вологість:
тиск:
вітер:
- Деталі
- Категорія: №50 від 14.12.2023 року
- Перегляди: 323
Є у Теофіполі гарна сім’я. Це Тетяна та Іван Лук’янови. Прості люди, народили та виростили чотирьох добрих, слухняних дітей, привчили їх до праці, поваги до людей, привчили самим добиватися чогось у житті.
Старша Саша здобула професійну освіту, живе і працює у Хмельницькому, вже одружена. Середні 18-річні близнята – Максим та Анастасія. Максим закінчив професійно-технічне училище , вже працює у Хмельницькому депо. Найменшому Нікіті лише десять років, а він вже може сам поремонтувати комп’ютерну техніку.
Анастасія ж навчається у Тернопільському вищому професійному училищі сфери послуг і туризму. Розказують батьки, що у школі з нею, як і з усіма дітьми, в них ніколи не було ніяких клопотів. Була старанною ученицею, посилено вивчала англійську мову, вже досконало її знає. А ще писала вірші, вчилася грати на гітарі. Через газету хочуть подякувати її класному керівнику, вчителю математики та інформатики Теофіпольського ліцею № 1 Олександру Васильовичу Ящуку. Бо впродовж навчання у 5-11 класах, вболівав за своїх вихованців, підтримував, давав якісь корисні поради. Тож всі згадують про нього як про хорошого вчителя та справедливу людину, зичать йому всього найкращого.
- Деталі
- Категорія: №50 від 14.12.2023 року
- Перегляди: 205
Хто не знає у нашій громаді Анатолія Козака з Великого Лазучина? Скрізь він свій, наче тут вродився: добродушний, доброзичливий, прекрасно співає, грає на баяні, сипле жартами, з кожним, і з малим, і з старим знайде мову, пам’ятає море всіляких історій, душа компанії. Першим відгукнеться на якусь біду чи проблему.
А три роки вже не брав в руки баяна: якраз на початку грудня 2020, після місцевих виборів, склав повноваження Великолазучинського сільського голови, тяжко стала нездужати матінка Антоніна Філімонівна, а невдовзі й покинула такий любий білий світ. А тут і коронарівус, і війна.
Війна… Як поїхав 22 квітня 2022 року з Віктором Криворукам та його хлопцями на схід завезти бійцям, синам добрих друзів, і продукти, і спорядження, бо ж нічого не було; як побачив вщент розбиті села, як побачив тих хлопченят, що тримали нашу оборону, а чим було її тримати, зброї ж практично не було… Кипіла його душа лютою ненавистю: а ми ж думали, що ми брати!!! Що ж ви, падлюки страшні, виродки, наробили???
- Деталі
- Категорія: №50 від 14.12.2023 року
- Перегляди: 198
Щороку 6 грудня в Україні відзначається День Збройних Сил України. ЗСУ завжди були нашою гордістю та славою . А з початком повномасштабного вторгнення про відвагу та професіоналізм українських воїнів дізнався весь світ.
ЗСУ – це меч і щит України, наша опора та захист. Найкращі сини та дочки рідної землі борються за незалежність та свободу своєї Батьківщини.
Тож цього дня до нашого ліцею завітали найдорожчі гості – доблесні і хоробрі чоловіки, які потужною стіною стали на захист рідної землі від окупантів: Андрій Миколайович Коломійчук, Олег Володимирович Писарук, Богдан Миколайович Совінський, Олександр Тарієлович Мурадов, Володимир Сергійович Бойко, Григорій Васильович Синюк, Микола Леонідович Ментух, Іван Петрович Герасімюк, Сергій Михайлович Федорчук, Петро Васильович Герасім’юк, Олександр Вікторович Рожик.
- Деталі
- Категорія: №50 від 14.12.2023 року
- Перегляди: 302
15 грудня в Україні відзначається День працівників суду. Судова влада — незалежна і самостійна гілка державної влади, яка здійснюється судами. Для виконання покладеної на неї функції судова влада наділена владними повноваженнями і засобами примусу до виконання прийнятих нею рішень. Зокрема, конституційною засадою судочинства є обов’язковість виконання рішення суду, що вимагає від державних органів, посадових осіб, усіх громадян неухильного підкорення велінню судової влади.
Судова влада займає особливе місце в системі державної влади. Взаємодія судової влади з іншими гілками влади в Україні здійснюється на основі “механізму стримувань і противаг”, який полягає у тому, що органи законодавчої влади впливають на суди, створюючи для них законодавчу базу діяльності. Крім того, Верховна Рада України разом із Президентом України беруть участь у формуванні судової системи – призначені суддів. Але суди їм не підлеглі і зазначені органи не вправі контролювати законність вироків та інших судових рішень.
Головною функцією суду є захист прав та свобод людини. У сучасному суспільстві судова влада виконує функцію вирішення юридично значущих справ, які мають юридичні наслідки. Зміст цієї функції полягає в тому, що виключно судові органи та судді, як носії судової влади, мають повноваження щодо юридичної оцінки правовідносин, що виникають у сфері застосування норми права. Суд (судді) компетентний зробити висновок про наявність порушеного права, дати правову оцінку такому порушенню, визначити коло осіб, винних у порушенні норми права, та призначити їм міру відповідальності за таке порушення і, нарешті, визначити належні заходи щодо поновлення порушеного права. Така діяльність суду (суддів), що ґрунтується на праві, підкоряється праву і спрямовується на його виконання, є здійсненням правосуддя. Отже, правосуддя становить зміст судової діяльності по вирішенню юридично значущих справ, що мають юридичні наслідки.
- Деталі
- Категорія: №50 від 14.12.2023 року
- Перегляди: 224
Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. В цей святковий зимовий час, з нетерпінням чекали День святого Миколая і у нашому ліцеї.
До здобувачів освіти початкової школи завітали казкові герої – старшокласники Миколай, чортики, лінь, ябеда – карябіда, кікімора, ангели та провели для дітей свято.
Разом із героями і діти співали пісні, гралися, розповідали вірші.
Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до святого Миколая, в яких просять миру, життя без війни і, обов’язково, солодощів. Спонсором свята «Скрізь чекають на святого Миколая» була філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП». Це вони підготували смаколики для всіх учнів нашого ліцею.
Сторінка 1 із 2