Погода

Засідала


громадська рада

У четвер, 18 червня, відбулося засідання громадської ради при райдержадміністрації.
Участь у ньому взяли керівники громадських організацій району, голова райдержадміністрації Олена Ковцун, голова районної ради Андрій Петринюк, головував Сергій Мороз.
Спочатку розглянули питання про реформування вторинної ланки охорони здоров’я у районі – Теофіпольської центральної районної лікарні. У своєму виступі керівник закладу Сергій Щкраба поінформував учасників зібрання, що у 2019 році ЦРЛ набула нового статусу – реформувалася у комунальне неприбуткове підприємство «Теофіпольська центральна районна лікарня», у лютому 2020 року отримані ліцензії на медичну практику та обіг наркотичних засобів, далі був укладений договір з Національною службою здоров’я України. У договорі передбачено надання ЦРЛ 6 пакетів медичних послуг. Наразі готуються документи для внесення змін у договір щодо отримання ще одного пакету. Районна рада своїм рішенням від 5 червня встановила граничний рівень рентабельності на платні медичні послуги, які будуть надаватися ЦРЛ в розмірі 20%. Перелік платних послуг ще має затвердити обласна державна адміністрація. Кошти з НСЗУ будуть надходити з 1 липня цього року. Закуплене програмне забезпечення, встановлюється швидкісний інтернет, оголошений тендер на закупівлю ще 14 ноотбуків. На сьогодні не створене відділення невідкладної допомоги, аби зробити його відповідно до вимог, потрібні значні кошти. Так і не вирішене питання про створення відділення гемодіалізу, а воно вкрай необхідне, адже таких хворих у районі вже 11.

На майдані


коло церкви

Хоч і йшов дощ, та в неділю, 21 червня, в Кунчі відбулися збори виборців Кунчанської сільської громади. І сталося це біля нашої церкви, як у тому вірші Тичини. Зареєструвалося на зборах 115 чоловік. Вирішили відкликати з посади Кунчанського сільського голови Олексія Козачука, за народною ініціативою, згідно Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад». Це рішення ми надали сільській територіальній виборчій комісії. Що будемо робити далі: після перевірки списків виборців, які взяли участь у зборах, будемо збирати підписні листи про дострокове припинення повноважень сільського голови.
За допомогою щодо юридичного супроводу ми звернулися до народного депутата України Олени Копанчук, яка в понеділок, 22 червня, перебувала у нашому районі та проводила прийом громадян. Олена Євгенівна пообіцяла нам таку допомогу в особі свого помічника.

Бог же на світі один

Нещодавно до редакції звернулися наші читачі з села Коров’є. Ось що вони повідомили.
Читаємо у «Житті Теофіпольщини» про 600-літню історію Теофіполя. Як колись володіли містечком польські магнати, як вони збудували палац, костел, монастир, при якому був лазарет, школа. То ж жило в нашому краї багато поляків.
Живемо ми на вулиці Окружній у селі Коров’є. Ходимо до православної церкви Іоанна Кронштадтського. Та є на вулиці, поруч з нашою, дуже гарною, вбраною фігурою, ще один релігійний знак. Але вже польської, католицької віри - колона, до минулого року увінчана хрестом та розп’яттям. Скільки ми вже тут живемо, ця колона тут стояла. І наші бабуні, народжені в наприкінці ХІХ століття, розказували, що відколи себе пам’ятали, ця колона стояла. А ще згадували, як за радянських часів, у 30-их роках ХХ століття, скидали з церков дзвони, перетворювали їх будівлі на клуби чи комори, або просто руйнували. І тоді цю колону звалили. Але люди притягнули її на цвинтар та закопали. А після війни, як вже атеїзм став не таким войовничим, відкопали її та встановили на тому ж місці. Бо по-інакшому вчинити не могли. Хоч інша віра, а Бог же на світі один.

 А народилася та

виросла в Караїні

У газеті «Життя Теофіпольщини» від 19 вересня 2013 року був опублікований матеріал про Героїв Соціалістичної Праці. «Цього звання було удостоєно 7 уродженців із Теофіпольського району»- цитата із статті.
Але, виявляється, таких людей було більше. Краєзнавцям із Теофіпольщини та Красилівщини при зборі матеріалів до книги «Теофіпольщина в особистостях», яка вийшла в світ в 2016 році, був знайдений матеріал ще про одного героя, правильніше героїню – Надію Петрівну Осніговську з села Колки. Матеріали про життєвий шлях Надіїї Петрівни опубліковані у цій книзі.
І ось знову знахідка. Працюючи з архівними документами, натрапив на цікаву інформацію.
«Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24 серпня 1990 роки за досягнення високих результатів у збільшенні виробництва і продажу державі продукції тваринництва, великий особистий внесок у розвиток сільського господарства і виявлену трудову доблесть Таратинова Ганна Яківна удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна і золотої медалі “Серп і молот”. Чому це мене зацікавило? Тому що ця героїня, свинарка колгоспу «Сибір» Осинського району Іркутської області, народилася 10 березня 1934 року в селі Караїна нашого Теофіпольського району.

Пандемія триває

За даними Центру громадського здоров’я, станом на ранок 24 червня в Україні підтверджено 39 014 випадки COVID-19, з них 1035 летальних, 16 956 пацієнтів одужало. За останню добу добу зафіксовано 940 нових випадки, це новий антирекорд за кількістю інфікованих. Загалом проведено 580 814 тестувань методом ПЛР.
Усього захворювання підтверджено у 2790 дітей та 6138 медиків. Госпіталізації потребували 10 387 осіб, підключення до апарату ШВЛ - 364 пацієнти. 27 687 хворих перебували на амбулаторному лікуванні. Одужали 3713 медпрацівників.
У Хмельницькій області станом на 24 червня підтверджено 627 випадків. У Теофіпольському ра-йоні тестували контактну особу та осіб, що з нею проживають. У вівторок, 23 червня, отримані результати. Всі – негативні. То ж жодного випадку захворювання на COVID-19 у районі не зареєстровано.