«ВІДЛУННЯ
АФГАНСЬКИХ ГІР»
І якщо до цієї книжки епіграфом, прологом став вірш-пісня Олексія Довгалюка і Ольги Діденко з міста Волочиськ, то завершальним епілогом було взято вірш Миколи Гаврилюка із села Новоставці. Нічого не додасиш і нічого не забереш з їхнього тексту, бо там відображене душевне почуття не тільки авторів, а й мільйонів миролюбних людей: кожен рядок сповнений стражданнями за долями тих, хто надто відчуває відлуння афганських гір. Коли візьмете до рук цю книгу, то уважно вчитайтеся у кожен рядок, у кожне слово тривожно-болючих віршів. Тут все і про всіх мовлено поетичним рядком. За це й щира вдячність Олексію Довгалюку, Ользі Діденко, Миколі Гаврилюку.
Заслуговують подяки й ті, хто розповів у цьому своєрідному історичному літописі про ратні роки молодих наших краян на території ДРА. Серед авторів – Микола Антонович Мачківський з Хмельницького, Тетяна Пилипівна Жарчинська, Валентин Максимович Дузяк, Тадеуш Казимирович Островський, Володимир Вікторович Рубашевський, Лідія Мефодіївна Гуменюк, Андрій Степанович Рудюк з Теофіполя, редактор газети «Життя Теофіпольщини» Галина Володимирівна Тебенько з Шибени, Ольга Леонідівна Пачковська з Базалії, Володимир Олександрович Лисюк із села Рідка, Володимир Антонович Поліщук з Волиці, Ганна Ульянівна Овчарук із Святця, Віктор Никонович Чуприна із Житомирщини.
Значний внесок у підготовці книги до друку зробила Лідія Миколаївна Пейда з Теофіполя. Її професійність завжди відзначається якістю, грамотністю, своєчасністю. Воно й не дивно, адже Лідія Миколаївна - журналіст, знає певні тонкощі в цій справі.
Чималий обсяг знань і творчої наснаги доклали для створення художньо-історичного твору «Відлуння афганських гір» оператор комп’ютерного набору та верстки ПП «Редакція газети «Життя Теофіпольщини»» Валентина Броніславівна Богуцька з Теофіполя і упорядник книги інженер-електронік Роман Олександрович Романюк зі Львова.
Не можна обійти увагою і теплим словом тих, хто допомагав збирати інформацію та відповідні документи про колишніх воїнів-інтернаціоналістів.
Це, насамперед, Юрій Феодосійович Левицький з містечка Теофіпольського цукрового заводу. Працюючи провідним фахівцем з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Теофіпольської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, він у вільний від роботи час в домашньо-побутових умовах знаходив хвилину-другу, аби зателефонувати чи особисто зустрітися не з одним колишнім воїном-«афганцем», щоб зібрати для журналістів потрібну інформацію про того чи іншого героя наших, сподіваємось, цікавих книжкових розповідей.
Активною була в цьому ж питанні фармацевт з аптечного кіоску в Теофіпольській центральній районній лікарні Неля Модестівна Назарук-Костюк. Саме завдяки цій щиросердній жіночці читач дізнався ще про кількох колишніх воїнів-інтернаціоналістів нашого краю.
Багато допомогли у збиранні історичних матеріалів для написання книги Галина Леонідівна Лівшун, Лідія Миколаївна Хомут, Василь Іванович Бодак, Наталія Володимирівна Сокоть із Святця, Лідія Мефодіївна Гуменюк, Надія Іванівна Майчук, Людмила Іванівна Сокіл, Любов Василівна і Олена Миколаївна Грицюки, Володимир Григорович Шалай з Теофіполя, Лідія Кузьмівна Бурлак, Майя Василівна Романюк з Гальчинець, Олена Василівна Зубова-Підгурська, Людмила Іванівна Маринюк, Ніна Петрівна Середа, Ганна Олексіївна Король з Новоставець, Володимир Олександрович Кіреєв з Романова, Валентина Павлівна Ланчук з Кузьминець, Ольга Петрівна Матева з Михнівки, Людмила Олексіївна Мацідон з Медисівки та чимало інших жителів нашого району.
А офіцери Збройних Сил України у відставці Юрій Феодосійович Левицький з Теофіполя, Володимир Володимирович Романюк з Коров’єго, Володимир Олександрович Лисюк із Рідки в міру своїх знань слідкували за правильним вживанням військової термінології у вже написаному й підготовленому до друку.
Не стояв осторонь творення цього історичного літопису голова Теофіпольської територіальної організації ветеранів війни і праці Володимир Васильович Кобера. Він активізував збір грошей на друкування книги, сприявши для цього банківським рахунком очолюваного ним своєрідного товариства людей старшого віку.
Дружними були при збиранні коштів бухгалтерсько-фінансові працівники багатьох підприємств, організацій району: Надія Павлівна Пожалюк, Ніна Антонівна Параїл, Ірина Демидівна Шуляк, Наталія Іванівна Томчук, Людмила Василівна Гаврилюк, Надія Михайлівна Табаркевич, Оксана Іванівна Миронюк, Руслана Дмитрівна Палагнюк, Ганна Петрівна Горб з Теофіполя, Іван Захарович Олійник з Кунчі, Василь Васильович Мастій із Святця, Галина Миколаївна Кучерук з Гальчинець, Наталія Петрівна Федікова з Михнівки, Олександр Анатолійович Сапуга з Поляхової та чимало інших доброзичливих людей нашого краю.
Редакційна колегія книги «Відлуння афганських гір», рада відокремленого під-розділу ветеранів України Теофіпольської територіальної громади висловлюють подяку за вагому благодійну фінансову допомогу у її виданні президенту групи компаній ТОВ «Україна 2001», голові благодійного фонду Вадима Лейві «На благо України»
Вадиму Леонідовичу Лейві
директору філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» (квітень 2020 року - листопад 2021 року) Сергію Олександровичу Прокопчуку
регіональному менеджеру благодійного фонду «МХП – громаді» Людмилі Іванівні Баранчук
голові ФГ «Кунчанський» Володимиру Володимировичу Пицюку
директору Поляхівського сільськогосподарського товариства «Нива» Лідії Григорівні Самойлюк
директору СТОВ «Святець» Василю
Васильовичу МАСТІЮ
генеральному директору Теофіпольського приватного підприємства «Добрий хліб» Віктору Вікторовичу Лебединському
голові ФГ «Михнівка» Юрію Миколайовичу Федікову
голові ФГ «Адам» Леоніду
Остаповичу Стецюку
депутату Хмельницької обласної ради, генеральному директору «А’SРІК GRОUР» Олександру Михайловичу Співаку
директору ТОВ «Білий ключ» Юрію Рачіковичу МАРКАРЯНУ
начальнику Теофіпольського житлово-комунального господарства Володимиру Олександровичу Пархомцю
генеральному директору ТОВ «Зімертал» Сергію Сергійовичу Семченку
приватному підприємцю В’ячеславу Петровичу Шведі
приватному підприємцю Володимиру Дмитровичу Мельничуку
приватному підприємцю Володимиру Йосиповичу Бомащуку
директору ТОВ «Теофіпольсільбуд» Олегу Михайловичу Табаркевичу
приватному підприємцю Бабкену Мануковичу
Погосяну
приватному підприємцю Хачику Лазаровичу
Сафояну
Розповівши нині коротенько про процес з написанням та випуском книги «Відлуння афганських гір» у світ, ми нагадуємо, що презентація цього колективного творіння від-будеться у Теофіполі в середині лютого нинішнього року. Про число, час і місце проведення того масового заходу ми повідомимо пізніше. Тож майте це на увазі. Заходьте. Бо такі заходи не часто в нас бувають. Насамперед, це стосується винуватців торжества – колишніх воїнів-інтернаціоналістів («афганців»), меценатів, які своїми фінансами сприяли виходу книги до читача, усіх тих, хто писав чи допомагав творити цю друковану історію.
Роман РОМАНЮК, Володимир РУБАШЕВСЬКИЙ, упорядники книги «Відлуння афганських гір».