Погода

( З історії православної церкви в Теофіполі)

«Під час війни ми не маємо права приймати жодного закону, який розколює суспільство»,- заявив спікер Українського парламенту Руслан Стефанчук, Також він наголосив, що в такий час українська нація має бути єдиною. Сьогодні унікальний шанс - усі зняли свої маски. Війна усім показує - хто є хто, суспільство може реально бачити, хто за Україну, а хто має інші наміри. Отож варто нагадати, що УПЦ є не лише самостійною ще з 1991 року, а й одним із потужних і ефективних суспільних інститутів надання гуманітарної підтримки на потреби українського війська та переселенців. У своєму зверненні 24 лютого 2022 року Блаженнійший Митрополит Онуфрій, очільник УПЦ, приклав Боже благословення на українських воїнів. Він ще в 2020 висловив таку думку: «Господь сказав нам, що дорога, яка веде у життя вічне, це тісна дорога, а та, яка веде до загибелі - широка дорога. Важливо зберігати  чистоту православної віри та йти вузьким шляхом до вічності, пам’ятаючи, що на цій дорозі справжня свобода, справжнє щастя, справжній мир і справжня радість. Якщо людина має мир у собі, то випромінюючи його, має мир навколо».

Насамперед хочу подякувати редактору газети Галині Тебенько, в тому, що друкує повідомлення, м'яко кажучи, з гострими кутами, але цим самим спонукає читачів до колективного обговорення піднятої теми.

Отже, з допису Олени Станчук у газеті за 7 квітня «Єднаймося ворогу на зло» я та багато моїх однодумців, друзів, знайомих дійшли висновку, що потрібно єднатися навколо російської церкви, і що на території громади є ще якісь активісти (мабуть, прихожани Православної Церкви України), які хочуть все знищити… Який жах! Ховаймося, єднаймося з російською церквою, яка веде нас до світлого майбутнього! Ми так це зрозуміли і нас це обурило, тому що це межує з сепаратистськими закликами колаборантського характеру, на що, до речі, в державі є також відповідні статті законів.

28 квітня, 64 день російської агресії проти України. Ситуація на всіх напрямках бойових дій залишається вкрай складною, особливо на сході та півдні. Запеклі бої тривають поблизу Харкова, на підконтрольних Україні населених пунктів Донецької та Луганської областей. Щодоби ворог здійснює ракетні та авіаційні обстріли інших українських територій, у центрі та на заході, руйнує об'єкти критичної та соціальної інфраструктури, гинуть мирні жителі. Та не вдасться російським окупантам здійснити свої агресивні плани. Україна переможе, бо ніхто і ніколи не зламає український народ, який хоче жити в мирі, прагне запроваджувати європейські стандарти, жити краще.