Погода

З колегії райдержадміністрації


Минулого четверга, 27 вересня, під головуваням першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинського відбулося засідання колегії райдержадміністрації. Про результати перевірки організації та здійснення державного нагляду (контролю) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальної служби у районі комплексною комісією ГУ ДСНС України у Хмельницькій області колегію поінформував завідувач сектору з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації Володимир Комісарчук. Зазначив, що протягом 9 місяців 2018 року зареєстрованих надзвичайних ситуацій на території району не було. План основних заходів підготовки цивільного захисту за 9 місяців 2018 ріку виконано. Органи управління та керівний склад ЦЗ району, служб, об’єктів господарської діяльності основні зусилля зосереджували на підвищенні рівня захисту населення і територій від НС, на запобігання їх виникненню та реальної готовності реагування на них в мирний час, у особливий період та в умовах можливих актів тероризму. З 15 по 24 травня цього року проведена комплексна перевірка Теофіпольської РДА щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту.
На території Теофіпольського району здійснює діяльність 11 потенційно небезпечних об’єкти, з них 1 об’єкт підвищеної небезпеки. Відповідно до Кодексу цивільного захисту України розроблено план локалізації та ліквідації аварійних ситуацій на об’єкт підвищеної небезпеки, план цивільного захисту Теофіпольського району на особливий період.


Розроблений план-графік проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, в установах та організаціях району.
Діє «Комплексна програма запобігання та зменшення впливу надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Теофіпольському районі на 2014 – 2018 роки». Загальний обсяг фінансування програми складає 618,7 тис. грн. На даний час її профінансовано на загальну суму 125,799 тис. грн., що складає 20,3 %.
Працює місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Протягом 2018 року проведено 9 засідань комісії з питань ТЕБ і НС, з них 3 планових та 8 позапланових.
На території району на обліку перебуває 62 захисні споруди цивільного захисту, це протирадіаційні укриття.
Для прийому 17,2 тис. чоловік евакуйованого населення із 30-ти кілометрової зони спостереження ХАЕС (у разі аварії на ХАЕС) розробленні відповідні керівні та плануючі документи. Розроблений План приймання та розміщення евакуйованого населення із зони спостереження ХАЕС у випадку загрози або виникнення комунальної радіаційної аварії на території Теофіпольського району.
Всього медичного персоналу в медичній службі цивільного захисту Теофіпольського району – 263 чол., з них: лікарів – 57 чол., середнього медперсоналу – 116 чол., молодшого персоналу – 90 чол. У випадку виникнення надзвичайних ситуацій на території району, загальної аварії на Хмельницькій АЕС Теофіпольська ЦРЛ розгортає 150 ліжок: травматологічних – 50, терапевтичних – 100. Крім того, у районі створюються 2 радіологічні бригади для медичного забезпечення евакуйованого населення. З метою належного реагування на надзвичайні ситуації в районі розроблено 11 порядків взаємодії із службами, що можуть залучатися до ліквідації надзвичайних ситуацій.
На базі установ, організацій та структурних підрозділів райдержадміністрації створено 9 спеціалізованих служб цивільного захисту району. Основним завданням служби є проведення розвідки в місцях виникнення надзвичайних ситуацій, проведення робіт з ліквідації епізоотії та епіфітотії, здійснення контролю за безпечністю харчових продуктів і кормів та проведення заходів щодо спеціальної обробки територій, приміщень, сільськогосподарських тварин і рослин.
Станом на 27.09.2018 року на території Теофіпольського району виникло 13 пожеж, то ж потребує покращення виконання заходів щодо приведення в належний протипожежний стан закладів освіти, медицини та культури. Разом з тим, потрібно покращити роботу з питань цивільного захисту населення.
Підбиваючи розгляд питання, Петро Вільшинський наголосив, що забезпечення техногенної та протипожежної безпеки, організація заходів з цивільного захисту – це надзвичайно велика, об’ємна та відповідальна робота. То ж зажадав від керівників служб її активізувати, у короткий строк виправити існуючі недоліки.
Також на колегії затвердили план роботи райдержадміністрації на ІV квартал 2018 року.
А.Джус