Погода

Виконуючи роботу по боротьбі із злочинністю та забезпеченню публічної безпеки та порядку наказів Міністерства МВС та Національної поліції, працівниками сектору поліцейської діяльності № 1 відділу № 2 Хмельницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області проводилась певна робота по профілактиці кримінальних та адміністративних правопорушень.

Адже забезпечення публічної безпеки і порядку є одним із пріоритетних завдань національної безпеки України. Окрім цього, воно входить до кола основних завдань Національної поліції України. Його важливість зумовлена створенням стану захищеності прав і свобод громадян, їх життя та здоров’я, попередженням злочинів та проступків, повагою до честі й людської гідності, дотриманням норм суспільної моралі і порядку. При цьому актуальність забезпечення публічної безпеки і порядку сьогодні значно підвищується в умовах широкомасштабної військової агресії Російської Федерації на практично всій території України.

За штатним розписом в секторі поліцейської діяльності №1 відділу поліції №2 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області нараховує 25 працівників, 1 – заступник начальника, 1 – старший інспектор, 8 – інспекторів з реагування патрульної поліції, 8 – поліцейських з реагування патрульної поліції, 3 – старших дільничних офіцери поліції та 3 – дільничних офіцери поліції. Некомплект – п’ять поліцейських з реагування патрульної поліції, 1 – інспектор перебуває у декретній відпустці.

Працівники СПД №1 ВП №2 ХРУП обслуговують Теофіпольську територіальну громаду, яка включає в себе 52 населених пункти, в яких проживає 25019 громадян.

Всі працівники забезпечені табельною зброєю спец. засобами, автотранспортом:

Протягом чотирьох місяців 2024 року особовим складом було складено 961 (2023 – 988) адміністративних протоколів (з них 42 за ст. 130 КУпАП у 2024 році та 37, де є ріст керування водіями в стані алкогольного чи іншого сп’яніння). Також вагома увага звертається на такий вид адміністративних правопорушень як вчинення домашнього насильства в сім’ї різного характеру (фізичного, психологічного, економічного, сексуального), таких фактів у 2024 році за звітний період задокументовано 129, у 2023 таких фактів задокументовано 178 . Продовжується боротьба із самогоноварінням за незаконний продаж було притягнуто 7 сім осіб в поточному році та 11 осіб у 2023році, Теофіпольським районним судом накладено по всіх фактах адністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 1700 гривень. Також для іміджу територіальної громади одним із видів правопорушень є дотримання правил благоустрою громадянами, за такий вид правопорушень було притягнуто 40 громадян у 2024 році та 44 у 2023 рокі вказані матеріали направлено на розгляд до адміністративної комісії при Теофіпольській селищні раді для прийняття рішень.

Отож, робота СПД № 1 ВП № 2 була спрямована на попередження та недопущення скоєння злочинів на території району; підтримання публічної безпеки та порядку, виявлення та попередження адміністративних правопорушень, які значною мірою впливають на оперативну обстановку.

Олександр Базилюк, заступник начальника СПД №1 ВП №2 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області, капітан поліції