Погода

З сесії  районної ради

У п’ятницю, 29 листопада, під головуванням заступника голови районної ради Романа Непотаса відбулася сесія районної ради. Все відбулося в один день, і засідання постійних комісій, і президія, і сесія. Депутати розглянули 20 питань порядку денного. З деяких з них розгорнулася дискусія.
Так, були внесені зміни до Програми розвитку та підтримки первинної медико-санітарної допомоги Теофіпольського району на 2019 рік – загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідний для реалізації Програми за рахунок бюджетів сіл та селищ збільшений з 918 921,60 гривень збільшений до 989 026,60 гривень. Йдеться про фінансування заробітної плати працівникам фельдшерських пунктів та фельдшерсько-акушерських пунктів за 10 місяців 2019 року - сіл Малий Лазучин, Немиринці, Дмитрівка, Лідихівка, Заруддя, Троянівка, Олійники, Романів, Червона Дубина, за 7 місяців 2019 року – сіл Борщівка, Великий Лазучин, Воронівці, Ільківці, Колісець, Строки, Мар’янівка, Колки, Лютарівка, Кузьминці, Турівка, за 5 місяців 2019 року – сіл Новоставці. Кривовілька, Човгузів. А також на придбання лікарських засобів для невідкладної та паліативної медичної допомоги, наркотичних засобів та психотропних речовин, туберкуліну.


Депутати надали дозвіл КНП «Теофіпольська центральна районна лікарня», КП «Тепловик», на списання з балансу застарілого та зношеного комунального майна. Погодили проекти землеустрою щодо встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць - сіл Троянівка, Строки, Заруддя, Ординці, Лютарівка,Гальчинці, Червоний Случ. Передали на баланс КП «Тепловик» автомобіль ВАЗ-2107, а також твердопаливний котел з Кунчанської ЗОШ І-ІІ ступенів. Тепер він буде встановлений у котельні № 5, яка опалює дитячий садок «Білочка».
Надали дозвіл сектору культури райдержадміністрації на передачу відділу освіти у тимчасове безоплатне користування строком на 1 рік комунального майна спортивного комплексу будинку культури смт. Теофіполь з метою використання його для ДЮСШ відділу освіти. А Ординецькій сільській раді передали нерухоме майно Лютарівського НВК «ЗОШ І ступеня-ДНЗ», який призупинив свою роботу через відсутність дітей.
Дискусія ж розгорілася з приводу надання дозволу КНЗ «Теофіпольська центральна районна лікарня» на передачу в оренду строком на 15 років Благодійному фонду Вадима Лейві «На благо України» комплексу будівель колишнього інфекційного відділення у селищі цукрового заводу. Нагадаємо, що таке питання виносилося на розгляд сесії ще у грудні 2018 року. Але тоді депутати за це рішення не проголосували. Створили комісію, яку очолив Сергій Мороз, провели кілька засідань. Спочатку пропозиції були такими: в цьому приміщенні відкрити амбулаторію. Потім комісія схилилася до іншого варіанту – відкрити тут медичний кабінет від Теофіпольської амбулаторії, аптечний пункт, зробити кілька квартир для молодих лікарів. Та на все це потрібні кошти, треба було вирішити, на чиєму балансі це приміщення має перебувати – ЦРЛ чи ЦПМСД. Одним словом, час ішов, а нічого не вирішувалося, Сергій Мороз вважав це саботажем. То ж на останньому засіданні комісії, яке відбулося у четвер, напередодні сесії, підтримали позицію головного лікаря ЦРЛ Сергія Шкраби: як кращий варіант, на сесії прийняти рішення про передачу в оренду це приміщення благодійному фонду, зобов’язавши його зробити ремонт в теперішньому інфекційному відділенні, тобто облаштувати два бокси, аби відділення повноцінно запрацювало.
Що було на сесії 29 листопада: проти такого рішення категорично виступив депутат Олександр Голодрига, аргументував це тим, що при створенні ОТГ це приміщення може знадобитися, навіщо його віддавати. Однак рішення було прийняте таке: комплекс колишнього інфекційного відділення передати фонду в оренду за 1 гривню в рік строком на 15 років; використовувати будівлі виключно для соціально-культурних потреб та проживання медичних працівників (при потребі); Сергію Шкрабі звернутися до фонду щодо сприяння в облаштуванні інфекційного відділення ЦРЛ; головному лікареві ЦПМСД Олені Кравчук звернутися до фонду у сприянні медичного обслуговування жителів селища цукрового заводу.
Депутати також підтримали звернення депутатів Хмельницької обласної ради до президента України з питання проведення всеукраїнського референдуму щодо можливості продажу сільськогосподарської землі в Україні. Хоч відповідний закон вже прийнятий Верховною Радою у першому читанні, промовчати не можна.
В різному Гаврилівський сільський голова Василь Гандовський сказав про таке: чому відділ Держгеокадастру у Теофіпольському районі розпоряджається землею сільських рад в межах населених пунктів, присилає людей з викупіровками, на якій основі фізичні особи мають право робити інвентаризацію? Є ж в громаді ще люди, які не мають земельних паїв. Що це за свавілля?
Підтримав голову депутат Володимир Пицюк, бо на сьогодні це є проблемою. Якби вже була створена ОТГ, такого б не було. А ще додав: несерйозно проводити засідання комісій, президію та сесію в один день. Треба ж депутатам вивчити питання порядку денного. Для чого цей турборежим?
А.ДЖУС