Погода

Час діяти,Україно!

Теофіпольська централізована бібліотечна система здійснила відкриття проєкту «Бібліотечний простір у житті громади» для Шибенської сільської громади.
Проєкт реалізувався в межах Всеукраїнського конкурсу мікрогрантів «Час діяти, Україно!», оголошеного Фондом «МХП-Громаді» та за фінансової підтримки Філії «Рідний край», директор Сергій Прокопчук.
Загалом у 2021 році Фонд «МХП – Громаді» надає фінансову підтримку на реалізацію 93 ініціатив з 12 областей України на загальну суму майже 5 млн. грн. Загальна вартість проєктів, що покликані сприяти розв’язанню конкретних проблем громад або позитивно вплинути на якість життя в них, перевищує 10 мільйонів гривень. На території діяльності Філії «Рідний край» реалізується 5 проєктів, які стали переможцями.

Працює Філія


«Теофіпольський


райавтодор»

Як і щороку, в останню неділю жовтня в Україні відзначається День автомобіліста та дорожника. Роботу працівників цих галузей народного господарства важко переоцінити, адже саме від стану доріг та злагодженої праці перевізників залежить якість та своєчасність забезпечення потреб економіки, соціальної сфери, громадян.
Та все ж таки розкажемо про наших дорожників, тобто Філію «Теофіпольський райавтодор» ДП «Хмельницький облавтодор». Головне, що це підприємство збереглося, адже минулого року, коли завершувалася децентралізація, були різні варіанти реформування дорожнього господарства. Філія уклала договори на 2021 рік з Службою автомобільних доріг в Хмельницькій області та Службою місцевих доріг.

«Малий» Шведа


або «дрібниця», але приємно

Якось на днях мені довелося звернутися до земляка, давнього знайомого, знаної в районі людини В’ячеслава Петровича Шведи.
На фірмі сказали, що начальства немає. Аж тут заїжджає авто.
- То його малий приїхав, - кажуть працівники. Дивлюсь, малий як то кажуть, нівроку, але я з ним особисто не знайомий.
Прямо же на подвір’ї він провів із працівниками невеличку нараду і підійшов до мене. Я звернувся з проханням виділити мені невеличку кількість будівельних матеріалів.
- Беріть,тільки не цілий ГАЗон,- пожартував і пішов далі у справах.
Я взяв матеріали, заладнав свої питання і задоволений повернувся додому. Але вже який день на душі якось легко і приємно: як добре, що у наш час є ще люди, які не «жмуться» за кожен клаптик, за кожну копійку, а готові допомогти чисто по-людськи.
Тож хочу висловити подяку хлопцям Шведам за їх людяність, побажати їм здоров’я, успішного бізнесу. Нехай їм також щастить на добрих людей.
Олег Яцишин, смт. Теофіполь

Допомога школі

«На території своєї присутності Філія «Рідний край» приділяє значну увагу освітній галузі. Щороку виділяються кошти на проведення поточних ремонтів, модернізацію технічної бази навчальних закладів, облаштуванню перших класів, встановлення сучасних енергозберігаючих вікон, тощо.
Проблема заміни старих дерев’яних вікон завжди була актуальна, адже в холодну пору року у кабінетах температура не зажди відповідає нормі. Після встановлення енергозберігаючих нових вікон дітям буде значно комфортніше навчатися та проводити свій час у школі. У той же час, заходи з енергозбереження дозволять знизити витрати на опалення.

ЗА КЕРМОМ – ПО ОНОВЛЕНИХ


ДОРОГАХ

Вже як повелося, в останню неділю жовтня щороку співвітчизники та країна відзначають День автомобіліста і шляховика. Ці професії, особливо нині, популярні та престижні. То ж розпочну з пасажирських перевезень міжнародного масштабу, бо за добу нашу область в середньому перетинають до 70 маршрутів. Правда жителі Теофіпольщини рідко зверталися, щоб скористатися їх послугами. Звідси за кордон відбули на заробітки понад дев’ять сотень краян і в основному жіночої статі в сонячну Італію. Туди ж на далекий острів Сардинія вже більше 10 років вахтово їх довозять Олексій Головишин і Олексій Хмелюк. Дорога неблизька і складає майже 3 тисячі кілометрів, а долають її за дві з половиною доби. З них від материка через Тіренське море на острів пропливають ще паромом за 10 годин.
До цього, обидва Олексії кермували грузовиками на цукровому заводі. Але сезонність на підприємстві і незначні статки заставили їх змінити профіль діяльності і зайнятися малим бізнесом. Проводячи зарубіжний логістичний зв’язок заробітчан з малою батьківщиною, підприємливі і проворні водії доставляють гостинці та навіть ліки від мам і бабусь для дітей та онуків. З дому також направляють різні передачі в місто Кальярі, що на Сардинії. За все це люди і, зокрема, Ольга Архипович, Надія Мохорова, Костянтин Розанов та багато інших вдячні згаданим водіям.