Погода

          Авторитаризм (повна влада) – режим правління за якою всю чи більшу частину влади зосереджено в руках однієї особи чи групи осіб. Роль представницьких органів влади зведено нанівець або занижено. Характерною рисою є зведення нанівець місцевого самоврядування.

        Місцеве самоврядування – право та змога територіальних громад як безпосередньо, так і через представницькі органи місцевого самоврядування, в межах Закону, здійснювати регулювання й управління суттєвою часткою суспільних справ, які належать до їхньої компетенції, в інтересах місцевого населення.

        Ви знаєте, дуже б хотілося бачити в людях лише хороше, але, чи то зір підводить, чи то люди… Я ж розумію що і люди бувають різні – одні підставлять плече, інші – ногу. Буває що ви не можете достукатися до людини. То й не стукайте. Може в неї не всі вдома. Але коли не знаєте як поступити – поступайте по людськи. Чи задавались ви, шановні жителі громади, питанням: «Куди веде нашу громаду наш Мойсей?». Чи не здається вам, що потрібно вже засвітити «лампочку» здорового глузду. Я завжди в усьому хочу бачити зміст та логіку речей. А розмінювати себе на «ха-ха», посмішку з якимось «високим» керівником – мені це не цікаво і не потрібно. Хоча я розумію, що коли говорять гроші – то правда мовчить.

Наше містечко минулого року відзначило 600 років від першої писемної згадки. Тоді воно носило назву Білий Камінь. Насправді, цю територію люди заселили в епоху пізнього палеоліту. Старожили, які проживали біля річки Полква, згадують про знахідки кремнієвих знарядь праці із візерунками.  У мулі річки та місцевого ставка можна і сьогодні знайти ці артифакти.

Давнє поселення було переважно на правому березі в напрямку Михнівки. Теперішня територія творилася польськими та єврейськими переселенцями із 16-17 століть. Цікаво, що в кінці  ХІХ століття згідно перепису у нашому містечку проживало 60 % євреїв і до 30 % поляків. Але Білий Камінь, , як і містечка  Траволинь (Шибена) та Лебедин (Поляхова) існували в часи Київської Русі. Але напади кочівників з початку Великого переселення народів примусило місцеве населення копати  підземелля, яких повно у Теофіполі, або переселитися в інші безпечні краї. Я вражена тим фактом, що в Галичині було теж містечко Білий Камінь, а в Львові є теж річечка Полква.

Завершується 2021 рік, вже минув рік, як утвориласяТеофіпольська територіальна громада. Чи дає досвід першого року діяльності нашої громади сподіватися, що вона стане успішною та самодостатньою?Тож продовжуємо з'ясовувати, чи відбулися на територіях колишніх сільських рад позитивні зміни, які є здобутки, які проблеми залишаються, чи покращилося життя людей?

До Воронівецького старостинського округу увійшли села колишньої Воронівецької сільської ради – Воронівці, Немиринці, Ільківці та Колісець. Старостою тут був призначений Леонід Воляник, його стаж роботи в місцевому самоврядуванні складає 17 років, адже три скликання був Воронівецьким сільським головою. Діловодами працююють також досвідчені фахівці – Людмила Воляник у Воронівцях, Оксана Паранюк в Ільківцях.

Живу я у Теофіполі. Кілька років вже на заслуженому відпочинку, але постійно цікавлюсь життям райцентру, та й району в цілому. Бо знаю багатьох людей, найперше, колишніх керівників, знаю, як зводився на ноги район, хто до цього що доклав. Маю на все свою думку. Але сьогодні я не про це.  Із дому  зараз виходжу не часто, бо немає такої потреби, люблю поратися по господарству, читати газети. До речі, незважаючи на фінансові труднощі, продовжую передплачувати і районну, і обласну і ще деякі видання. Нещодавно потрапив до рук й інформаційних бюлетень Теофіпольської селищної територіальної громади «Час громади».

Як ми вже повідомляли, з 1 грудня на території Теофіпольської громади розпочали працювати пересувні відділення поштового зв'язку. Обслуговують вони 37 населених пунктів громади. Як запевняє Хмельницька дирекція Укрпошти, реформа, що запроваджується, має покращити якість надання поштових послуг. Негативні моменти з початку роботи пересувних відділень були передбачувані, але керівництво Хмельницької дирекції Укрпошти запевняло, що вони тимчасові, що перші тижні відділення будуть працювати по плаваючому графіку, він буде тестуватися, буде визначений постійний графік. Що він буде зручним для людей – вчасно будуть виплачуватися пенсії, періодичні видання, посилки, перекази, буде проводитися передплата.