Погода

Такі слова хочу промовити про медичну сестру Шибенського ФПу Надію Романюк. Вже не раз доводилося мені звертатися до неї про допомогу. Бо здоров’я, на жаль, з роками не прибуває, як не таке щось зробиться, то інше.

І завжди наша Надія Володимирівна на висоті: професійно надасть першу допомогу, крапельницю поставить, ін’єкції поробить, з першого разу у вену попаде, дасть пораду. Бо дуже відповідальна, сумлінно виконує свою роботу, привітна до людей, вболіває за кожного пацієнта.

Нещодавно у затишному читальному залі Новоставецької сільської бібліотеки відбулося чергове засідання клубу любителів поезії «Ліра», який функціонує при Новоставецькому будинку культури.

Спочатку коротко підбили підсумки проведеної роботи. У серпні минулого року Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва оголосив про проєкт онлайн-збірка «Війна рядками поезії». Члени нашого клубу теж надіслали матеріали до онлайн-збірки. Дуже приємно, що серед творів 135 авторів даної збірки, які були виставлені на сайті ХОНМЦКМ, ми знайшли і свої вірші. Так, у першій частині вміщено поезію Миколи Гаврилюка «Реквієм по путіну». У другій – «Послання старому круку» і «Ще не вмерла Україна» Галини Журби та мої вірші -«Так довго не минають холоди», «Затихло все», «До Покрови». Третя частина містила вірші «Не можна пробачить», «Що за істота ти така», та «Вислухай, Боже, благання мої» Валерія Поліщука. А у четвертій частині – вірші наймолодшої на той час учасниці клубу – Даші Філімончук «Моє літо пахне ще війною» і «Прийшла війна зі снігом і морозом».

Шістнадцятий місяць триває повномасштабна агресія російської федерації проти нашої України, шістнадцятий місяць героїчні Збройні Сили України протистоять шаленому натиску страшного ворога. А в ніч 6 червня росія, аби завадити котрнаступу ЗСУ, вчинила ще один воєнний злочин – підірвала Каховську ГЕС.

Затоплені десятки сіл та міст Херсонської та Миколаївської областей, десятки тисяч людей втратили житло, все своє нажите добро, є загиблі, поранені, пропалі безвісти, непоправна шкода завдана екосистемі регіону, наслідки цієї екологічної катастрофи – глобальні.

Здається, це було ніби вчора, а 19 червня мине 10 років, як на 62-ому році життя відійшов у вічність справжній господар, великий патріот Теофіпольщини, відомий аграрій, Заслужений працівник сільського господарства України, багаторічний керівник району Василь Корнійович Шуляк.

Це була важка та непоправна втрата для нашого краю. Бо так рано, у пору життєвої мудрості, пішла з життя людина, яка могла б звершити ще немало добрих справ.

Щедро наділила його доля гострим розумом, силою духу, працелюбністю, вмінням досягати поставленої мети, доводити розпочату справу до кінця. Бо ж яку посаду не займав, завжди був успішним, залишав по собі хороші здобутки.

Народився Василь Корнійович Шуляк 8 лютого 1952 року у селі Лютарівка в простій родині колгоспників. Його батьки Марія Олексіївна та Корній Микитович упродовж всього життя були для нього зразком працьовитості, селянської хазяйновитості. Батько був майстром на все село: мурував хати, міг сам зробити токарний станок, верстат, жорна, млин, вітряк, майстрував меблі, мав велику пасіку. Вчив сина всьому, чого сам знав та вмів. Головне, що отримав у спадок від батьків – господарську жилку, кмітливість, нетерпимість до нероб, лінивців та п’яниць.

Йде війна, ми постійно підтримуємо Збройні Сили України, наших бійців-земляків. Проводимо благодійні ярмарки, надсилаємо посилки мобілізованим з громади, співпрацюємо з волонтерськими центрами, палко віримо у перемогу.

Та життя триває, розпочалися літні канікули, дітям потрібний активний відпочинок, позитивні емоції, дружнє спілкування, нові друзі, радісні спогади, щасливі миттєвості.

Тому прекрасно, що у нашому Святецькому ліцеї з 5 червня розпочав працювати літній клуб «Веселка». Крім учнів нашого ліцею, тут оздоровлюються школярі з Шибенського та Воронівецького ліцеїв та Лисогірської гімназії, всього 219 дітей, серед них 5 переселенців. Хочу зазначити, що девіз клубу «Як веселки кольори нерозлучні ми завжди» співзвучний з його змістом, програмою на кожний день: разом весело та пізнавально проводиться час, він насичений креативним змістом, діти проявляють свої творчі здібності, займаються спортом, беруть участь у розвиваючих іграх, проєктних роботах, відпочивають на природі.