Погода

Переможемо ворога разом

З ранку 24 лютого Україна та весь світ спостерігає безпрецедентну та брутальну військову агресію Російської Федерації проти України. Шукаючи виправдання для свого безпідставного та несправедливого вторгнення до України, Російська Федерація вдалася до цинічного перекручування найсерйозніших зобов’язань міжнародної спільноти щодо прав людини. Вище військово-політичне керівництво Російської Федерації публічно здійснило спробу виправдати власну агресію проти України як засіб запобігання та покарання геноциду, який нібито відбувається в нашій державі.
Ця нахабна маніпуляція не має під собою жодної реальної підстави, про що відомо всьому світові. Міжнародна світова спільнота вражена мужністю українських військових, народним спротивом, неймовірною згуртованістю українського народу. І якщо впродовж восьми років, відколи триває неоголошена російсько-українська війна, США та Європа висловлювали лише стурбованість та занепокоєння, то тепер провідні країни світу визнають Росію державою-агресором та надають Україні не лише гуманітарну, а й оборонну допомогу. Санк-ції, запроваджені США та Євросоюзом завдають РФ серйозного удару по економіці держави-агресора. На ранок 2 березня майже вся Європа та США закрили для Росії свій повітряний простір.

Здохни, чорний крук
Не защебетав цього ранку над моїм вікном пунктуальний горобчик. Небо заволокли чорні хмари, крізь які не міг пробитись сонячний промінь. Вікно заплакало густими патьоками сліз. Висока слива в садку баби Валі стояла непорушно. Все стихло в напрузі, в тривожному чеканні чогось важкого, страшного. І це страшне на світанку 24 лютого пролетіло ядучою стрілою по всьому світу. ВІЙНА! «Брат» на брата, що заборонено і самою Біблією. Не посоромився цієї заборони «старший брат». Підлий московський цар-сатана випустив зі свого і так понівеченого тіла свою совість і людяність, розправив свої брудні смердючі кігті і вп’явся чужими життями в могутнє мускулисте високодуховне тіло милої нашої України. Не віддамо! Подавишся! Здохнеш в польоті! Впадеш в багнюку і згинеш навіки. Підлий, ненаситний, безмозглий демон. Подавишся болем матерів, захлинешся кров’ю синів. Здохни, лукавий!

Коли промовляє душа

Нещодавно у Вінницькому видавництві “ТВОРИ” за підтримки керівництва Теофіпольської Філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» вийшла друком збірка літературно-поетичних творів «Душі цілюще джерело». У даній збірці вміщено поетичні та прозові твори, гуморески жителів мальовничого подільського села Новоставці на Теофіпольщині, членів поетичного клубу «Ліра» при місцевому будинку культури та, одночасно, членів літературно-поетичної студії «Зорі над Полквою» Теофіпольської територіальної громади. Автори не мають спеціальної освіти, у кожного своя доля і свої думки, відчуття і переживання, своє розуміння канонів поезії, але усіх їх об’єднує любов до рідного краю, до природи, де знаходять вони цілюще джерело душі. Їх серця по різному відгукуються на події, побачене, чи почуте. У нашій газеті часто можна було почитати дописи цих авторів. Сьогодні я, як упорядник даної книги, хочу познайомити вас з однією із авторів – Євгенією Кренцігловою. У переддень дня її народження, від усіх членів ветеранської організації Новоставецького старостату та літературно-поетичного клубу «Ліра» хочу привітати з прийдешнім святом, побажати, насамперед, мирного неба над головою, міцного здоров’я, радості, достатку, бути такою ж активною і життєрадісною, як завше, ще багато років.