Бог же на світі один
Нещодавно до редакції звернулися наші читачі з села Коров’є. Ось що вони повідомили.
Читаємо у «Житті Теофіпольщини» про 600-літню історію Теофіполя. Як колись володіли містечком польські магнати, як вони збудували палац, костел, монастир, при якому був лазарет, школа. То ж жило в нашому краї багато поляків.
Живемо ми на вулиці Окружній у селі Коров’є. Ходимо до православної церкви Іоанна Кронштадтського. Та є на вулиці, поруч з нашою, дуже гарною, вбраною фігурою, ще один релігійний знак. Але вже польської, католицької віри - колона, до минулого року увінчана хрестом та розп’яттям. Скільки ми вже тут живемо, ця колона тут стояла. І наші бабуні, народжені в наприкінці ХІХ століття, розказували, що відколи себе пам’ятали, ця колона стояла. А ще згадували, як за радянських часів, у 30-их роках ХХ століття, скидали з церков дзвони, перетворювали їх будівлі на клуби чи комори, або просто руйнували. І тоді цю колону звалили. Але люди притягнули її на цвинтар та закопали. А після війни, як вже атеїзм став не таким войовничим, відкопали її та встановили на тому ж місці. Бо по-інакшому вчинити не могли. Хоч інша віра, а Бог же на світі один.
Років зо двадцять тому, в один день, ми освячували нашу православну фігуру, а католики, які йшли хресною ходою з Ямполя, освятили свою колону. Щороку ми прибирали коло обох цих духовних пам’яток, доглядали квіти. Та минулого року пролетіла по селі сильна буря, розп’яття з хрестом впало та розбилося. Негоже, щоб так було, адже пам’ятка дуже давня. Ми переказали парафіянам римо-католицької церкви Трійці святої з Теофіполя, вони знають, що трапилося таке лихо. Знаємо, що вони збиралися відремонтувати ту колону, зробити, як було. Та йде вже другий рік, а нічого не змінюється. Хочемо знати, невже так все і залишиться?
Аби дізнатися про наміри римо-католиків Теофіполя, ми звернулися до їх старости Анатолія Гурського. Ось що він сказав:
- Ми переконані, що ця пам’ятка буде відновлена, що буде проведений благоустрій біля неї. Зрозуміло, що за пожертви нашої парафії. Але роботу має виконати художник Олександр Колєснік, ми з ним домовилися ще минулого року. Та знаємо, що він сильно завантажений. Однак сподіваємося, що слово своє дотримає.
По телефону ми зв’язалися з Олександром Колєсніком. Зараз художник працює над реставрацією пам’ятного знаку на місці масового розстрілу євреїв у 1942 році поблизу Теофіполя. Але про замовлення католиків пам’ятає. Сказав, що найближчим часом візьметься за цю роботу. Адже сам - глибоко віруюча людина, то ж поважає інші віри. Там, де люди вірують, торжествує добро, справедливість та милосердя.
Хочеться вірити, що так і станеться. А ми про це напишемо.
А.Джус