Погода

Вже третій місяць відтоді, як життя українців змінилося назавжди, розділилося на «до» і «після». Широкомасштабне вторгнення військ російської федерації позбавило мільйони людей звичних мирних благ і радостей, перетворило їх на біженців і переселенців, в тисяч відібрало найцінніше – життя…

Тож спілкуємося з директором КУ «Центр соціальної допомоги» Теофіпольської селищної ради Мирославою Майдан, адже саме цей заклад взяв на себе величезну роботу  з прийняття Теофіпольщиною кількох тисяч переселенців, облаштування їх проживання.

Мирославо Валентинівно, як все відбувалося, як вам вдавалося вирішити безліч питань з прийняття внутрішньо переміщених осіб, забезпечення найнеобхіднішим, харчуванням, адаптації до нових умов?

Різкий, моторошний і проникливий в кожну нервову клітину звук сирени різонув слух і місто вкотре здригнулось. Здригнулась темна ніч і зорі, і небо, все живе, здається, і мертве. Марія схопилась. Завченими рухами в темноті схопила валізу, згорнула на оберемок маленьку Зойку і поспішила з квартири. Сходами, натикаючись одне на одного, збігали жителі. Метушня. Заплакала стривожена Зойка і не одна вона. Вибігли. Звук сирени перекрив смертоносний гул ракети. Мить. Гупнуло і рвонуло. Марію щось боляче штовхнуло в плечі, але вона не впала. Міцно притискаючи доньку вбігла в підвал. Там уже повно людей. Підсвічуючи, хто чим може, шукали місце, щоб присісти. Повештавшись між людьми, Марія знайшла  куточок і примостилась собі. Тільки тоді відчула біль у спині і як щось тепле збігало по ребрах, сідницях. Відчувши затишок, Зойка звично заснула. Мама зрозуміла, що її поранено. Шепнула сусідці. Та заметушилась. Прийшли люди. Зручніше положили Марію, перев’язали рану. Стривожені, перелякані люди втихали, тулячись одне до одного. Та гул і нові вибухи здригали будинок і все навколо. Було невимовно страшно. З часом все стихло. Люди завмерли, боячись сполохати принишкле страховисько.

Ніхто не в змозі зупинити час. Те, що було, залишається історією, залишається у нашій пам'яті. І вже 77 років віддаляє нас від перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, найстрахітливішій війні в історії людства. Війни, яка забрала більше 10 мільйонів життів українців, війни, яка принесла найбільше руйнувань на території нашої держави. І тепер воєнний злочинець путін намагається привласнити перемогу над нацизмом у Європі виключно росії, всіляко применшуючи роль українського народу у перемозі Антигітлерівської коаліції над нацистською Німеччиною. Більше того, у час, коли росія вже третій місяць веде жорстоку, загарбницьку війну проти України, путін цинічно привітав ветеранів та громадян України з Днем Перемоги, побажав «мирного та справедливого майбутнього». При цьому заявив, «що сьогодні загальний обов'язок  - не допустити відродження нацизму, який приніс стільки страждання людям різних країн». Але ж  ми тепер добре знаємо, що ця божевільна людина очолює фашистську країну, яка несе горе та розруху не тільки Україні, а й загрожує усьому світові.

Нагадаємо нашим читачам, що вже минулого року у Лисогірському лісовому масиві у наметовому таборі Подільсько-Волинської Січі був проведений козацький вишкіл школярів Хмельницької, Тернопільської, Кіровоградської та Донецької областей. Це було пречудово,адже діти подружилися, прекрасно відпочили та загартувалися. Та організатори цього проекту, наказний отаман Тернопільського  крайового коша Українського козацтва генерал хорунжий Володимир Мосейко , депутат Хмельницької обласної ради, генеральний директор ПП «Добрий хліб» Віктор Лебединський, депутат Хмельницької районної ради, отаман Теофіпольського козацького коша Андрій Петринюк запланували ряд заходів з покращення умов перебування дітей на Січі. Ці роботи розпочалися з ранньої весни за активної участі активістів відокремленого  підрозділу організації ветеранів України Теофіпольської територіальної громади. Розпочалися роботи з будівництва польової кухні, свердловини, були висаджені плодові та декоративні дерева – сад Перемоги.

Черги на заправках, талони та картки на пальне, обмеження від 10 до 20 літрів, цінники у 60-70 грн за літр – з такими проблемами нині стикаються власники авто в Україні.. Багато дрібних заправок закрилися взагалі. На Теофіпольщині на сьогодні працюює три АЗС – дві ВІП та одна МОТТО. Оскільки в соціальних мережах з'явилися негативні відгуки щодо цін на пальне в АСЗ ВІП, розмовляємо з власником, комерційним директором ТОВ «Подільське» Андрієм Петринюком.