Погода

Подарували


краплинку радості

3 грудня, у Міжнародний день підтримки людей з особливими потребами, працівники комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» провели незвичайний, зворушливий, сповнений тепла та щирості захід. Його учасниками стали 36 учнів із загальноосвітніх шкіл району – дітей з особливими освітніми потребами. Адже милосердя, чуйність, співчуття до слабших споконвіку були характерною рисою українців. Тому відзначення цього дня у районі – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед дітьми, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Адже вони – це не просто категорія дітей, це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре.

З сесії  районної ради

У п’ятницю, 29 листопада, під головуванням заступника голови районної ради Романа Непотаса відбулася сесія районної ради. Все відбулося в один день, і засідання постійних комісій, і президія, і сесія. Депутати розглянули 20 питань порядку денного. З деяких з них розгорнулася дискусія.
Так, були внесені зміни до Програми розвитку та підтримки первинної медико-санітарної допомоги Теофіпольського району на 2019 рік – загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідний для реалізації Програми за рахунок бюджетів сіл та селищ збільшений з 918 921,60 гривень збільшений до 989 026,60 гривень. Йдеться про фінансування заробітної плати працівникам фельдшерських пунктів та фельдшерсько-акушерських пунктів за 10 місяців 2019 року - сіл Малий Лазучин, Немиринці, Дмитрівка, Лідихівка, Заруддя, Троянівка, Олійники, Романів, Червона Дубина, за 7 місяців 2019 року – сіл Борщівка, Великий Лазучин, Воронівці, Ільківці, Колісець, Строки, Мар’янівка, Колки, Лютарівка, Кузьминці, Турівка, за 5 місяців 2019 року – сіл Новоставці. Кривовілька, Човгузів. А також на придбання лікарських засобів для невідкладної та паліативної медичної допомоги, наркотичних засобів та психотропних речовин, туберкуліну.

Андрій Петринюк: нарешті

 

об’єднуємося


в одну громаду

Напередодні професійного свята – Дня місцевого самоврядування – розмовляємо з головою районної ради Андрієм Петринюком. Про децентралізацію, створення на території району однієї об’єднаної територіальної громади, про наповнення районного та місцевих бюджетів.

Почнемо з головного: як прокоментуєте остаточно сформований Перспективний план формування територій громад у Хмельницькій області, за яким на території Теофіпольського району має утворитися одна Теофіпольська ОТГ?
Не буду вже нікого переконувати, що децентралізація – одна з базових реформ, адже саме вона передбачає передачу владних повноважень на місця. Бо ж йдеться про утвердження європейських стандартів якості життя. З самого початку запуску адміністративно-територіальної реформи я був прихильником створення на території району не двох, як передбачав тоді Перспективний план, а однієї ОТГ, бо це питання коштів, інфраструктури, професійних кадрів. Адже ОТГ – це міні-район, невелика корпорація, де мають працювати професійні менеджери, справжні фахові працівники. У 2016-2017 роках створення Теофіпольської ОТГ гальмувала Теофіпольська селищна рада, адже саме вона повинна була розпочати цей процес. У минулому 2018 році, коли процес пішов вже по другому колу, ОТГ не створилася через всім відомі причини.

 

Справжній народний

 


голова

Великолазучинським сільським головою Анатолій Козак працює три скликання, 14 років. Було всього за цей час, і розчарувань, і прикрощів, та завжди поважав, розумів людей, ніколи нікого не образив, не обізвав.
- Я ж тут з пупинку всіх знаю, і мене всі знають, - каже, - а в громаді має бути злагода, є якась суперечка, треба розсудити справедливо, щоб люди змирилися, не ворогували за межу. Бо скільки того життя? А як щось зроблю для людей, щоб їм краще жилося, так на душі мені легко стає, бо інакше навіщо я тут? Всім же хочу допомогти.


БЛАГОДІЙНИЙ КОНЦЕРТ
Той травневий день 2007 року видався напрочуд погоднім. У Теофіполі, на центральному майдані, відбувся благодійний концерт на честь загиблого воїна-афганця Григорія Попружного з Кунчі. Цей захід перевершив усі сподівання його організаторів. Адже зійшлося чимало людей, котрі не пошкодували коштів на встановлення погруддя землякові та інших скульптурних витворів для вшанування воїнів-інтернаціоналістів. Важливо, що теофіпольці гідно оцінили їхній громадянський подвиг: прийшли, вшанували.
Відрадно, що ініціативу проведення такого масового заходу подало подружжя Михальчуків із містечка цукрового заводу Тетяна і Володимир: знані фахівці культосвітньої ниви на Теофіпольщині. Вони зробили все від них залежне аби глядачі були задоволеними. У концертній програмі взяли участь педагоги із Човгузова, аматорський народний колектив «Кунчанський розмай», учителі цукрозаводської школи №2, танцювальний колектив під керівництвом Іванни Зінчук, викладачі Теофіпольської музичної школи Наталія Шевченко й Оксана Гавліцька.