Погода

Доброта в пошані

  • У чому секрет мого довголіття? – Бабуся чіпко підвела голову і вказівний палець правиці підняла вверх.

- Бо я щиро вірую в Отця Небесного і молюся Йому.  - А ще, наевно, невтомна праця біля святої земельки протягом свого трудового життя.

І Ярина Антонівна Сивак зі Святця показала нам натруджені мозолясті долоні рук. Ними вона піввіку виконувала різноманітні роботи у колективному господарстві. Бо довелося їй  розпочати свою трудову біографію у неповних 16 літ. Сьогодні, коли за плечима уже 90, іменинниця до дрібниць пам’ятає перший вихід на колгоспний лан. Ростила цукрові буряки.

- Важко було зразу, - мовила  ювілярка, досвіду ніякого. Ото тільки що полола город біля хати. Хіба що мамині уроки допомогли та дівочі літа.

Інноваційний простір діяльності ветеранських організацій Теофіпольщини  схвалюю і підтримую. Бо він спрямований на віншування людей старшого віку, особливо довгожителів краю. Цей гарячий потічок поваги наочно бачу на прикладі роботи первинного ветеранського осередку сіл Карабіївка та Котюржинці. Очолює його умілий організатор колективу пенсіонерів та інвалідів Іван Шевчук. Він вирішив по новому відзначати ювілейні дні народження тих, кому за 90.

Ось і цими днями моя дорога тітонька Марія Поєзднік із Карабіївки сягнула віку 95 літ. Наша велика родина, сусіди зібралися за святковим столом, щоб вшанувати поважну дату іменинниці. До ювілярки також із квітами, подарунками та добрими побажаннями завітали керівництво місцевого агроформування, староста села Ігор Мулишин, Теофіпольський селищний голова  Михайло Тененев, голова відокремленого підрозділу ветеранів України Теофіпольсько територіальної громади Володимир Кобера,  очільник ветеранів  праці згаданих сіл Іван Шевчук.

26 вересня в Україні відзначається Всеукраїнський День довкілля. Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від них глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. Виховання наших дітей на початку їхнього життєвого шляху - непросте завдання, але від його успішного вирішення залежить майже все наше майбутнє.

 Дитячий садок для малюків недарма вважають першою школою життя. Тут діти не лише весело проводять час, але і отримують перші життєві навички, пізнають світ через гру, розвивають свої творчі здібності, стають здоровими і міцними духом, знаходять перших друзів. Сучасні дошкільнята – це діти цифрової ери, які відрізняються своєю інтелектуальною та емоційною своєрідністю: їхній світ цінностей значною мірою відмінний від інших, вони успішно виконують завдання, які раніше використовувалися для тестування молодших школярів, у них переважає «рефлекс свободи», тобто вони самі вибудовують стратегію своєї поведінки. Вони наполегливі, мають високу самооцінку і власну філософію життя, непосидючі, творчі, активні, мають бути завжди в русі і готові до відкриттів. Дитячий садок – це невтомна й самобутня країна малечі. Це той світ у якому дитина живе в найважливіший період свого розвитку. Це особливий світ любові і добра зі своїми радощами і прикрощами, в якому переживаннями і досягненнями дитина пізнає навколишній світ та опановує своє місце в ньому. І від того як їй тут живеться, залежить не лише її майбутнє, а й майбутнє  всієї країни.