Погода

Завжди радію, коли мої земляки, які народилися та виросли у селах нашого квітучого Теофіпольського краю, реалізують здобуту вищу освіту, свої таланти у столиці чи великих містах. Коли досягають чогось вищого, стають відомими, стають визнаними професіоналами, але при цьому залишаються простими та доброзичливими людьми, ніколи не забувають про свою малу Батьківщину, гордяться тим, що тут побачили білий світ, знайшли свою стежку у житті. 

Троянди й виноград


Дарини Кравчук

Тож розмовляємо з Дариною Кравчук, адвокатом, директором юридичної компанії «КДВ», доктором філософії в галузі права, авторкою збірки поезій «Душі як діти» про красиве та корисне, про троянди й виноград, як у вічній поезії Максима Рильського. Бо ж народилася ця молода, талановита, обдарована людина у Волиці, в родині знаного аграрія, директора СТОВ «Волиця», народного депутата України VI-VII скликань Василя Петровича Кравчука та педагога Діни Іванівни Кравчук, непересічних особистостей, великих патріотів рідної Волиці, подільського села.
Відомо, що у шкільні роки ти відзначалася талановитістю, обдарованістю, адже була прекрасною ведучою, чудово декламувала поеми Шевченка, Ліни Костенко. Як прийшло бажання здобути правову освіту, стати правником, адвокатом? Які чинники вплинули на твій вибір?
Бажання стати правником не було раптовим, адже тяга до права була у мене з дитинства.

Краєзнавство в бібліотеці:


нові традиції та цінності

Бібліотека Новоставецького ліцею, як складова освітнього простору, займає важливе місце у системі краєзнавчої роботи. Вона сприяє духовно-етичному вихованню учнів, оскільки привертаючи до читання дітей, передбачає збереження духовної спадщини, дбайливе ставлення до Батьківщини, адже любов до неї починається із конкретних знань. Знань про вулицю, село в якому живеш. Тому і повертаємось до своїх витоків, згадуючи всіх хто любив і розвивав рідний край, творив його історію.
Бібліотека нашого навчального закладу брала участь у Всеукраїнському місячнику «Краєзнавство в бібліотеці: нові традиції та цінності». А також використовує такі методи як дослідницький, пошуковий, інформаційний.

22 грудня в  Україні  відзначається  День енергетика

Уявити себе без електричної енергії вже просто неможливо, адже справедливо можна стверджувати,  що енергетична галузь є провідною в економіці держави, а відтак – області, району, територіальної громади. 

 

Виконують надважливе завдання

То ж напередодні Дня енергетика знову спілкуємося з директором Теофіпольського району електричних мереж (РЕМ)АТ «Хмельницькобленерго» Василем Борболюком. Адже саме від працівників РЕМу, від їх сумлінності, професійності, відповідальності залежить стабільна та ефективна робота суб’єктів господарювання Теофіпольщини – промислових підприємств, агропідприємств, закладів соціальної сфери, приватних підприємств, від них залежимо і ми, побутові споживачі. Бо є світло, є життя, є тепло, блага цивілізації.
- Дійсно, - каже Василь Миколайович, - ми виконуємо надважливе завдання – забезпечуємо безперебійне постачання електроенергії до 440 юридичних осіб та 990 побутових споживачів Теофіпольської громади, обслуговуємо 950 кілометрів електроліній, 229 трансформаторних підстанцій.

Знову про коронавірус

Станом на 15 грудня на території Теофіпольської громади ситуація наступна: з початку пандемії зареєстровано 3474 випадки інфікування коронавірусною інфекцією, з початку року – 2162. З початку пандемії померло 80 людей, з початку року – 60. Всього захворіло 231 дітей. Це інформація Теофіпольського лабораторного відділення. То ж говорити про спад захворюваності немає підстав.
У Теофіпольській багатопрофільній лікарні працює ковідний госпіталь, хоч він повністю незавантажений, є чимало важких хворих. Триває кампанія з вакцинування жителів громади.

Мій улюблений світ - без


насильства!

Мій улюблений світ – без насильства,
без жорстокості, болю і зла.
Де народом заспівана пісня
містить тільки хороші слова.
Мій улюблений світ - без насильства,
де немає страждання й війни,
де розквітла калина барвиста
й голосінь не почуєш сумних.
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства в сім’ї , жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.