Погода

Треба дбати про власників земельних паїв, про село

До редакції нашої газети надійшов дзвінок: приїдьте, ми розкажемо, а ви напишіть що в нас, у Волиця-Польовій робиться, чому у нашому відділку ТОВ «Україна-2001» не дбають про власників земельних паїв,чого в нас не так, як в Колках, Зарудді чи Бережинцях, господарство то ж одне.
То ж у середу, 13 січня, я зателефонувала керівнику відділку Миколі Гуменюку, аби у четвер, 14 січня, з десятої ранку був присутній при нашій розмові біля приміщення колишньої сільської ради. Микола Романович сказав, що буде зайнятий, має бути у справах на цукровому заводу, але ж постарається бути. Однак, коли вже у четвер, як зібралися люди, знову йому передзвонила, мій дзвінок скинув.
- Прийшли ж ті, хто не боїться, - казала Галина Кадай, - а нам чого вже боятися, що, в тюрму посадять? Ми ж за своє добиваємося, щоб нас за людей мали.

Надіємося на краще

Отож, сталося те, що сталося. Ясно, що ніхто гіршого не хотів. То ж спільними зусиллями у четвер, 14 січня, газопостачання було відновлене до всіх закладів освіти. Та цього дня відновилося опалення лише у 9 школах з 20 та у 10 садочках з 14, благодійних коштів у 300 тисяч гривень на постачання газу в режимі економії до цих закладів має вистачити якраз до кінця січня. Запрацювали газові модульні котельні у Гальчинецькій, Святецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, Теофіпольському НВК ЗОШ І ступеня-гімназія, Волицькій ЗОШ І-ІІ ступенів та Поляхівському НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів-колегіум, а також відновилося теплопостачання у Шибенській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Карабіївській ЗОШ І-ІІ ступенів та Човгузівській гімназії, Романівському НВК ЗОШ І ступеня-ЗДО. Решта 11 шкіл та 4 дитячі садочки не опалюються. Звісно, приміщення дуже холодні, хоч і наступає потепління. Залишається одне – просто чекати, коли вся ця історія завершиться та залишиться в минулому.

 

Серце, сповнене любові

У 2020 році ТОВ «Твори» м. Хмельницький випустило світ літературно-художнє видання нашої землячки Галини Фесун ( Галина Журба) с. Новоставці «Татова хата». На нашу думку, Галина Фесун – це людина, серце якої переповнює любов до всього прекрасного, до всього рідного, найперше – до людей. Ця любов струменем виривається із серця і лягає на папір.
Ось, що пише автор про себе у вступі цієї невеличкої, на 80 сторінках книжечки, кожен листочок якої пронизаний любов’ю.
Народилась 29 липня 1955 року в простій селянській родині. Праця хлібороба та життя простої людини знайомі мені не з книжок. З дитинства багато читала. Дуже люблю поезію.

Відповідальний колектив та нові технології:


як працює сучасна молочно-товарна ферма у Філії “Рідний край”

Молочне виробництво на підприємствах МХП останнім часом значно підвищило свою ефективність. Обсяги отриманого з однієї корови молока продовжують збіль-шуватися. У Філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» – це стало можливо завдяки продуктивній селекційно-племінній роботі, збалансованій годівлі та комфортному утриманню тварин, оновленню доїльного обладнання.
«З 2010 року розпочалась модернізація тваринницької галузі на підпри-ємстві. Угосподарстві утримується дві молочні ферми, дві ферми для вирощування нетелей та відгодівлі бичків. За останні рокиФілія «Рідний край» закупила іноземні змішувачі кормів, кормозбиральну техніку Claas, косарки, силосні комбайни Jaguar, що дало можливість якісно заготовляти корми і як наслідок збіль-шити надої молока», – зауважив Андрій Король, начальник відділу тваринництва підприємства.
Про розвиток тваринництва у відділенні №2 Філії «Рідний край» розповів завідуючий молочно-товарноюфермою (МТФ) Іван Шатайло.

На Йордан освятили воду

Свято Водохреща, що відзначається 19 січня, має й іншу назву - Богоявлення. На відміну від багатьох інших свят, що поєднали традиції народні й церковні, це суто християнське свято, воно прийшло до нас із запровадженням християнства. Коли Ісусу Христу виповнилося тридцять років, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя на річці Йордан. Християнські перекази оповідають, що коли Син Божий виходив із води, небеса розкрилися, і в цю саму мить на плече його опустився голуб. Це був Святий Дух. Звідси й пішла традиція хрещення у воді.