектору з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації Володимир Комісарчук. Зазначив, що протягом 9 місяців 2018 року зареєстрованих надзвичайних ситуацій на території району не було. План основних заходів підготовки цивільного захисту за 9 місяців 2018 ріку виконано. Органи управління та керівний склад ЦЗ району, служб, об’єктів господарської діяльності основні зусилля зосереджували на підвищенні рівня захисту населення і територій від НС, на запобігання їх виникненню та реальної готовності реагування на них в мирний час, у особливий період та в умовах можливих актів тероризму. З 15 по 24 травня цього року проведена комплексна перевірка Теофіпольської РДА щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту.
На території Теофіпольського району здійснює діяльність 11 потенційно небезпечних об’єкти, з них 1 об’єкт підвищеної небезпеки. Відповідно до Кодексу цивільного захисту України розроблено план локалізації та ліквідації аварійних ситуацій на об’єкт підвищеної небезпеки, план цивільного захисту Теофіпольського району на особливий період.

Зі святом, дорогі вчителі!


Ось і промайнуло 10 років з того дня, коли в стінах рідної школи ми, учні, вітали рідних вчителів з професійним святом – Днем Вчителя. Промайнули роки та в День вчителя моє серце б’ється особливо.
Коли за вікном опадає листя і школярі ідуть до школи, старенький вчитель проводжає поглядом учнів в світ знань через вікно своєї домівки. Особливо тривожно його серденько б’ється в святкові дні. Тому що, День вчителя для нього – це не просто святковий день календаря, це свято його життя і спогадів. Я знаю, що моїй бабусі Лідії Сергіївні Романюк дуже часто сниться шкільне життя. Знаю, що й до сьогодні вона переживає за кожного свого учня, ніби за свою рідну дитину. То ж хочу привітати її зі святом, адже вчила нас не лише математики, але й людяності і добра.

ЗВИТЯЖНИЙ ТРУД УЧИТЕЛЯ


Усі ми родом із дитинства. Усі пройшли через руки і серце учителя. І в долі кожного із нас неодмінно був Учитель з великої літери. Отой найкращий, найулюбленіший, що продовжував нас любити навіть через роки і відстані.
Якось розповів мені односелець Віктор Гончаров про свою учительку. Пам’ять про неї він проніс через усе своє життя. Вже й онуки підростають, а його все бентежить думка про щось невиконане у цьому житті. Вважає, що повинен розповісти людям про звитяжну працю справжньої учительки.
…Далекий 1961 рік. За шкільним вікном легенький травневий вітерець пустотливо грався молодим листям яблунь та струнких білокорих беріз. В класі ж – тиша. Віктор та його однокласники цьогоріч—випускники. Зараз йде урок літератури. Його веде молода учителька Галина Яківна Бурдига. Середнього зросту, струнка, з пишною русою косою, акуратно укладеною на потилиці. Глибокий, вдумливий погляд сірих очей ніби огортає увагою і любов’ю учнів, що сидять перед нею.