Погода

Знову про коронавірус

Пандемія COVID-19 продовжує свій наступ, особливо на заході країни. Яка ж ситуація на території Теофіпольської об’єднаної територіальної громади? Про це нам розказує т.в.о. директора КНП «Теофіпольська багатопрофільна лікарня» Роман Яцух:
- Станом на 24 лютого в нашій лікарні перебуває 26 хворих, з них – 19 ковідних, 6 з яких кисневозалежні. Відповідно на даний час спостерігається економія кисню. В закладі є 20 літрів 70% спирту для виготовлення антисептиків, 100 літрів хлорованого вапна, 60 літрів дезінфікуючих розчинів, 200 респіраторів, 3 000 медичних масок, 500 пар рукавичок, 600 пар бахіл, 130 комбінезонів, 600 одноразових халатів, 500 шапочок. Тобто, всі медичні працівники ковідного госпіталю та решти відділень забезпечені засобами індивідуального захисту та дезінфікуючими засобами.

Продовжуємо проводити тендери на закупівлю медикаментів, засоби індивідуального захисту, пальне. Є продукти, з харчуванням все добре, хворі задоволені. Заробітна плата та доплати за січень виплачені. Що ж до Колективного договору, то процес його прийняття наближається до завершення. Зміст договору обговорювався у кожному відділенні, допрацьовувався кілька разів. Є новий склад профспілкового комітету, його очолила лікар-ендокринолог Оксана Янів. Так що лікарня працює, ситуація стабільна.
Оскільки в Україні от-от має розпочатися вакцинування від COVID-19, ми запитали Романа Івановича, лікаря-епідеміолога за фахом, його думку з цього приводу:
- Найперше, що хочу сказати, будь-яка вакцина повинна пройти 7 років випробування, на тваринах та людях. Аж тоді можна проводити масову вакцинацію, як, наприклад, було з вакциною від кору. Це, взагалі, має бути добровільно, і має торжествувати здоровий глузд. То ж особисто я цього робити не буду, бо ж не впевнений у якості вакцини, яку нам доставили з Індії.
Про ситуацію у Теофіпольському ЦПМСД розказує головний лікар Олена Кравчук:
- На сьогодні наш Центр забезпечений засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами та дезрозчинами, постійно закупляємо те, що необхідне. Працюємо над укладенням пакету договорів з Національною службою здоров’я України з надання первинної медичної допомоги, бо ж йдеться про фінансування закладу, а воно дещо напружене. 24 грудня 2020 року на сесії Теофіпольської селищної ради була прийнята Програма розвитку та підтримки первинної медико-санітарної допомоги КНП «Теофіпольський ЦПМСД» на 2021 рік», то ж днями ми розпочали виплати доплат сільським медичним працівникам за січень-лютий 2021 року. Щодо вакцинування: у нашому Центрі створена бригада по вакцинуванню, основний та дублюючий склади. Коли вже нам надійде вакцина, будемо виїжджати в сільські амбулаторії та проводити вакцинування. Вважаю, що вакцинуватися все ж таки треба.
Галина Тебенько