Погода

Хіба ж так можна дурити людей?

Те, що орендарі за будь-яку ціну не хочуть випустити з рук земельні паї, добре відомо. Бо ж земля – золоте дно, пай до паю, і добре виходить, є прибуток. То ж вдаються до усяких хитрощів, бо ж власники земельних паїв часто договори не читають, більше того, ставлять свої підписи на пустих сторінках. Можна сказати, що це – нерідке явище. Так і сталося у Волиця-Польовій, де працює відділок ТОВ «Україна-2001». Ось що розповіла нам жителька цього села Галина Кадай:
- У 2017 році померла моя мама Людмила Степанівна Суханюк, її договір з ТОВ «Україна-2001» мав закінчитися у 2022 році. Звісно, я у приватного нотаріуса переоформила на себе і земельний, і майновий паї.

Обійшлося мені це безкоштовно, послуги заплатила «Україна 2001». Договір на руки мені ніхто не дав, я думала, що його строк закінчується у 2022 році, що зможу, як власниця паю, заключити договір з іншим орендарем. Аж тепер з’ясувалося, що він продовжений аж до 2037 року! Ніхто ж мене не питав, я нічого не підписувала! Тепер далі: у лютому 2019 року, купуючи синові квартиру, змушена була за два паї взяти гроші. У бухгалтерії відділку бухгалтер дав мені підписати чисті бланки додаткової угоди. А виявилося, що я підписала договір ще на 5 років. Тепер же, хоч договори оренди земельних паїв закінчуються у 2022 році, керівник відділку Микола Гуменюк ходить до власників паїв з пропозицією підписати додаткові угоди про продовження оренди, обіцяючи за це винагороду у 8 тисяч гривень. Я в бухгалтерії кажу: то й мені заплатіть за два паї. А мені кажуть, нічого не буде, бо це було у 2019 році. Отак мене надурили. Але я цього так не залишу, бо переконана, що ТОВ «Україна-2001» - це недобросовісний орендар. І я така не одна, таке сталося і з Юлією Семчик та ще багатьма людьми. Будемо шукати адвоката, щоб розірвати ці договори. Бо що це за свавілля, що за знущання? Раніше деякі люди мали розум, та й віддали в оренду свої паї іншим орендарям, то що ви думаєте? Оскільки сільський водогін перебуває на балансі цього господарства, то тим людям підвищили ціну за воду! Далі нам повітря будуть продавати. Скільки нас будуть залякувати? Ще ж не виплачували нам гроші за майнові паї, то ми їх віддали Юрію Ангелюку, аби збереглася хоча б частина колгоспних будівель. Бо це людина порядна, совісна, він нас не обдурить.
Зрозуміло, що свої права треба відстоювати, але, щоб не потрапити у таку ситуацію, треба бути пильними, не допустити, щоб на простих людях наживалися шахраї.
А.Джус